aSc TimeTables Programının Kullanımı ile İlgili Bilgi Paylaş

Kodla Büyü
Re: Ynt: aSc TimeTables Programının Kullanımı ile İlgili Bilgi P

Free lisans mı bu?

Re: Ynt: aSc TimeTables Programının Kullanımı ile İlgili Bilgi P

COBOL' Alıntı:
Free lisans mı bu?
Hayır ücretli.
En güzel tarafı ders programı oluşturmak için ücret istemiyor. Sadece yazıcıdan çıktı alma kısmında lisans istiyor. Ders programını hazırlayıp e-okula aktarıp çıktı alabilirsiniz. Yıllık ücreti 116 tl. Detayları burada var: http://www.ascturkiye.com/FiyatListesi.Aspx#

Hazırlamış olduğum programı çıktı almadan öğretmen arkadaşlarla paylaşmak için pdf olarak kaydetmek istiyorum nasıl olduğunu bilen var mı?

ijklmno' Alıntı:
Hazırlamış olduğum programı çıktı almadan öğretmen arkadaşlarla paylaşmak için pdf olarak kaydetmek istiyorum nasıl olduğunu bilen var mı?

Sanal PDF Yazıcı yükleyerek istediğiniz işi yapabilirsiniz sayın hocam...

Öğretmenin 28 saat dersi var haftalık ders saati 2 dağıtım ikili dediğim zaman 56 saate çıkarıyor
Haftalık Ders saati 2 Dağıtım Tekli dediğim zaman ise 28 saat yapıyor ancak dersleri tekli bölüyor
Ne yapmam gerekli acil yardım.

Ekli dosyalar

• ders1.png
    ders1.png
    32.6 KB · Görüntüleme: 590
  • ders2.png
    ders2.png
    22.1 KB · Görüntüleme: 586
  • ders3.png
    ders3.png
    31.8 KB · Görüntüleme: 585
LostParadise' Alıntı:
Öğretmenin 28 saat dersi var haftalık ders saati 2 dağıtım ikili dediğim zaman 56 saate çıkarıyor
Haftalık Ders saati 2 Dağıtım Tekli dediğim zaman ise 28 saat yapıyor ancak dersleri tekli bölüyor
Ne yapmam gerekli acil yardım.

Sayın hocam son cümlenizin tersini yapın belki düzelir...

Bu seferde öğretmenlere daha hiç boş gün tanımlamadığım halde yerleştiremedi ilginç sizde de böyle mi durum

LostParadise' Alıntı:
Bu seferde öğretmenlere daha hiç boş gün tanımlamadığım halde yerleştiremedi ilginç sizde de böyle mi durum
Sayın hocam ben yıllardır bu programı çözemedim. Forumlarda herkes bunu övüyor ama bence 5 para etmez progmatic candır...

LostParadise' Alıntı:
hocam eğer bir öğretmenin girdiği dersler 2 ve katları şeklindeyse ona günlük ancak 6 saat ders verebilrsiniz.7. saatte ders vermek istiyorsanız bir dersini 2*1 şeklinde ayarlamanız lazım yoksa atmaz..ha bide eğer yerleştirilmeyen derslerin hocalarına tek tek bakın belki de siz ders saatini fazla girmişsinizdir..

NİKA09' Alıntı:
LostParadise' Alıntı:
Sayın hocam ben yıllardır bu programı çözemedim. Forumlarda herkes bunu övüyor ama bence 5 para etmez progmatic candır...

Ben de öğrenene kadar aynısını demiştim. Birkaç deneme yapıp detaylı kullanmasını öğrenince, kullanması o kadar kolay ki, başka hiç bir program aramıyorsun.

taha6565' Alıntı:
LostParadise' Alıntı:
hocam eğer bir öğretmenin girdiği dersler 2 ve katları şeklindeyse ona günlük ancak 6 saat ders verebilrsiniz.7. saatte ders vermek istiyorsanız bir dersini 2*1 şeklinde ayarlamanız lazım yoksa atmaz..ha bide eğer yerleştirilmeyen derslerin hocalarına tek tek bakın belki de siz ders saatini fazla girmişsinizdir..

Hocam Matematikcimiz mecburan 35 saate giriyor başka yok öğretmen kendi kabul etti zaten ama program acaba bunu mu sıkıntı yapıyo

Ders bölümünde Matematik dersinin atandığı öğretmeni seçip "Haftalık Ders Saati" bölümünün hemen altında "2'lik kartlar bölünebilir"i seçin ki bir güne 7 saat versin.
Programın sonunda ne gibi bir hata veriyor? Hatayı söylerseniz çözmeye yardımcı olurum.

LostParadise' Alıntı:
taha6565' Alıntı:
LostParadise' Alıntı:

Hocam Matematikcimiz mecburan 35 saate giriyor başka yok öğretmen kendi kabul etti zaten ama program acaba bunu mu sıkıntı yapıyo[/quote

Hocam matematikcinin en az 5 tane tekli dersi olmasi lazim...yoksa siz ayırın..Diğer türlü olmaz

çıktı alırken tebliğ şeklinde her öğretmenin a4 sayfasında 2 adet aynı öğretmenin programı ve aslını aldım nasıl yapılıyor bilen var mı arkadaşlar

hakan587' Alıntı:
çıktı alırken tebliğ şeklinde her öğretmenin a4 sayfasında 2 adet aynı öğretmenin programı ve aslını aldım nasıl yapılıyor bilen var mı arkadaşlar

Asc nin içinde "aslını aldım" şeklinde bir yazı yazdıramıyorsunuz bildiğim kadarıyla. Bu yüzden ben şöyle yaptım: Pdf olarak yazdırıp, pdf üzerinde aslını aldım yazıp her sayfaya kopyalayıp yapıştırdım.

Veya öğretmen imza atarken imzanın altına el yazısıyla "aslını aldım" yazabilir.

arkadaşlar çıktıyı istediğiniz formata getirebilirsiniz yazdırma modundayken sağ tıklayıp tasarımı güncelle deyin. düzenlenebilir moda geçecek. oradan yine sürükle bırak ve sağ tık menüsü ile istediğiniz gibi tasarım yapabilirsiniz. bendekini de atarım bir ara. tek sayfaya iki sayfa da sayfa yapısını değiştirme şeklinde yine ayarlarda mevcut

Parhelion' Alıntı:
arkadaşlar çıktıyı istediğiniz formata getirebilirsiniz yazdırma modundayken sağ tıklayıp tasarımı güncelle deyin. düzenlenebilir moda geçecek. oradan yine sürükle bırak ve sağ tık menüsü ile istediğiniz gibi tasarım yapabilirsiniz. bendekini de atarım bir ara. tek sayfaya iki sayfa da sayfa yapısını değiştirme şeklinde yine ayarlarda mevcut

Aynı sayfada 2 kişi çıkıyor (Yazdır Önizleme>Sayfa Yapısı>Sayfa Başına Sayıları Belirtin>Yüksekliğe göre:2), fakat aynı sayfada iki farklı öğretmen çıkıyor. Hocamın sorduğu 2 si de aynı öğretmen olması.

Aslını aldım yazdırmak için dediğinizi yaptığımda "Yazdırma Tasarımı Özel Raporlara Uygulanamaz/ Sadece tablo biçimindeki tasarımlara uygulanır" diyor.

Siz nasıl yaptınız acaba, örnek dosya yollayabilir misiniz?

Tek sıkıntım program bittikten sonra şu alışılagelmiş tebliğ nüshalarını çıkarmak. Kendimce program içinde düzenleme yaptım ama hazır başka arkadaşların yapmış olduğu aslını aldım tebliğ-tebellüğ nüshaları varsa ve gönderebilirlerse çok iyi olur.

arkadaşlar iyi çalışmalar yakın zamanda asc ders programını kullanmaya başladık. yaşadığım ve çözemediğim bir sorun ile karşılaştım. Programa yeni oluşturulan sınıfımızı ekliyorum ders ataması yaptığım zaman ise ders saati bölümünde E harfi çıkıyor ve ders bazen 5 bazende 10 saat gibi görünüyor. ben dersin haftalık saatini 1 yapsamda ders tekrar E harfine dönüyor ve programı bir türlü hazırlayamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

MURATAKUTLU' Alıntı:
arkadaşlar iyi çalışmalar yakın zamanda asc ders programını kullanmaya başladık. yaşadığım ve çözemediğim bir sorun ile karşılaştım. Programa yeni oluşturulan sınıfımızı ekliyorum ders ataması yaptığım zaman ise ders saati bölümünde E harfi çıkıyor ve ders bazen 5 bazende 10 saat gibi görünüyor. ben dersin haftalık saatini 1 yapsamda ders tekrar E harfine dönüyor ve programı bir türlü hazırlayamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Böyle sorun daha önce hiç görmedim. Ders programı dosyanızı gönderebilirseniz inceleyip belki hatayı çözebilirim.

hiboz' Alıntı:
MURATAKUTLU' Alıntı:

Böyle sorun daha önce hiç görmedim. Ders programı dosyanızı gönderebilirseniz inceleyip belki hatayı çözebilirim.

Hiboz Hocam ekleyeceğim programa bakabilir misiniz? tüm öğretmenleri istediğim gününü doldurup boşaltabiliyorum. Sıkıntı müzik ve resim öğretmenlerimizin günlerinde. Müzik öğretmeninin salı, çarşamba ve perşembe gününü boşaltacağı. Görsel sanatlar öğretmeninin ise perşembe ve cumasını boşaltacağız.

Ekli dosyalar

• DERS PROGRAMI.rar
    12.7 KB · Görüntüleme: 58
Sorun şu: Resim ve Müzik öğretmenlerine kısıtlama eklemişsiniz.
Müzik öğretmenine "3 gün" kısıtlaması koymuşsunuz. Ama 2 gün gelmesini istiyorsunuz.
Resim öğretmenine de "10 gün" kısıtlaması koymuşsunuz. Ama 3 gün gelmesini istiyorsunuz.

Çözüm; İlgili öğretmeni seç>Kısıtlamalar>Ders Günlerinin Sayısını Sınırla'yı KAPATIN.
Çözümü uyguladım lakin yine de ders programı yapmadı.

Sebep: Çok kötü bir zamanlama yerleşimi yapmışsınız. Yani programa esneme payı hiç bırakmamışsınız. Çok elzem olmayan bazı öğretmenlerin kapattığınız bazı saatlerini açık hale getirin. Bu şekilde program yapmıyor. Bazı saatleri açmadığınız sürece de asla yapmayacak.

Bir de, hangi gün olursa olsun da boş gün isteyen öğretmenlerin günlerini elle kapamayın. Kısıtlamalar seçeneğinde okula kaç gün gelmesini istiyorsanız onu işaretleyin. Program karar versin hangi gün boş olacağına. Böylece daha kolay yapar programı.

Hiboz hocam MURATAKULU hocamın yaşadığı sorunun aynısını bende yaşıyorum. örneğin 4 saatlik bir dersi hafta da 2 kez işlenmeli ve ikili olmalı diye giriyorum ancak 20 saatlik bir dersmiş gibi algılıyor. bir bölümün toplam ders sayısını 170 gibi bir sayı olarak algılıyor dolayısıyla haftaya sığdıramıyor. bir türlü düzeltemedim. yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son sürümü kurduğunuzda yine de sorun çözülmezse;
Lisanslı ise program; "Asc > Anamenü> Uzaktan yardım > Teamviewer veya Alpemix " seçin asc yetkilisi sizin bilgisayarınıza bağlanıp sorunu çözebilir.

Lisansız ise; http://www.ascturkiye.com/Index.aspx adresinden sağ altta canlı müşteri temsilcisi var, ona da sorabilirsiniz. 0 850 212 15 12 / 0232 332 0232 bu numaralardan da yardımcı oluyorlar.

Sonradan Ekleme; Asc müşteri temsilcisine mesaj attım, cevap geldi.
http://www.ascturkiye.com/Video.Aspx?Grup=10 bu linkteki 30 numaralı vidyoda sorunuzun cevabı mevcut

planlama ilişkileri

Merhaba değerli arkadaşlar planlama menüsü asc kullanım videolarında farklı çıkıyor

Benim kullandığım 2017 sürümü yukarıdaki gibi ama videoların tanıtımı aşağıdaki gibi

Farketmez hocam, parantez içindeki #16 gibi sayıları takip et sen, ikisinde de aynı dikkat edersen.

Geri