ASKER ÖĞRETMENE EĞİTİM ÖĞRETİM HAZIRLIK ÖDENEĞİ ALAN VARMI?

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar karsta asker öğretmenim bana dün eğitim öğretim ödeneği yatmış . ne kadar doğru ne kadar yanlış bilgisi olan var mı?

Mevzuatta değişiklik olmadıysa yatmaması gerekiyor. Asker öğretmene hazırlık ödeneği yok, terhis sonrası yolluk ödeniyordu.
Şimdilik o parayı çekmeyin geri ödetebilirler.

sakın parayı çekme kim yatırdıysa muhtemelen okulda bu işi yapanlardır onlar bu işi düzeltsin yoksa ilerde faizi ile alırlar

Geçen yıl Ağustos ayında askere gittim. Uzun dönem. Beyefendiler! şubat ayında maaş hesabıma para yatırmışlar. Askerde ise başka bankadan para çektiğimiz için öğrertmenlikteki hesabım boş diye bir yıl boyunca bakmadım. Ne bileyim numunelik adamların beni bulacağını.

Neyse Şubat ayında bana maaş yatırmışlar. Hiç haberim yok tabi. Ağustosta göreve başlamaya gittim. Demezler mi hocam sana fazladan maaş yatırdık onu ödemen lazım.
Hay Hay dedim fazla parada gözümüz yok. Ardından ikinci bomba, "Hocam birde emekli keseneği(270TL) var onu da ödemen lazım." İlçe milli eğitim müdürü dahil ağzıma geleni saydım. zaten tayinim çıkmıştı bari sıvayayım dedim hepsini. Faizle beraber 420 lira fazladan para istediler. Ödemiyorum hepinizi dava edicem. Dedikten sonra biiiiiip... 5 dakika sonra mutemet BEY geldi farkı biz ödeyeceğiz dedi. Tabiki ödeyeceksizi hata sizin suç sizin dedim ve onlara ödettim...

O yüzden devlet fazla para yatırırsa farkıyla alır. Allah kimsenin başına böyle bir durum getirmesin...

Geri