Askerlikte Kaçak Durumuna Düşen Öğretmen

Kodla Büyü

germosa

Site Gezgini
selamlar,

12 şubat sevk tarihim, o tarihe kadar askere gitmezsem ve üniversite tecil işlemini yapmassa kaçak durumuna düşüyorum. bu duruma düşmüş bir tanıdığınız var mı ne oluyor, neler oluyor.

dün y.lisans kayıt oldum, şuan öğrenciyim öğrenci işleri msb'ye yazıcaz tecil için dediler artık 10günüm var.

Sevk tarihinde rapor alin hocam her ihtimale karsi askerlik şubesi ile de görüşün

Her türlü gidersin askere Bence. Çünkü teslim olacağın yer bile belli olmuş, artık dönüş zor.

şöyle düşün : askerliğin doğuya çıktı. yeri begenmiyorsun ve gitmek istemiyorsun . aynı gün yüksek lisans a basvuruyorsun . kabul olur mu?

oziie' Alıntı:
Her türlü gidersin askere Bence. Çünkü teslim olacağın yer bile belli olmuş, artık dönüş zor.

şöyle düşün : askerliğin doğuya çıktı. yeri begenmiyorsun ve gitmek istemiyorsun . aynı gün yüksek lisans a basvuruyorsun . kabul olur mu?

işte henüz buna net cevap veren yok

10-15 günlük Rapor alıyorsun hocam
Rapor bittikten sonra üniversiteye git ve ne yaptıklarını sor. Sonra askerlik şubesine gidip askerlik durumunu sor.
%99 üniversite hallediyor. Sen uğraşmıyorsun.
Ben 27 yaşımda yl başladım askerliği tecil için. Ünv biz hallederiz demişti ve halletmişti.

Arkadaşlar, bende üniversiteden mezun olduktan sonra 2 yıl daha ertelettim bu süre haziranda sona eriyor. Yüksek lisans yapmıyorum. Nasıl erteletebilirim başka bir bilgisi olan var mı? teşekkürler.

evet arkadaşlr ben de aynı durumdayım..bilen varsa cevaplarsa çok iyi olur.

Geri