askerlik sürelerinin zorunlu hizmet süresine sayılması

Kodla Büyü
Geç bile kalındığını düşünüyorum. Bir çok arkadaş ben de dahil bu 6 aylık süre yüzünden mağdur olduk. İnşallah bundan sonraki arkadaşlar olmaz.

Sanki ben Şırnakta askerlik yapınca devlete degil de özele hizmet ediyorum. o yüzden mi zorunlu hizmetten sayılmıyordu.

Beldelli yapanlar bizden daha akıllı olacak ki hem askerlikten hemde zorunlu hizmet süresinin uzamasından yırttılar.

İşin garibi gittim askerlik yaptım,vatana hizmet ettim hizmetten sayılmadı. Askerliğini banka şubesinde yapan adamınki hizmet sayıldı. Böyle de garip bir ülkede yaşıyoruz işte.

burhaneren' Alıntı:
İşin garibi gittim askerlik yaptım,vatana hizmet ettim hizmetten sayılmadı. Askerliğini banka şubesinde yapan adamınki hizmet sayıldı. Böyle de garip bir ülkede yaşıyoruz işte.

kul hakkı yemenin daniskası bu olay.

Doğru ya biz askerdeyken İtalya devletine hizmet ettik. Niye zorunlu hizmetten sayılsın ki

hacı hizmetten sayılsaydı bende bedelli yapmazdım şimdi arabam olurdu ...haksızlık her turlu oluyor.Ona bakarsan eş durumundan 1 sene bile geçmeden gidenler var 3-4 sene hizmet eden de var arada bir fark olmalı fakat adaleti sen gelde kulahıma anlat.Hukumetin sucu degil insanların üç kağıtçılıgı...sahsen ben bir sene daha kalırsam istifa edeceek durumdayım...insanların nefsi düzelemeyeceğine göre bu devran kıyamete kadar...

Umarım bu sorun çözülür. Bu görev hizmetten sayılmazsa ne hizmetten sayılacak.

furkan35' Alıntı:
hacı hizmetten sayılsaydı bende bedelli yapmazdım şimdi arabam olurdu ...haksızlık her turlu oluyor.Ona bakarsan eş durumundan 1 sene bile geçmeden gidenler var 3-4 sene hizmet eden de var arada bir fark olmalı fakat adaleti sen gelde kulahıma anlat.Hukumetin sucu degil insanların üç kağıtçılıgı...sahsen ben bir sene daha kalırsam istifa edeceek durumdayım...insanların nefsi düzelemeyeceğine göre bu devran kıyamete kadar...

ben beytüşşebabın dağlarında askerlik yaptım diye bana araba verilmedi.

furkan35' Alıntı:

Valla bedelli yapmadım arabam da yok hocam. + kıbrısta askerlik yaptım olan birikimimide yedim. aylık ortalama 3bin tl den 6 ayda 18 bin de maaştan kaybım var. Bedelli yapıp kredi çekmekle askerlik yapıp maaş alamamak aynı şey hiç farkı yok. Tek farkımız bedelli yapanların devlet hizmeti sayılırken fiilen askerlik yapanlarınkinin sayılmaması.

her istedigimiz gercekleşseydi aya ilk biz basardık.öyle çok saçma uygulama var ki ....ne diyelim hayırlısı olsun...

furkan35' Alıntı:
hacı hizmetten sayılsaydı bende bedelli yapmazdım şimdi arabam olurdu ...

bu yoruma çok güldüm ya bedelli için 18 bini ödedin tamam işin bitti peki askere gitseydin ne olurdu bi hesaplayalım
6 ay maaş alamazdın yuvarlak hesap aylık 3000'den maaşı alamadın etti 18000 eğitim öğretim ödeneğinin yarısını alamadın 450 de onu ekle, askerde de aylık 100 tl yesen 600 artı yol paraları vs
toplam maliyet en düşük 20000'i buluyorken ne arabasından bahsediyosun hocam

kesinlikle yasalaşması gerekir ancak teklif chp li vekilden geldiği için yasalaşması çok zor...

Kılavuz yayınlandı gene bu konuda hiç bir gelişme yok.Bu kadar haksızlık olmaz .Beraber tayin olduğumuz arkadaşlar
tayin istiyor bu sene.Biz isteyemiyoruz nedeni askerlik yapmak.
Çok mu zor askerliğini er olarak yapan öğretmenlerin 3 yıl şartı aranmaksızın tayin isteyebilir maddesini koymak...!

furkan35' Alıntı:

benım ayaklarım botun içinde şişerken adam maaşını almış tatilini yapmış bir de ben de araba alırdım diyor. Yemeseydin de alsaydın ayıptır ya!!!

bu kanun teklifi mecliste görüşüldü mü sayın hocalarım, bilgisi olan var mı?

Geri