Arkadaşlar sizce hangisi?

Kodla Büyü

Kayra_Bilal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamlar arkadaşlar kararsız durumdayım. Sizce eve ve sehir merkezindeki yeni bina lisede formator olmak mi yoksa eve şehire 12 km uzakta ortaokulda bilisim teknolojileri derslerine mi girmek daha iyidir.
Not:6 yıldır uzaktaki ortaokuldayim.(5. ve 6. Sinif derslerine giriyorum)

Norm fazlası olmayacağının garantisi kimse veremez... Norm fazlası olmanız ortaokulu mumla aramanız demek öğretmenim... Her sene idare dersi seçsin diye gözüme uyku girmezdi... Ortaokul iyidir kimseye dersi sectirmek gibi derdiniz olmaz..

Tabi ki lise. Hem tebdil-i mekanda ferahlık var hem lisede kağıt kalem işi az (tabi btr hiç yapmadım diğer işlerden bahsediyorum) hem de anlattığın lafı anlayabilecek yaşta öğrenciler var. İki yıl lisede çalıştım çalıştığım ilin en başarısız okullarından biriydi 6 tane de ortaokul gezdim hepside iyi okullardı ama lisedeki kadar rahat edemedim.

Ulaşım sizin için dert değilse ve yeni düzene alışık bir yapınız (kişiliğiniz) yoksa bence eski okulunuza devam edin.
Ancak yeniliği ve değişimi severim, git gel yoldan da bunaldım diyorsanız lisede devam edin :)

Bir de lise de dersler seçmeli tabi seçilir mi onu da bilmiyorum. Beni cezbeden sadece yakın olması. Ortaokulda 24 saat ders var.

Ortaokulda 24 saat ders varsa daha ne olsun sayın hocam. Ben olsam hiç kıpırdamam yerimden.

Norm sıkıntısı yaşamaya aday olmayın bence. Sonra hiç istemediğiniz bir okula resen atanma durumunda kalırsınız.

Bu kaygıyı yaşayan bilir.

Ama okulunuzda sıkıntı yaşadığınız durumlar varsa onu bilemem.

Ben olsam önceliğimi evime en yakın olan kuruma verirdim.

değişiklik iyidir 12 km çok değil aslında...önnemli olan lisemi ortaokuldamı çalışmak istediğin ..ben lise derim..öğrenci-öğretmen yaklaşımı daha iyi

Lisede eğer öğretmen varsa dersi de bir şekilde seçiliyor seneye seçilir mi kaygısı çok olmuyor açıkçası. Tabi yine de siz bilirsiniz hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

değişiklik iyidir 12 km çok değil aslında...önnemli olan lisemi ortaokuldamı çalışmak istediğin ..ben lise derim..öğrenci-öğretmen yaklaşımı daha iyi
Ben tef mezunuyum. Ama bizim burda meslekler dolu kıpırdama yok. Mecbur ortaokuldayim.Ama eve yakın yeni bina bir lise daha yeni açılacak daha dogrusu. Lab.olmayabilir de.Formator olacağım.Ama ben lab. olmasını ve derslere girmeyi daha çok tercih eden birisiyim. Gerçekten arada kaldım. Bir daha da belki böyle yakına da gelemem.Sonra pişman da olmak istemiyorum. Kararsizim

Hocam bu haftaiçi araştır + ve - leri hesapla en çok çıkanı tercih et:)

1- Bilgisayar Lab'ı Var/Yok Olma İhtimali Var/Yok
2- Öğrenci profili İyi/Kötü
3-Okul İdaresi İyi/Kötü
4- Araç var mı? Yakıtı nasıl? 12 km birşey değil.

Bt sınıfı olup olmaması tamamen okulla alakalı bir durum hocam. Ben turizm lisesinde çalışıyorum. İdareler bilişim öğretmenlerini sever, öğretmeni elinde tutmak içinde genelde dersinizi seçerler. Daha önce ortaokulda çalışıp liseye geçmiş biri olarak rahatlıkla lisedeki öğretmen öğrenci ilişkisinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bilgisayar bilimi dersi bilişim teknolojileri dersinden daha güzel :)

Bt sınıfı olup olmaması tamamen okulla alakalı bir durum hocam. Ben turizm lisesinde çalışıyorum. İdareler bilişim öğretmenlerini sever, öğretmeni elinde tutmak içinde genelde dersinizi seçerler. Daha önce ortaokulda çalışıp liseye geçmiş biri olarak rahatlıkla lisedeki öğretmen öğrenci ilişkisinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bilgisayar bilimi dersi bilişim teknolojileri dersinden daha güzel :)
Hocam bilgisayar bilimi dersi hangi sınıflarda kac saat veriliyor

Ilcedeki tek anadolu lisesine atanmistim. Okul yeniydi öğrenci profili kötüydü, bilişim sınıfı yeniydi sadece 9. Sınıflarda ders vardı seçmeli olarak. 2. Yıla başladığımızda dersimi seçmemiştiler müdür ve avanesi. Once din kulturu derslerini verdiler sonra okula din kulturu ogretmeni gorevlendirdiler ki bi tane vardi zaten. Proje hazırlama sağlık bilgisi gibi derslerle maaş karşılığını doldurmuştum. Okul muduru onemli bir faktor hocam sahsen taniyorsaniz güvenebilirsiniz ama ben bundan sonra zorunlu ders olmayan okulda calismak istemem. Bu resimlerim 2015te olmuştu bu arada. Şimdi çok bir şey değişmiş midir? Sanmıyorum.

liserlerde ders seçmeli ama müdürle araniz iyiyse seçer elbette. çünkü bizler bir sürü iş hallediyoruz. birakmak istemezler. ortaokulda BT dersi pek zevkli olmaz ama tabi siz bilirsiniz.

Merkez okul, hele lise iyidir. Köye, kasabaya gidince insan değerini daha iyi anlıyor.

Hocam huzur önemli olan bence idereniz ile sıkıntınız yok ise (dersiniz var o nedenle norm sıkıntınız olmaz) bence koy okulunda puan kasın meslek lısesı bosalırsa gecersınız. Şehir merkezleri ve yeni okulların kendine özgü sorunları olur işleri yapmanız o işleri sizin sürekli işiniz gibi algılanmasına neden olur. İdareniz baskı uygulama ihtimali vardır. o nedenle bence kendı okulunuzda kalın.

ben 3 sene 45km yol yaptım şimdi 13km yapıyorum ıkısıde kendı ılcemde olmayan okullardı 45 olanda daha ıyı bır ogretmen ortamım vardı. Şuanki yerime resen atama nedenı ıle geldım ama buradada çok sıkıntı yasamıyorum (meslek lisesi olması nedenı ıle alan arkadaslarım ıle samımıyetım yeterlı oluyor)

Çoluk çocuk varsa yakın okul, yoksa fark etmez, nerede daha verimli olacak, idareyle takışmayacaksanız orası.

Arkadaşlar şimdilik kendi okulumda kalmaya devam edeceğim gibi. Norm fazlası olma durumu olabilir kaygısıyla ortaokula devam. Belki il içine meslek açılırsa(zor biraz) o zaman yer değiştirmeyi düşünüyorum ya da yakın bir ortaokul da olabilir. Dersin zorunlu olduğu okul iyi okuldur deyip ona göre hareket etsem iyi olacak. Yorumlarınız
için teşekkür ederim..

Geri