ASP de sayac ekleyemedim

Kodla Büyü

chernobil

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar ben web siteme asp sayac eklemek istiyorum .. Sayaçı sayfama include ettigim de şöyle bir hata geliyor .. dedigi yerdeki 95 inci satırda da şu yazıyor .. efkan.close diye bir yazı war ..yardımcı olursanız sevinirim

SAYAÇIN BÜTÜN DOSYALARINI VERİYORUM..

chernobil' Alıntı:
dedigi yerdeki 95 inci satırda da şu yazıyor .. efkan.close diye bir yazı war ..yardımcı olursanız sevinirim
95. satirda baska birsey yaziyor. sanirim degisiklik yapip gonderdiniz? su andaki 95. satirda ne yaziyor. Ne yazik ki bi server'da deneme imkanim yok kodlara bakip bisey soyleyebilirim belki

anathema' Alıntı:
chernobil' Alıntı:
dedigi yerdeki 95 inci satırda da şu yazıyor .. efkan.close diye bir yazı war ..yardımcı olursanız sevinirim
95. satirda baska birsey yaziyor. sanirim degisiklik yapip gonderdiniz? su andaki 95. satirda ne yaziyor. Ne yazik ki bi server'da deneme imkanim yok kodlara bakip bisey soyleyebilirim belki

valla hocam sayaçın orjinal hali bu orjinal hali ile denedigim zamanda 90.ıncı satırda hata veriyor .. yardımcı olabilirsen sevinirim

efkan.close ile efkan.update var alt alta 90. satirda onlari yerini degistir, yani:

efkan.update
efkan.close

anathema' Alıntı:
efkan.close ile efkan.update var alt alta 90. satirda onlari yerini degistir, yani:

efkan.update
efkan.close

:+1: :+1:

yanlız f5 yapınca sayaç artmıyor , aynı ip den çoğul girişi saymıyomu acaba.

evet tabiki, 60 saniye gecmeden ayni IP'den girisleri saymiyor

o 60 saniyeyi de surdan ayarlayabilirsiniz: zamanmiktari=1 demis
1 dedigi dakika cinsinden

anathema' Alıntı:
evet tabiki, 60 saniye gecmeden ayni IP'den girisleri saymiyor

o 60 saniyeyi de surdan ayarlayabilirsiniz: zamanmiktari=1 demis
1 dedigi dakika cinsinden
hıım

zaman=datediff("n",efkan("zaman"),Now())
if zaman > zamanmiktari then
burda ne demek istiyor.
kaydedilen zamanla şimdiki zamanı karşılaştırıp bişi yapıyor ama datediff ne işe yarıyodu

dervisahmet' Alıntı:
burda ne demek istiyor.
kaydedilen zamanla şimdiki zamanı karşılaştırıp bişi yapıyor ama datediff ne işe yarıyodu

simdiki zamandan, veritabanindaki kayitli zamani cikartiyor, "n" dedigi dakika cinsinden cikartma yapiyor

anathema' Alıntı:
dervisahmet' Alıntı:
burda ne demek istiyor.

simdiki zamandan, veritabanindaki kayitli zamani cikartiyor, "n" dedigi dakika cinsinden cikartma yapiyor

:+1: bulmuştum aslında tinede teşekkürler hocam , bu sitede asp kodlama yapan birilierini görmek güzel , keşke web programlama ile ilgili daha çok paylaşım olsa.

Off be ya bir türlü olmuyor ..sizin yolladıgınız hocam dosyaları index sayfama include ettim gene hata veriyor ..Off Off

chernobil' Alıntı:
Off be ya bir türlü olmuyor ..sizin yolladıgınız hocam dosyaları index sayfama include ettim gene hata veriyor ..Off Off

efkan.update
efkan.close

"sadece bu degisikligi yap online.asp dosyasinda"

eger baska bi yerde hata veriyorsa ona bakalim

Hocam dediginizi yaptım bu seferde şu şekilde hata verdi .. sizin dediginiz gibi degiştirdim hocam dosyayı yolluyorum size

HATA RESMİİ

dosya araçlar>görünüm>basit dosya paylaşımını kullan(önerilen) kaldır
acces sürücünün olduğu dosyaya sağ tıkla
paylaşım ve güvenlik>güvenlik>ekle>gelişmiş>şimdi bul>IUSR_makine_adını seç
bu kullanıcıya yazma izni ver

Hocam onceki yazdıklarınızı okumadım ama sayac asp sanırım sayacin tutuldugu mdb dosyasindan sayaci sifirlarsaniz sorun cozulur!

veritabaninin icine girip silsen galiba onceden cok girildi, oyle kayitli da olabilir icinde
ya da sayfa hakkaten cok hit aliyor :p

Hocam ne hit'i daha internete bile vermedim :mrgreen:

veritabanında nereleri silmem gerek ben size dosyayı yollayım siz silin hemde bana söyleyin şurayı silmen gerek diye ben işim görülsün hemde ögrenmiş olayım ..

Hocam bizden once davranmis, db deki tablolari acip tum kayitlari silmen yeterliydi hocam, sayacinin artik sıfırlanmis olmasi lazim!

tamam hocam sayı sorunu çözüldü de yukarıda söylemiştim .. Karakterlerde sorun war degişik degişik çıkıyor.. Örnegin : Sol kısımda gazeteler kısmında gazete isimlerinin başında şapkalı A harfi war onu ben koymadım oraya , sonra sayaç kelimesinin harfleri bozuk.. vs..

<head>
<meta http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1254">
</head>

-----------
sayfanin head kismina bunu yazar misin?

Geri