aSc TimeTables Programının Kullanımı ile İlgili Bilgi Paylaş

Kodla Büyü
arkadaşlar okulumuz çft devre ve sabah ve öğlen ikişer kez blok yapmak istiyoruz fakat programda öyle bi özellik göremedim.

yani sınıfların 2-3 ve 5-6. derslerine mümkün olduğunca aynı öğretmen arka arkaya 2 dersi olsun istiyorum.

bilen var mı?

Hocam planlama ilişkilerinde derslerle ilgili bağlantıyı ekleyip yapabilirsiniz

kurs programını bunda nasıl yapıyoruz excelde cektirdiğim zaman aynı seçmeli gibi alıyor ama öğrencini seçtiği öğretmeni atamak cok zor

Program güzel yıllardır kullanıyorum, v2017.6.10 versiyonunu ekledim isteyenler indirebilirler

Ekli dosyalar

• aSc TimeTables 2017 v2017.6.10 Türkçe.rar
    22.4 MB · Görüntüleme: 146
bu programı kullanmaya yeni başladım.progmatikte ders tanımlarken haftalık kaç saat olacağını ve nasıl dağıtılacağını rahatlıkla yapabiliyorduk.bunda bulamadım

öğretmen bölümünde ders atamaya giriyorsunuz, yeni ders ekleyi seçiyorsunuz, dersin adını hangi sınıfa olcağını seçiyorsunuz, haftalık ders saati yazan yer den örnek 5 saatlik bir ders için 2 seçip yanaki açılır menüden ikili yi seçiyorsunuz. böylece dersin 4 saatini atamış oluyorsunuz. Sonra yeniden ders ekle deyip ders saatini 1 seçip yandan tekliyi seçiyorsunuz. böyece toplam 5 saat ders atamış oluyorsuz. Aslında haftalık ders saati yazan yer insanı yanıltıyor orası 1 saat veya blok 2,3,4,5 saat dersin kaç kez tekrae edileceğini gösteriyor.

öğretmen bölümünde ders atamaya giriyorsunuz, yeni ders ekleyi seçiyorsunuz, dersin adını hangi sınıfa olcağını seçiyorsunuz, haftalık ders saati yazan yer den örnek 5 saatlik bir ders için 2 seçip yanaki açılır menüden ikili yi seçiyorsunuz. böylece dersin 4 saatini atamış oluyorsunuz. Sonra yeniden ders ekle deyip ders saatini 1 seçip yandan tekliyi seçiyorsunuz. böyece toplam 5 saat ders atamış oluyorsuz. Aslında haftalık ders saati yazan yer insanı yanıltıyor orası 1 saat veya blok 2,3,4,5 saat dersin kaç kez tekrae edileceğini gösteriyor.

her öğretmenin her dersi için mi yapılacak bu işlem

Şerit menüdeki Yazdır Önizleme menüsünde, Design:Standart yazan yere girince, ders programının altındaki yazı kısmı var. Burayı boş bırakınca ders programının oluşturulma tarihini yazıyor. Oraya Aslını Aldım yazarak hallediyorum ben. Daha iyi bir fikri olan varsa öğrenmek isterim.

Hocam bende eğitim videosunda böyle bir şey gördüm. Son sürümü kullanıyorum raporlar bölümünde yok. Muhtemelen raporlar özelleştirilerek yapılıyor. Nasıl olduğunu bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171026-194744.png
    Screenshot_20171026-194744.png
    240.7 KB · Görüntüleme: 114
Hocam bende eğitim videosunda böyle bir şey gördüm. Son sürümü kullanıyorum raporlar bölümünde yok. Muhtemelen raporlar özelleştirilerek yapılıyor. Nasıl olduğunu bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Design menüsünden yeni seçeneğini seçip bir isim verin. Daha sonra güncelle seçeneğini seçince, sağ tuşla açılan menüden istediğiniz gibi alan ekleyip ne isterseniz yazdırabiliyorsunuz. Şimdi kurcalayınca gördüm bende.

Design menüsünden yeni seçeneğini seçip bir isim verin. Daha sonra güncelle seçeneğini seçince, sağ tuşla açılan menüden istediğiniz gibi alan ekleyip ne isterseniz yazdırabiliyorsunuz. Şimdi kurcalayınca gördüm bende.
Bende okula gidince bi deneyeyim. Teşekkür ediyorum hocam.

Son düzenleme:
Yıllardır kullandığımız ASC'nin bu yıl lisansını aldık. Daha önce almadığımıza pişman olduk resmen. İlaçlı sürümlerle arasında farklar var. Mesela öğretmenlere tebliğ raporu lisanslı sürümde var. Mobil uygulama ile öğretmenler cepten programlarına bakıp, sayamadığım bir sürü özelliği kullanabiliyorlar. Gelişmiş planlama ilişkilerini kullanarak tam istediğiniz gibi bir program yapabiliyorsunuz. Ayrıca benim için en önemli konu olan kurs programlarını çok rahat bir biçimde hallettik. İlaçlı programlarda kurslar arası öğrenci değişimi yapamadığı için program oluşmuyor. Kesinlikle parasını sonuna kadar hak etti.

Yıllardır kullandığımız ASC'nin bu yıl lisansını aldık. Daha önce almadığımıza pişman olduk resmen. İlaçlı sürümlerle arasında farklar var. Mesela öğretmenlere tebliğ raporu lisanslı sürümde var. Mobil uygulama ile öğretmenler cepten programlarına bakıp, sayamadığım bir sürü özelliği kullanabiliyorlar. Gelişmiş planlama ilişkilerini kullanarak tam istediğiniz gibi bir program yapabiliyorsunuz. Ayrıca benim için en önemli konu olan kurs programlarını çok rahat bir biçimde hallettik. İlaçlı programlarda kurslar arası öğrenci değişimi yapamadığı için program oluşmuyor. Kesinlikle parasını sonuna kadar hak etti.
Hocam rica etsem tebliğli olan bir ders programını bana gönderebilir misiniz?

Tam anlamadım ne demek istediğinizi ama asc nin verdiği raporların ekran görüntüsünden birer örnek paylaşayım:

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    112.7 KB · Görüntüleme: 356
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    162.6 KB · Görüntüleme: 299
Son düzenleme:
İlaçlı halinde de yapılabiliyor aynı şey dediğim gibi. Ama biraz uğraşmanız lazım design menüsünden.

Göndereyim hocam. Yalnız 2018.3.3 versiyonunda yapıldığı için programı daha alt bir versiyonda açamazsınız. Açabilirseniz de planlama ilişkileri tanımlı bizimkinde, isteğinize göre değiştirip, kaldırabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• örnek.rar
    17.6 KB · Görüntüleme: 184
Asc 2016 sürümü var. Windows 10'lu bilgisayarlarda çalışmamaya başladı. Açılırken yeni sürüm kontrolü yapıyor, gerek yok diyorum sonra da geçersiz işlem yürüttü diyip kapatıyor. Yeniden açınca nadirde olsa çalışıyor ama genelde geçersiz işlem yürüttü diyip kapanıyor. Windows 7 olanlarda bir sıkıntı yok. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Geri