Bilişim Lab’ı olmayan okulda neden bilişim dersi koyulur? Lütfen biri açıklasın???

Kodla Büyü

kubras

Üye
Çalıştığım bazı okullarda bilgisayar laboratuvarı yoktu, akıllı tahtadan sınıfta ders işleniyordu. Buna rağmen neden o okullarda seçmeli bilişim dersi koyuyor idare, yani lab yok, başka seçmeli ders koy. Bu insanların amacı nedir? Labsız bilişim dersi yalancı ders gibi oluyor

Normu düşürmemek için olabilir. Yoksa seçmeli derse gerek yok

Çalıştığım bazı okullarda bilgisayar laboratuvarı yoktu, akıllı tahtadan sınıfta ders işleniyordu. Buna rağmen neden o okullarda seçmeli bilişim dersi koyuyor idare, yani lab yok, başka seçmeli ders koy. Bu insanların amacı nedir? Labsız bilişim dersi yalancı ders gibi oluyor
bende; dersi işlemese de olur, önemli olan okulda her işe koşması diye düşündüklerini düşünüyorum

Çünkü yerine konulabilecek derslerden hiçbiri öğrencinin hayatında bilişim dersi kadar işe yaramayacak.

bilişim alanında yani programcılık video kesme birleştirme ses düzenleme ses sistemi be bilimum amelelik yaptıracakları birini denk getiririz diye zaten geleni beğenmeseler dersi kapatıp ingilizce vs açıp şutluyorlar. yada dışarıdan kendi arkadaş çevrelerinden btr ayarlıyorlar sizi sinir hastası etmek için.

tahta ve bilişim araçlarının bakım onarım işleri halledilsin diye hocam. hatta bazı müdürler direkt bu sebeple dersi seçtiğini bile söylüyor.

teknik öğretmenseniz meslek lisesine geçin hocam. tabi boş yer bulabilirseniz. şahsen ben bulur bulmaz geçeceğim.

Sanırım Bilişim Teknolojileri öğretmeni değilsiniz. Eğer bu branşın öğretmeni ve o okulda çalışıyorsanız atanmanız o dersin seçilmiş olmasına bağlı. Dışarıda atanmamış birçok meslektaşımızın olmasına rağmen ve bölümlerin kapatılmış olmasına rağmen bu serzenişiniz çok bencilce. Kaldı ki ders sınıfta da işlense çocuklara faydalı olabilecek çok fazla içerik anlatılabilir. Bilişim Teknolojileri dersinin yerine seçilecek derslerden çok daha fazla faydalı olacağını düşünüyorum.

bilişim alanında yani programcılık video kesme birleştirme ses düzenleme ses sistemi be bilimum amelelik yaptıracakları birini denk getiririz diye zaten geleni beğenmeseler dersi kapatıp ingilizce vs açıp şutluyorlar. yada dışarıdan kendi arkadaş çevrelerinden btr ayarlıyorlar sizi sinir hastası etmek için.
yorum budur. :D

aynen öyle...
bir türlü anlatamadık "öğretmen" olduğumuzu.
böyle böyle emeklilik yaşımız gelecek ve ben öğretmenlik düşünen, soran kimseye önermiyorum branşımızı..

Geri