Asker öğretmenken eğitici formatör olunabilir mi ?

Kodla Büyü

halukk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar asker öğretmen olarak görev yaparken il ya da ilçeye eğitici formatör olarak görevlendirme yapılır mı ? ya da başka bir okula formatör olarak görevlendirme olabilir mi?

Kısacası asker öğretmen illaki atandığı kurumda mı çalışmak zorunda ?

Eğitici formatörlük sınavı kazanıp ağustosta asker öğretmen olarak gidersek işimize yarar mı onu öğrenmek istedim.

Bu durumda çalışan var mı acaba merak ettim ..

Teşekkürler

Sorunun yanıtını bilmiyorum fakat bende şunu merak ediyorum,yapılacak olan eğitici formatörlük sınavına asker öğretmenler girebiliyorlar mı?

Sınava Asker öğretmenler girer ama Asker öğretmene eğitici formatörlük görevlendirilmesi yapılamıyor...

ben de askerde iken görev verilmedi halbuki ilde 3. olmustum.su an hala benden düşük puan alanların istifa etmesini bekliyorum..

Arkadaşlar yanlış anlama olmasın. Ben asker öğretmenlik yaptığımız yer için eğitici formatör olup olamayacağımızı soruyorum.

Tabi ki siz askerdeyken kadronuzun olduğu yerde eğitici formatör olamazsınız :p

arkadaşalr bende eğitici formatörlük sınavına girmiştim 80 almışken asker öğretmen olduğum için yerimize başka daha düşük kişiler alındı geldikten sonra ise o kadar uğraşmmıza ramen avucumuzu yalattırdılar sesin durum pek umutsuz görünüyor bence sınava girsenizde boş çünki asker oluğunuz için meb de aylıksız izindesiniz çalışmıyorsunuz yani

kalimero' Alıntı:
arkadaşalr bende eğitici formatörlük sınavına girmiştim 80 almışken asker öğretmen olduğum için yerimize başka daha düşük kişiler alındı geldikten sonra ise o kadar uğraşmmıza ramen avucumuzu yalattırdılar sesin durum pek umutsuz görünüyor bence sınava girsenizde boş çünki asker oluğunuz için meb de aylıksız izindesiniz çalışmıyorsunuz yani
Ben de ağustosta askere gitmeyi düşünüyorum ve doğu hizmeti yapıyorum yani görevlendirrme ilçemde tekrardan alamazmıyım

halukk' Alıntı:
Arkadaşlar asker öğretmen olarak görev yaparken il ya da ilçeye eğitici formatör olarak görevlendirme yapılır mı ? ya da başka bir okula formatör olarak görevlendirme olabilir mi?

Kısacası asker öğretmen illaki atandığı kurumda mı çalışmak zorunda ?

Eğitici formatörlük sınavı kazanıp ağustosta asker öğretmen olarak gidersek işimize yarar mı onu öğrenmek istedim.

Bu durumda çalışan var mı acaba merak ettim ..

Teşekkürler

Hocam asker öğretmenler kesinlikle başvuru yapmıyor.

http://basvurular.meb.gov.tr/bsv1/forma ... LAVUZU.pdf

Başvuru yapamayanlar 1.2.2. g maddesi

Sınav ilk yapıldığında ilde sıralamada hak benim olmasına rağmen asker öğretmen olduğum için görevlendirme alamamıştım. Gittiğim ilde de en yüksem puan benimkinden düşük olasına rağmen asker öğretmen olduğum için görevlendirme verilmemişti.

MSB na bağlı olduğun için puanın 100 dahi olsa görevlendirilemezsin. MSB da eğitici formatör lük diye bir tanım yok.

Geri