aSc TimeTables Programının Kullanımı ile İlgili Bilgi Paylaş

Kodla Büyü
ustalar elinizdeki tam bir asc programı paylaşında bizde yaparak yaşayarak öğrenelim nasıl yaptıklarınızı görerek bu arada okul ortaokul olursa sevinirim

Arkadaşlar 3-4 Saat Uğraştıktan Sonra İlk Defa Denediğim Bu Programla ders programını hazırladım teşekkür ederim.

şimdi sorum şu: 2 saatlik bir dersi istediğim bir zamana nasıl yerleştiririm. ders öğretmeni farklı derslere de giriyor.

Sorunu hallettim. teşekkürler.

Arkadaşlar, sınavlarda gözetmen dağıtımını otomatik yapabilecek program var mı? ASC'yi bu amaçla kullanabilir miyiz?

Arkadaşlar öğretmenimiz aynı sınıfın 3 dersine giriyor.aynı günde ard arda hocamızın aynı sınıfa dersinin olmamasını hangi kısıtlamayla sağlayabiliriz?

agd85' Alıntı:
Arkadaşlar öğretmenimiz aynı sınıfın 3 dersine giriyor.aynı günde ard arda hocamızın aynı sınıfa dersinin olmamasını hangi kısıtlamayla sağlayabiliriz?

Selam hocam, planlama ilişkikeri-ekle-dersleri seçin den

1- iki ders aynı güne yerleşemez
2- Belirlenen derslen aynı gün ard arda yerleşemez seçeneklerini deneyebilirsiniz.

delpinto' Alıntı:
agd85' Alıntı:

Selam hocam, planlama ilişkikeri-ekle-dersleri seçin den

1- iki ders aynı güne yerleşemez
2- Belirlenen derslen aynı gün ard arda yerleşemez seçeneklerini deneyebilirsiniz.
teşekkürler hocam deneyeceğim

Arkadaşlar ders programı otursun diye çoğu dersi tek saat gibi ekledik programa. Bu kez de örneğin türkçe dersi pazartesi 3 ve 4 olursa sorun yok ta 3 ve 5 olursa sorun. Yani bölünen dersler ya peşpeşe gelsin ya da aynı güne gelmesin diye nasıl bir yol izleyebilirim? Önerisi olan varsa çok sevinirim.

volkamnkl' Alıntı:
Arkadaşlar ders programı otursun diye çoğu dersi tek saat gibi ekledik programa. Bu kez de örneğin türkçe dersi pazartesi 3 ve 4 olursa sorun yok ta 3 ve 5 olursa sorun. Yani bölünen dersler ya peşpeşe gelsin ya da aynı güne gelmesin diye nasıl bir yol izleyebilirim? Önerisi olan varsa çok sevinirim.

porgramı bir gönder üzerinden bakalım.

Bazı idareciler kolaylaştırıcı, bazıları ise zorlaştırıcı uygulamalar yapıyor.
Önceki müdürümüz öğretmene boş gün taraftarıydı. Ve öğretmenin her isteğine kulak verirdi. Bende bir bilişim öğretmeni olarak elimden gelen yardımı yapıp işlerin yolunda gitmesini ve mutlu ortamın oluşmasına katkıda bulunuyordum.
Şimdi ise yeni müdür bir dizi icat ile askeri iştima sisteminden tutunda her türlü zorlayıcı sistemi baskı ile yaptırmaya çalışan cinsten. Peki ben ne yapıyorum desteğimi tümüyle idareden çekiyorum. Çünkü zalime iyilik zulümdür. Kimsenin yanlış uygulamasına alet olmam. Güzel bir Ders programı yapmak için en basta algoritmik düşünmek gerekir. Buda bilisimcilerde çoğunlukla olan bir öğretidir. Burası Türkiye 1. Herşeyi öğretmeyecen gebe bırakacan. 2. Zulme ortak olmayacan. Ne zaman iyilik yoluna dönülürse elbet yardım hak hale gelir.

tenten' Alıntı:
volkamnkl' Alıntı:

porgramı bir gönder üzerinden bakalım.

ekte gönderiyorum. salı, perşembe ve cuma son iki saat seçmeli. o derse giren ve özel durumu olanların saatleri kapalı. bir ya da iki ders yerleşmiyor ve yukarıda bahsettiğim sorun oluyor...

Ekli dosyalar

• ybhders.rar
    18.8 KB · Görüntüleme: 70
ders programını oluşturmaya çalıştım. PLANLAMA İLİŞKİLERİ MENÜSÜNDEN aynı güne gelen dersleri arka arkaya dağıtımında sorun yok gibi. ancak tek bir ders kalıyor. dağıtımı yapamadım. siz olmasa elle vermeye çalışın.
öğretmenler ders dağıtımında dengeli olmamış. örneğin ingilizce dersini 5 lere sadece bir öğretmen 6lara bir öğretmen gibi. burada bir düzenleme yapılması örneğin her öğretmene her sınıf düzeyinden ders verilmesi gibi. programın sorunu 8. sınıfların 6-6-5-6-6 diğer sınıfllara 7-5-7-5-5 olması. alternatif bir dağılım için. 8. sınıf rehberlik SAATİNİN salı-prş veya cuma gününe alınması.
bitmiş bir örnek

Ekli dosyalar

• ybhderss.rar
    19.3 KB · Görüntüleme: 38
  • ybhders_son.rar
    20.9 KB · Görüntüleme: 50
Tenten hocam yardımların ve önerilerin için çok teşekkür ederim ancak bazen sözün geçmiyor işte anlatamıyorsun

Arkadaşlar aSc TimeTables full lazım. Elinde olan benimle paylaşabilir mi?

program dağıtmasında iki ders kaldı. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

Ekli dosyalar

• ybhders_son01.rar
    20.8 KB · Görüntüleme: 87
Arkadaşlar aSc TimeTables daha yeni verziyonu (full) lazım. Elinde olan benimle paylaşabilir mi?

Ya arkadaşlar e-okul fet programını neden kullanmıyorsunuz. Üstelik ücretsiz be gayet kullanışlı direkt sisteme yukluyor programları

bilişim21' Alıntı:
Ya arkadaşlar e-okul fet programını neden kullanmıyorsunuz. Üstelik ücretsiz be gayet kullanışlı direkt sisteme yukluyor programları

e-okul fet programı bu kadar kullanışlı ve mükemmel değil çünkü, özellikle kimsenin kullanmadığını düşündüğüm "ilişkiler" menüsü altında hiç aklımıza gelmeyen bir sürü kullanışlı seçenek var. Örnek; bir öğretmenin bir günde 2 saatten fazla boş dersi olmasın. Veya bir öğretmenin peş peşe boş dersleri en fazla 1 saat olsun vb.

afsinbey' Alıntı:
Arkadaşlar, pdf çıktı alabilen var mı bu programdan?
dopdf diye bir pogram var. Kendini yazıcı gibi gösteriyor, masaüsüne veya istediğin bir yere yazdırdığın dosyayı pdf olarak kaydedebilirsin.

Kısa ve öz olarak bilgisayarda yazdırabildiğin tüm dosyaları pdf olarak kaydetmeni sağlar..

Bedavadır..

Ayrıntı için http://www.dopdf.com/tr/

hasan' Alıntı:
afsinbey' Alıntı:
Arkadaşlar, pdf çıktı alabilen var mı bu programdan?
dopdf diye bir pogram var. Kendini yazıcı gibi gösteriyor, masaüsüne veya istediğin bir yere yazdırdığın dosyayı pdf olarak kaydedebilirsin.

Kısa ve öz olarak bilgisayarda yazdırabildiğin tüm dosyaları pdf olarak kaydetmeni sağlar..

Bedavadır..

Ayrıntı için http://www.dopdf.com/tr/

Hocam Foxit Reader kuruluysa o da aynı işi görüyor, varsayılan yazıcı olarak ayarlanırsa.
Fakat asc lisanslı veya ilaçlı olmazsa çıktı vermiyor. Unregistered damgalı çıktı veriyor verirse.

Bir öğretmen aynı sınıfın iki farklı dersine giriyorsa ve biz bu derslerin aynı güne gelmesini istemiyorsak ne yapmalıyız.Ders ve sınıf seçip 'bu dersler aynı gün olamaz' seçeneğiyle çok uzun sürüyor. Çünkü okul çok büyük ve bu durumda olan 30 a yakın öğretmen ve çok sayıda ders var. Tek tek öğretmenleri ve dersleri seçmek çok uzun sürüyor. Örneğin bir öğretmen 9. Sınıfta edebiyat ve dil dersine giriyor aynı öğretmen 10. Sınıfta edebiyat ve güzel okuma dersine giriyor. Aynı durumda olan 30 a yakın öğretmeni ve bi o kadar dersi düşünürsek çok uzun sürüyor. Genel bi kısıtlama yapmak mümkünmü acaba. Aynı sınıfa farklı dersi varsa bu dersler farklı günlere yerleşsin diye.

Asc nin yeni sürümümde öğretmene sınıf ve ders ataması yaparken örneğin 3 saatlik bir dersi 2+1 şeklinde ayarlayamıyorum. Yardım! Resim ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Asc.png
    Asc.png
    52.8 KB · Görüntüleme: 605
Geri