Asker öğretmen ders saati

Kodla Büyü
Verirler hocam önce sizin derslerinizi doldururlar sonra diğer öğretmenlerin

Hocam ben asker öğretmenken Türkçe ve Fen dışında bütün derslere girmiştim. Özlüyorum o kendimi Öğretmen olarak hissettiğim günleri...

en az 16 demişti bizim müdür yardımcısı 30 a kadar verir hatta yibolarda belletyicilik bile yazar

hocam gittiğin okula göre değişir, ben ticaret meslek lisesinde 40 saat derse girmek zorunda kalmıştım ama şu anki halimden kat ve kat mutluydum. keşke yine 40 saat derse girsem de okuldaki tamir işlerini yapmasam :(

Arkadaşlar alan dışında ders verebilirler mi? bilişim öğretmeni iken bilişim dışında her türlü ders var. Bunun için uygun mevzuat var mi?

Asker öğretmene sınır yok. Asker öğretmen 08.00-17.00 arası verilebilecek maksimum ders saati, + tamir + yemek + bulaşık hepsini yapar :D Devlet "askeri kullan kullanabildiğin kadar" demiş. Verecekleri her görevin yönetmelikte yeri var. Ben Yozgat'ta yaptım, Asıl kadrom Ankara. Vallahi 10 numara 5 yıldız tatil köyü gibiydi :D "bu benim görevim değil, ben yapmam etmem" deme. Herşey karşılıklı anlayışla halloluyor. Hem muhtemelen norm fazlasısın ve kendi okulunda 3-5 saat dersin ya var ya yok. Al 30 küsür saat dersi, anlat paşalar gibi. Ben 24 Saat İşletmelerde Beceri Eğitimi, 2 Saat İngilizce, 3 Saat Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersine girdim. Daha fazla da girerdim de milletin ek dersine zeval gelmesin diye stop ettik :D Uzun lafın kısası; alan dışı derse girmeniz gerekirse gireceksiniz. Askersiniz, emir gelirse yapılacak.

benim de bir sorum olacak, tamam ders varsa girer de dersler eşit bir şekilde bölündü 20 saatin üzerinde bana ders düştü buna rağmen asker öğretmen olduğum için tamamlamam gereken bir ders saati var mı? ya da zaten ders olmadığı için kalan diğer boş saatlerime idari görev yazılabilir mi?

etinden sütünden herşeyinden faydalanabileceğini bilen bir müdüre denk gelirsen hapı yuttun hacım :)
eni çoğu yok.hafta için hergün 8:00-17:00 arası okuldasın as-ört-teğmenim:)

hayırlı teskereler

Çok arıza bir idareci olmadığı sürece diğer öğretmenler gibi ders ve nöbet görevi dışında bir iş vermezler. Diğer branşlardan açıkta kalan ders varsa ücretli öğretmen almak yerine sizinkini 30 saate tamamlayana kadar alan dışı ders verebilirler.

Bana ikili eğitim yapılan bir okulda 26 saat ders vermişlerdi . Dersim bitince çıkıp gidiyordum.

haftada 6 saat 3 gün gidiyordum asker öğretmenken.. diğer öğretmenlerle beraber çıkmak ne güzel bi duyguydu hala unutamıyorum.. bol bol kar tatili yapılmıştı ek ders sıkıntısıda yoktu, kebaptı valla.. ha 30 saat derse girseydim şikayet eder miydim hayır tabikide çünkü asker öğretmenlik büyük bir nimet, kıymetini bilmek lazım..

21 saat üstü alan dışı derslere itiraz etme hakkınız her zaman vardır. 30 saate zorla gireceksiniz gibi bir durum yoktur.

Asker öğretmen isen etinden sütünden faydalanırlar. 8)

Hocam ben asker öğretmendim okul müdürünün 08.00 - 16.00 saatleri arasında vereceği her türlü görevi yapmak zorundasınız...

AlimertX' Alıntı:
Hocam ben asker öğretmendim okul müdürünün 08.00 - 16.00 saatleri arasında vereceği her türlü görevi yapmak zorundasınız...

Hocam hangi yönetmeliğe göre. Yani asker öğretmensek diğer öğretmenlerle aynı mevzuat geçerli değil mi? Asker öğretmenler için ayrı bir yönetmelik var mı?

arkadaşar ben Fen- matematik- din- tek tas ve bilişim derslerine girmiştim. Toplam 28 saatti ama hiç şikayet etmedim.Çünkü asker öğretmenlik gerçekten büyük nimet.

Müdür isterse sizi saat 5 e kadar okulda tutabilir yönetmelik gereği. Ama durmazsanızda sorun olmaz cunku sorusturma ceza olayları imkansız gibi birşey..Ne müdür uğrasmak ister ne de bir başkası..

Ders saati konusunda da belirli bir şey yok. Ben hiç derse girmeyip idareye yardım eden arkadaşım vardı..

hocam asker öğretmenlikte ekders denen bir şey yok. her ay maaşınız asker maaşıdır. şubat tatili bayram tatili falan fark etmez. maaş hep aynı yatar. ek dersiniz yoktur. bu sebeple ders programı yapılırken önce eldeki kadrolu öğretmenlerin saatleri full olarak doldurulur. kalan ders saatleri de ücretli öğretmen gelmesin diye asker öğretmene verilir. artık kaç ders kalmışsa. ben mesela halk eğitimdeydim. sabah 8 akşam 5 idi. ama ilköğretimdeki başka bir asker öğretmen haftada sadece 13 saat derse giriyordu. oda, bende aynı maaşı alıyorduk. hatta sene başında öğretmenlere verilen kırtasiye yardımından da faydalanamazsınız asker olduğunuz için.

hocam benim-senin anlayışıma göre değil, yönetmelikte :

8x5 = 40 saat görev yaptırılabilir. (emsalleri kışlada iken)
ama öğretmenlik meslek etiği açısından 30 ile sınırlandırılmalıdır. zümresi 15 saate bile girse önce asker öğretmenin dersi doldurulmalıdır.

Internet' Alıntı:

ama öğretmenlik meslek etiği açısından 30 ile sınırlandırılmalıdır. zümresi 15 saate bile girse önce asker öğretmenin dersi doldurulmalıdır.

hocam bahsettiğiniz yönetmelik hangisi? 40 saat ibaresi olan ya da 8-5 ibaresi olan.

bilisim-tef' Alıntı:
Internet' Alıntı:

hocam bahsettiğiniz yönetmelik hangisi? 40 saat ibaresi olan ya da 8-5 ibaresi olan.

buradan http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25867_0.html
buradan http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/434.html

buradan bakılabilir. uygulaması ise "yedek subay" ile aynıdır. anlayana.

bütün site ahalisi şahittir.. asker öğretmenlik çıkarsa bi küçük başı adak olarak adadım..

Asker öğretmenim sıfır dersim var geçen sene 22 saat dersim vardı asker öğretmen oldugumdan bu sene dersi secmeyip müzik resim ve medya okur yazarlıgı sectıler bende rahatım gelecek yıl yenıden benım derslerı gerı alacagımı soyleduım. sımdılık kafam rahat 0 dersimvar vede 12.20 ye kadar okulda duruyorum o kadar

yasarsahbaz' Alıntı:
Asker öğretmene sınır yok. Asker öğretmen 08.00-17.00 arası verilebilecek maksimum ders saati, + tamir + yemek + bulaşık hepsini yapar :D Devlet "askeri kullan kullanabildiğin kadar" demiş. Verecekleri her görevin yönetmelikte yeri var. Ben Yozgat'ta yaptım, Asıl kadrom Ankara. Vallahi 10 numara 5 yıldız tatil köyü gibiydi :D "bu benim görevim değil, ben yapmam etmem" deme. Herşey karşılıklı anlayışla halloluyor. Hem muhtemelen norm fazlasısın ve kendi okulunda 3-5 saat dersin ya var ya yok. Al 30 küsür saat dersi, anlat paşalar gibi. Ben 24 Saat İşletmelerde Beceri Eğitimi, 2 Saat İngilizce, 3 Saat Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersine girdim. Daha fazla da girerdim de milletin ek dersine zeval gelmesin diye stop ettik :D Uzun lafın kısası; alan dışı derse girmeniz gerekirse gireceksiniz. Askersiniz, emir gelirse yapılacak.

Kardeş amma da sallamışsın haa. Sen daha hakkını arayan öğretmen görmemişsin de ondan konuşuyorsun galiba. Buldun tabi boş meydanı.
Asker öğretmen görev bakımından meb in mevzuatına bağlıdır. Askeriyenin mesai saatlerine göre değil bir kere bunu iyi öğren. Bilmiyorsan da asker öğretmen yönetmenliğini al aç oku! Orda asker öğretmenin MEB in mevzuatına bağlı olduğu yazılı zaten. Sen hangi akla hizmet böyle saçma sapan konuşuyorsun bilmiyorum. Ama konuşacaksan da oturup belgesiye konuş çünkü ben seninle belge ile konuşuyorum bak!

Gel gelelim ders saati sayısına. asker öğretmenin meb mevzuatına bağlı olduğunu anladıysan o zaman da ders saati sayısına ilişkin yine mavzuat ne diyor ona bakalım. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN HAFTALIK DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN ÇİZELGE ye bak. Orada 15+6=21 saat olduğunu görürsün. Zorunlu ders görevi olarak 6 saatin olduğunu toplamda 21 saatin verilebileceği (branş öğretmenler için söylüyorum tabi)
geri kalan 9 saatin ise varsa isteğe bağlı olduğunu ifade etmek isterim. Bak belgeyle konuşuyorum karşında kardeş! Yani bir öğretmen istemezse en fazla 21 saate girebilir.

Geri