Arkadaslar müdürüm dyk kursu acmak istemiyor

Kodla Büyü

aytduman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Müdürü aradim ,artik kurs açabileceğimizi söyledim bana dediği sey biz okul olarak 3 ders seçiyoruz bilisimi kim seçsin hocam dedi napmam lazim kurs acmak müdürün insiyatifine mi kaldi simdi?,baska okul tercihi yapiliyor mu

5 derse kadar kurs açılabiliyor 5-6-7 lerde ama kurs açma okula bırakılmış inisiyatif olarak. müdür beş dersi farklı derslerden seçebilir. buda biraz müdür ile olan ilişkiler ve ona kalmış.

Metehan' Alıntı:
5 derse kadar kurs açılabiliyor 5-6-7 lerde ama kurs açma okula bırakılmış inisiyatif olarak. müdür beş dersi farklı derslerden seçebilir. buda biraz müdür ile olan ilişkiler ve ona kalmış.
Müdurun tek derdi teog bizim ders gereksiz zaten

Yanlış bir düşünce . çocuğun teog dersleri dışında sosyal alanda becerilerini geliştirebileceği derslere zamanda ihtiyacı var.

wepster' Alıntı:
Aynı muhabbeti bizde yaşadık. Müdür ilçe il hepsi aynı telden çalıyor.

Cehaleti yeneceksek önce baştan başlanmalı. Müfettiş gelince Bilgisayar projeksiyon bağlantısı için bilgisayarcı görevlendiren ilçeler, Yanlarında Bilgisayarcı olmadan toplantılara gitmeyen şube müdürleri, hocam belirli gün ve haftalar için video hazırla diyen numlock özürlü müdürler varken biz çokk hırpalanırız. Her zaman derim sanayii devrimi kaçtı yakalamak için uğraşıyoruz hala, şimdi de Teknoloji devrimini bu öküzler yüzünden kaçırırız.
Dediğim gibi bunlar torpilsiz adım atamayan öküz, başka bir şey değil.(istisnalar hariç)

Malesef öyle oluyor. Şube sayısı az olan okullarda teog branşlarını seçtiriyolar ve diğer branşlar sadece bakıyor. Öğrenciyi serbest bırakıp seçim yaptırsan hadi 10 öğrenci buldun diyelim onlar da bi zaman sonra dersten sıkılıp kursa katılmıyor. Bunu bakanlığın düzenlemesi lazım. Her branşa dyk açılmadığı ve zorunlu tutulmadığı sürece malesef biçok branş bakmakla yetinir.

aytduman' Alıntı:
Müdürü aradim ,artik kurs açabileceğimizi söyledim bana dediği sey biz okul olarak 3 ders seçiyoruz bilisimi kim seçsin hocam dedi napmam lazim kurs acmak müdürün insiyatifine mi kaldi simdi?,baska okul tercihi yapiliyor mu

Hocam okulunuzda bilgisayar sınıfı varsa, kursta yapmayı planladığınız etkinlikleri anlatarak ilçe veya ildeki idarecilere durumu anlatabilirsiniz. Hangi ildesiniz hocam?

uyelik269' Alıntı:
aytduman' Alıntı:

Hocam okulunuzda bilgisayar sınıfı varsa, kursta yapmayı planladığınız etkinlikleri anlatarak ilçe veya ildeki idarecilere durumu anlatabilirsiniz. Hangi ildesiniz hocam?

buna katılmıyorum ben hocam, kursta ne yapacağımızı anlatıp birilerini ikna etmek zorunda mıyız?

Mesela bir matematikçi ben kursumda şöyle geometrik şekilleri anlatacam böyle yapacam falan mı diyor?
ya da bir beden eğitimci ben çocuklara iyi şut çektiricem iyi takla attıracam falan diye ikna etmeye mi çalışıyor aceba?

dersimizden kurs açılırsa ne âlâ ama okul idarecisi dersi açmazsa da ben yadırgamam. neticede bu kurslar dershanelerin yerine geldi ve bu açığı kapatmak için var. dershaneler döneminde bizim dersimiz olmadığı için şu anda okul yönetimlerince kurs açılmaması bence doğal. malum birçok öğretmen arkadaş dyk'lara maalesef ekders olarak bakıyor

Kursun idare tarafından açtırılmamasını anlamıyorum... Gereksiz olduğunu düşünüyorlar nedense, bazen de bunun altında öğretmene fazladan ek ders ücreti aldırmamak yatıyor. Sanki yattığı yerden alıyor, emek veriliyor karşılığı alınıyor. Ayrıca ücret dışında da haksızlıklara yol açıyor bence. Sonuçta bu kurslardan hizmet puanı da alınıyor. yan okuldaki ilçedeki kurs açıp alıyor, ben ise izin verilmediği için açamıyor ve puan da alamıyorum. Bana göre büyük mağduriyet...

yenerakman' Alıntı:
Kursun idare tarafından açtırılmamasını anlamıyorum... Gereksiz olduğunu düşünüyorlar nedense, bazen de bunun altında öğretmene fazladan ek ders ücreti aldırmamak yatıyor. Sanki yattığı yerden alıyor, emek veriliyor karşılığı alınıyor. Ayrıca ücret dışında da haksızlıklara yol açıyor bence. Sonuçta bu kurslardan hizmet puanı da alınıyor. yan okuldaki ilçedeki kurs açıp alıyor, ben ise izin verilmediği için açamıyor ve puan da alamıyorum. Bana göre büyük mağduriyet...
Katılıyorum hocam magduruz

baymakci' Alıntı:
dersimizden kurs açılırsa ne âlâ ama okul idarecisi dersi açmazsa da ben yadırgamam. neticede bu kurslar dershanelerin yerine geldi ve bu açığı kapatmak için var. dershaneler döneminde bizim dersimiz olmadığı için şu anda okul yönetimlerince kurs açılmaması bence doğal. malum birçok öğretmen arkadaş dyk'lara maalesef ekders olarak bakıyor
Bence yadırgamalıyız sayın hocam. Destekleme ve Yetiştirme kursu adı üstünde, TEOG kursu değil yani. Beden Eğitimi, Resim, Drama, Yaşayan Diller ve Lehçeler gibi sınavla alakası olmayan birçok dersten açılıyorsa elbetteki bilişimden de açılır, açılmalıdır. Bu idareci inisiyatifine değil veli-öğrenci isteğine bırakılmalıdır. Ders seçilirse açılır, bu kadar basit. Meseleye ek ders gözüyle bakan yok mu elbette var ama bu tüm branşlarda geçerli. 21 saatten fazla girmem ben dyk açacam üstüne diyen adam görmedim değil. Bunu engelleyecek de idarenin ta kendisidir bence.

Geri