Askerlik-Hizmet Puanı

Kodla Büyü

egeli_09

Aktif Üye
Arkadaşlar geçen yıl askerdeydim döndüğümde baktım ki askerlikten 6 puan gelmiş.Fakat bugün baktım askerlikten 0 puan yazıyor.Toplam puanda ise askerlik yapmamışım gibi tam puan hesaplamışlar.Birbirine girmiş tüm bilgiler :x Bu konuyla ilgili benim kaçırdığım bir gelişme mi var?

Askerlik hizmetten sayilir.nerde yapmissan oranin puanini alirsin.ilce milli egitime basvur.

Hocam bizim bir öğretmen arkadaşımızın başına gelmişti. Yozgat'ta görev yapıyorken kendisi Tunceli'ye kısa dönem asker olarak gitti. Yalnız 30 puanlık olan yerden ona 5 ayda 7 puan geldi. Yozgat İl Milli Eğitim'e durumunu anlatan bir yazı yazdı ve bize şöyle bir dönüş yaptılar.
Haritayı gözünde canlandır ve 3'e böl. 1 tam yıl batıda askerlik yaparsan 10, ortada askerlik yaparsan 12, doğuda askerlik yaparsan 14 puan alabiliyorsun. Bu bağlamda kısa dönem yaparsan görev yaptığın yere göre bu puanların da yarısını alırsın.
Durum budur hocam. İyi geceler.

askerliğin acemilik ayında puan alınmaz. kısa dönem askerlikte alacağınız maksimum 5 puandır. her aya 1 puan yani.

Askerlik yaptığınız il/ilçe merkezindeki okul puanı/2 almanız lazım, ben 9 puan aldım

Arkadaslar ben 6 almıstım silinmiş karmakarışık bişey olmuş,hesabıma göre de tam puan almısım.Yani görev yapıymusum gibi.ASkerliği de Tekirdağ'da yaptım.

Geri