asc örnek seçmeli ders dağıtımı

Kodla Büyü

yunusso

Üye
üç şube 5. sınıf, 6 farklı seçmeli ders, ikişer gruptan 12 seçmeli ders içeren program asc ile yapılmıştır. yapılan program export edilip okulumuzun vveb sitesine konulmuştur. haftanın ilk üç günü 7.ve 8. saatler diğer bir günü ise 5. ve 6. saatler seçmeli derslere ayrılmıştır. böylelikle 2 gün de olsa okuldan erken çıkma ihtimali belirmiştir. daha önceleri bilsa ile teknik destek sağlanmak suretiyle her yıl ve hatta bazen yılda birkaç kere muazzam ücretler karşılığı yapılan ders programı asc ile bedavaya halledilmiştir. vasat bir bilgisayar kullanıcısı olarak meslek hayatımda ilk kez ders programı hazırlamama rağmen hiç zorlanmadım. program sanılandan çok daha kullanışlı. birkaç kullanımdan sonra kusursuz kullanım mümkün. Süreçteki tek manuel süreç seçmeli derslerdeki öğrenci çakışmalarının eski usulle önlenmesi olmuştur. hangi öğrencinin hangi gün hangi sınıfta hangi derse katılacağı biraz uzun da olsa kafa gücüyle ve tek tek elle belirlenip excellde listelenmiştir. sıkıştığımda nette yardım bulmak amacıyla bu siteye de birkaç kez uğradığımdan tecrübelerimiz paylaşmak istedim. sitemizin linki aşağıdadır. isteyenlere roz dosyasını da gönderebilirim. sağlıcakla kalın. yeni eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı olsun.

http://www.bodrumcumhuriyet.k12.tr/

Ekli dosyalar

• 21.09.2012 - hazir - cmrts - Kopya.rar
    14.5 KB · Görüntüleme: 884
Geri