aSc k12 Bilişim Ders Planlama

Kodla Büyü

schumitr

Üye
aSc Firması Türkiyede k12 Bilişim İle Anlaşma Yapmış ve Programı Türk Kullanıcıların Beklentileri Doğrultusunda Güncellemiş. Halada güncelleme devam ediyormuş. ascturkiye.com adresinden ücretiz denemeyi indirdim. Raporlar türkiye özgü olmuş. Ders tanımlamada programatik ve bilsa gibi 2+2 yapabiliyorsunuz. Detaylı kullanım kılavuzu eklenmiş. Zaten ASC programtic ve bilsanın çok üzerindeydi. Şimdi progmatic ve bilsa tekelinden okullar kurtulur umarım. Fiyat politikaları çok iyi. Ortaokul olarak biz 449 TL ye ömür boyu sahip olduk.

schumitr' Alıntı:
aSc Firması Türkiyede k12 Bilişim İle Anlaşma Yapmış ve Programı Türk Kullanıcıların Beklentileri Doğrultusunda Güncellemiş. Halada güncelleme devam ediyormuş. ascturkiye.com adresinden ücretiz denemeyi indirdim. Raporlar türkiye özgü olmuş. Ders tanımlamada programatik ve bilsa gibi 2+2 yapabiliyorsunuz. Detaylı kullanım kılavuzu eklenmiş. Zaten ASC programtic ve bilsanın çok üzerindeydi. Şimdi progmatic ve bilsa tekelinden okullar kurtulur umarım. Fiyat politikaları çok iyi. Ortaokul olarak biz 449 TL ye ömür boyu sahip olduk.
mesajım bulunsun :mrgreen:

schumitr' Alıntı:

:alkis: :alkis:

@tenten; ascturkiye.com adresinden demoyu indirdim. Sonra 0850 212 1 512 den aradım. Okul türümüz ortaokul olduğu için 449 TL + Kdv ödeme yaptım. 2014 temmuz 15 e kadar güncellme iznim var. Sonrasında istersem güncelleyeceğim. Hiç riske girmeye gerek yok arkadaşlar. İllegal kullanım çok ciddi suç. Artık ömür boyu ders dağıtım programımız oldu. Tavsiye ederim.

Sitede belirtilen işlemleri yapması çok güzel.
(öğrencilerin seçmeli derslerini yapıyor mu ? belirtilmemiş)

Ama fiyatları hala çok yüksek.

Senelik ücret zaten sorun değil ki. Bilsada senelik versiyon yenileme ücretini ödemezseniz kesinlikle kapanma, kilitlenme derdi zaten yok.

Ek olarak 449+KDV = 550 TL Bence çok uçuk bir rakam. Bilsada 590 TL lik kampanyasıylan hem öğretmen sınıf ders dağıtımını hem öğrenci bazlı seçmeli ders dağıtım yazılımını hemde KBS ve haftalık ders dağıtım programı ile entegre çalışan öğretmen devam devamsızlık ek ders saat hesaplama yazılımını satın alabiliyorsunuz ve yıllarcada versiyon yapmasanızda kullanabiliyorsunuz. :idea:

schumitr' Alıntı:

Süper... :alkis:

Biz zaten k12 Bilişimin öğretmen devam takip ve kbs aktarım programını kullanıyoruz. k12 MOS sistemi var bizim ilçede. İstanbulda ataşehir, beşiktaş, maltepe, bakırköy, küşçükçekmece vs ilçe milli eğitimler ek derslerini k12 bilişimin mos sistemi üzerinden okullara hesaplatıp, kbs aktarmalarını isterler. Bu sayede okullar arası birliktelik sağlanır. Ek dersler zamanından önce ödenir. Yani k12 nin öğretmen devam takibinin doğrulu ilçe milli eğitim onaylıdır.

Ben bilsanın ürününüde kullandım arasında dağlar kadar fark var. Kaldı ki k12 nin öğretmen devam takip programı, bilsanın kinden çok daha basit ve kullanışlı. Bilsa ben bıraktığımda hatalı aktarım yapıyordu. Şimdi bilemiyorum tabi. Ama k12 nin kbs aktarımı yeni kbs ye daha uygundur. Çünkü ilçe milli eğitimler kbs başlangıç ve bitiş tarihlerine artık kendileri karar verdiği için ay veya hafta bütünlüğü bilsada sapıtabiliyordu. k12kbs de böyle bir durum yoktur. Üstelik k12 web tabanlı çalışır ve istediğiniz her yerden kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar bu kadar illegal bir kullanımın olduğu ülkemizde yazılım fiyatlarının yüksek olması kadar normal bir durum yoktur.

Bilsayı senelerce kullanıyorsunuz demiş arkadaşımız ama o bilgisayarın başına bir şey gelmemeli. Sonra versiyon yenileme diye sizden en az 200 TL alıyorlar. Ben bilsa kuruluu bilgisayarı başına bir şey gelmesin diye yılda 2 defa açıp kapatan okul müdürü biliyorum.

Ayrıca istanbulda, progmatic her sene okullardan 150 ile 300 TL arası okuluna göre 750 TL ücret alıyor. Ne bilsa, nede progmatic tasarım ve işlevsellik olarak ASC nin yanında geçemez. Zaten 50 tane öğetmeniniz var ise progmatic veya bilsa işinizi görür.

Firma aslında bu yıl okullara bu hizmeti sunmak istemiyormuş. Sadece meslek yüksek okulu ve üniversitelere hizmet vermeyi planlamış. Ama kendi müşterilerinde istek gelince okullara da hizmet vermeyi başlamışlar. Çünkü k12 MOS sistemindeki öğretmen devam takip sistemine aktarım özelliği var. Tüm idareciler bizim gibi bilgisayardan anlamıyor. Teknik destek konusunda acayip iş çıkartıyorlar. Zaten teknik destek olmaz ise ürün fiyatı çok aşağı inecektir.

Bizde k12kbs.com sistemi olduğu için bize sadece ders planlamayı aldık. İsterseniz 599 TL ye ikisini de alabilirsiniz. Bilsa veya programtic gibi zaman tabloları ile uğraşmadan 109 öğretmenimizin ders planın çok rahat yaptık. Gözümün önünde yetkili tüm öğretmenlere ard arda boş ders sayısını en fazla 2 olsun şeklinde sınırlama girdi. Ve program 5 dk tamamlandı. Bilsa veya progmatic te her öğretmenin tek tek üzerinden geç işin yok ise. Program sonlara doğru zaman tablosu kapattığın için sıkışır. asc'nin avukatı gibi oldum :) ama sonuçta neye para verdiğimi anlatmak istedim :)

aSc k12 Bilişim Ders Planlama demosu elinde olan var mı acaba?

En azından yükelnmiş olan c deki dosyayı yüklemeniz mümkün mü bir yerlere.

aSc k12 Bilişim Ders Planlama programını bizim okulda almayı düşünüyor. Daha önce progmatik kullanıyorduk. Ben daha önce asc'yi hiç kullanmadım, tavsiye edermisiniz?

diğerinin yeni versiyonu çıkmış 2014.6.1 diye,

acaba aSc k12 Bilişim Ders Planlama programının versiyonuda bununkiyle aynı mı? kullananlar en azından bu konuda bilgi verebilir mi?

Dominator' Alıntı:
diğerinin yeni versiyonu çıkmış 2014.6.1 diye,

acaba aSc k12 Bilişim Ders Planlama programının versiyonuda bununkiyle aynı mı? kullananlar en azından bu konuda bilgi verebilir mi?

Şuan en son 2014.9.4 versiyonu var...

Ben de k12'yi araştırıyorum.Şu an Bilsa kullanıyoruz.Kesinlikle memnun değilim. 10 dakika da bitecek bi iş için 1 haftadı uğraşıyoruz. Teknik destek sıfır. Tavsiye etmiyorum.

Nasıl ömür boyu kullanım oluyor arkadaşlar. Sitede lisans süresi 1 yıl yazıyor. Pazarlık mı yaptınız?

Geri