arkadaşlar musallat.exe musallat oldu... özel dosyalar.exe k

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar musallat.exe musallat oldu... özel dosyalar.exe klasörü oluşuyor.

GÖREV YÖNETİCİSİ DEVRE DIŞI YİNE KAYIT YÖNETİCSİ DE... BİLGİSAYAR YAVAŞLADI.

Bilgisayarı güvenli modda başlat.
Bilgisayar açıldığında *.exe bütün dosyaları aratttır.(sistem klasörleri, teyp yedeklemesi ve gizli dosyalar dahil.)
arama sonuçlarını boyuta göre sırala.
klasör simgeli olanların hepsini seç ve Shift+delete sil.
Başlattan msconfig çalıştır.
Başlangıçta çalışan bildiğin programların haricindekileri iptal et. tamam de. bilgisayarı yeniden başlatmadan önce bilgisayarıma gir.
araçlar/düzenle menüsündeki klasör seçeneklerini aç.
Görünüm sekmesinde Gizli Dosya ve klasörleri gösteri seç.
Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle'nin işaretini kaldır.
daha sonra bütün sürücüleri teker teker adres çubuğundan aç.(Başka bir yöntemle açma.)
(örneğin: D sürücüsünü açmak için Adres çubuğuna d: yazıp entera bas.)
oradaki bilmediğin bütün dosyaları sil.(autorun.inf gibi...)
(C sürücüsündeki sistem dosyalarını sakın silme. bilgisayarın çöker benden söylemesi. hatta C: sürücüsüne hiç dokunma diyeyim. :) )
bilgisayarını yeniden başlat temiz temiz kullan.

hocam evvela bilgisayarınızı güvenli modda açın. daha sonra güvendiğiniz bir virüs programıyla taratın.

önemli bir hatırlatma: sürücülerdeki bilmediğin dosyaları silerken sakın isimsiz olan klasörünü silme. dosyaların o klasörün içinde. inşallah söylemek için geç kalmamışımdır. :mrgreen:

bu virüs bana her gün öğrencilerden bulaşabiliyor. AVG internet security business edition ile her gün temizliyorum :) öğrencilerin flash disklerini de hayrına temizliyorum.

musallatı bilemem ama autorun lar için flash ntfs biçimlendir
içinde ana klasör oluştur bir tane
sonra flash için yazma yetkisini kaldır
o klasör için yazma yetkisi ver
en azından kök dizinden beslenen virüsler için çok iyi şimdilik

kesin ve en basit çözüm. denendi.
antivirüs prg. kapatın.
rar dosyasını açıp programı çalıştırın.

ben 2 hafta tenefüse bile çıkmadan, yemeklerimi iyemeden bütün bilgisayarları (2 tane lab.) tertemiz yapıp formatladıktan sonra musallat.exe ve kısayol virüsü bulaştı. zaten canım çıkmış. öğrencilerin ödevleri gitti vs. vs. değil musallatı yapan virüs yazıcımcısına hiç bir virüs yazılımcısına hakkımı helal etmiyorum. saatlerimi harcadım. asıl yapmam gereken işleri ertelemek zorunda kaldım. allah hepsinin belasını versin. o kadar sinirliyim. temizlemesi kolay olsada benim emeğimi boşa harcatıyorlar.

Geri