Arkadaşlar Yardım... İlçe MEBBİS Yöneticiliği Hakkında

Kodla Büyü

KapCom

Aktif Üye
Değerli arkadaşlarım ilimiz büyükşehir oldu. Merkez ilçelerden birine ilçe MEBBİS sorumlusu olmam isteniyor. Şuan Müdür Yardımcısıyım sizce geçeyim mi? daha önceden bu işi yapanlar deneyimlerini paylaşırlasa sevinirim. Bilişim Teknolojileri branşı olarak öncelik bizleri düşünüyorlarmış. Bende bir düşüneyim dedim. Aklıma ilk gelen okulda veli ve öğrenci ile uğraşmıyacam en güzel yanı.
Sizin fikirleriniz ve yorumlarınız benim için önemli
Saygılarımla Değerli meslektaşlarım.

toplam kaç saat ek ders ücreti alacaksın öncelikle alacağın ücretleri bir yaz buraya kaydebedeklerin neler onları yaz fikirlerimizi ona göre açıklayalım

İl Koordinatörü, Fatih Eğitmeni, Argeciler, MEBBİS Yöneticilerinin Ekdersi standart 18 saattir. Müdür Yardımcısı da 18 ücret alır. Yani ekders aynı.

İlçe Mebbis Yönetici olursam hafta da 18 saat ek ders + Merkezi sınavlarda komisyom üyeliği.
Şuan orta okulda da 18 saat ek ders alıyorum. Bt rehber öğretmen kende 18 saat ek ders almıştım.

habib hocam siz bu konuda en tecrübelisniz ben ilk defa yapıcam işi kavrayabileceğimi tahmin ediyorum. bana tavsiyelerinz ve ilk başta yapmam gerekenler nelerdir.

Sayın Hocam,

1. Şubat ve Yaz tatilin yok. 30 gün izin var.

2. 18 Saat ücret.

3. Merkezi Sistem Sınavları yapılıyorsa Komisyon üyesisin.

4. MEBBİS, E-Okul gibi Bakanlık Projelerinden direk sorumlusun.

5. İlçe MEM'deki tüm PC ve Ağ Sisteminden sorumlusun.

6. DYS'de size kalır.

7. İlçenin durumuna göre bazen Oda, PC vs. bırakın masa ve sandalye dahi bulamayabilirsin.

8. Başı ağrıyan herkes sizi bulur.

....

.....

.....

101. Herkes sana ne iş yapıyorsun ki akşama kadar bilgisayar başında oturuyorsun der ama en ufak bir şey de yine seni bulur.

Umarım biraz açıklayabilmişimdir.

çok sağol hocam. bunlar için de tek DYS sisteminden çekiniyorum. Bu zamana kadar hiç bilgim yok. Kullanmadım yani.

Valla hocam Bt öğretmeniyim. kadromun bulunduğu okulda LAB yok dersleri sınıflarda işliyordum. Görevlendirme müdür yardımcılığı yapmaya başladım. yani müdür yardımcılığıda bence çok yorucu. Velisi bir yandan öğrenci bir yandan akşama kadar koşturmaca.
Bu teklifte açıkcası cazip geldi bana. En azında diyorum hem kendimi geliştitririm. yalnız bu işe başladığımda seminerler veya kurslar oluyor mu ankarada falan.

Biraz yogun olur dicem de zaten 8-5 calısıyorsun. Koridorlarda surekli hocam diye sana bagırırlar. Benim odam var ama odalarda dolasmaktan pek kendi odamda oturamıyorım :) Aksiyon cok olur. Tam 4:30 da işler bitiyo gibi derken acil ilden fax gelir yazı gelir koştur koştur istatistik bilgisi ararsın e okul mebbis eposta ve şube müdürlerinin yapmak istemedikleri tum işleri sen yaparsın. Bu yogun tempoyu yurdurebilirsen dairedeki en gözde calışan olursun. DYS en önemli işin olacak.

Şube müdürü Dyned ile ilgilenmez işi sana yıkar, tefbisle ilgilenmez işi sana yıkar, mebbisle ilgilenmez işi sana yıkar. çoook çalışırsın zaman çooook hızlı geçer :)

bana kalırsa hiç bulaşma hocam.
bi başladın mı bir daha seni bırakmıyorlar.
gölge şube md. gibi olursun.

hocam artık derslere girmek istemiyorum. Açıkcası sıkıldım. ondan dolyaı şuan görevlendirme müdür yardımcısıyım. şimdide böye bir teklif olunca ikisi arasında değerlendirme yapmaya çalışıyorum;
yani müdür yardımcılığımı yoksa Mebbis yöneticisi mi?

Geri