ASKERLİK YERLERİ BUGUN BELLİ OLUYOR!!

Kodla Büyü
Hocaları öncelikle herkese gideceği yer için hayırlı olsun. Bi sorum olacaktı. Şimdi ben pazarcık merkezde zorunlu hizmet sayılamayan bi okula şubatta atandım. seneye ağustosta askerliğe başvursam ve asker öğretmenlik çıksa ben görev yaptığım okulda mı askerlik yaparımyoksa doğu görevi olan herhangi bir okula mı gönderirler

Gençbilişimci' Alıntı:
Hocaları öncelikle herkese gideceği yer için hayırlı olsun. Bi sorum olacaktı. Şimdi ben pazarcık merkezde zorunlu hizmet sayılamayan bi okula şubatta atandım. seneye ağustosta askerliğe başvursam ve asker öğretmenlik çıksa ben görev yaptığım okulda mı askerlik yaparımyoksa doğu görevi olan herhangi bir okula mı gönderirler
Kendi okulunda kalırsın. Asker öğretmenlik için okulunun zorunlu hizmete geçip geçmemesi önemli değil. Senin görev yaptığın il asker öğretmen aldığı için kendi okulunda yaparsın..

hll_bilisim' Alıntı:
kısa dönem acemi birliği antalya usta birliği urfa harran yazıyor harran hakkında bilgisi olan var mı
Hocam ben de Harran'da yapmıştım 347. ksd olarak. Ne merak edersen sor söyleyebilirim. İlçe jandarmadaydım ben. Hudut bölüğü Suriye sınırında. sen jandarma değilsin ozaman.

bana da kısa dönem çıktı jandarma

acemi birlik kastamonu, usta birlik gaziantep il jandarma :wink:

emreaydin42' Alıntı:
bana da kısa dönem çıktı jandarma

acemi birlik kastamonu, usta birlik gaziantep il jandarma :wink:

Kastamonu'da işin tamamen şansa kalmış demektir. Çok kral acemilik yapabileceğin gibi cehennemi de yaşayabilirsin. Batıya gidenler 1. tabur, Doğu'ya gidenler 2. taburda olurlar. Yani usta birliğine aynı yere gidecek olanlarla aynı koğuşa düşeceksiniz değişmediyse. Uzun yürüyüşlere, kavurucu sıcaklara, gece eğitimlerine, kantin kuyruklarına hazırlıklı olun..

Merhaba Arkadaşlar,

Burda bir arkadaşın yazmış olduğu yazıya istinaden üye oldum. Antalya Merkez orda Harran/Şanlıurfaya gidiyorum kısa dönem piyade er olarak burayla ilgili bilgi edilnebildiniz mi ya da bilginiz var mı?

Herkese hayırlı uğurlu olsun... Ankara İl Jandarma var mı aranızda? 337 kd. Usta birliği elmadağ... Sorularınız olursa başlığı takipteyim...
Allah hayırlı teskereler nasip etsin inşallah... Sağ-Sağlim...

yrtby_126' Alıntı:
hll_bilisim' Alıntı:
kısa dönem acemi birliği antalya usta birliği urfa harran yazıyor harran hakkında bilgisi olan var mı
Hocam ben de Harran'da yapmıştım 347. ksd olarak. Ne merak edersen sor söyleyebilirim. İlçe jandarmadaydım ben. Hudut bölüğü Suriye sınırında. sen jandarma değilsin ozaman.
Hudut bolugu yaziyor hocam ben askerligi yaptim kardesime cikti burasi harranin siniri var mi suriyeye size direk jandarma diye mi cikti

Oncelikle kastamonu guzeldir. Ayrica bir guzelligi ziyaretcilere cok deger veriyorlar. Bu yuzden hic korkmayin. Benimde burdur asker ogretmen cikti

hll_bilişim hocam, sonuç sayfasında bellidir jandarma olup olmadığı. Mesela kardeşiniz Jandarma olsaydı, direk Harran'a gitmez. Şanlıurfa İl jandarma yazar sonuç sayfasında. İl jandarmaya teslim olduktan sonra ordan dağıtım olur. Harran'daki Hudut bölüğü jandarma değildir.Piyade bölüğü olup, sınır güvenliğinden sorumludur. Akçakale'ye de yakındır

4.hudut bölügü harran ile ilgili internette hic bir bilgi bulamadim burasi sinirda midir ya da yeni bir birlik midir arkadaslar?

blabchief' Alıntı:
4.hudut bölügü harran ile ilgili internette hic bir bilgi bulamadim burasi sinirda midir ya da yeni bir birlik midir arkadaslar?
:mrgreen: güldüm hoca ya..belli başlı yerler dışında askeriye ile ilgili fazla bilgi olmaz gittiğinde görürsün. yeni bir birlik olduğunu sanmıyorum yeni açılan okul misali değildir yani. bu arada asker öğretmen çıkanlar zekatınızı bol bol verin bence çok şanslısınız :mrgreen: herkese hayırlı olsun hayırlı kandiller.

Geri