Arkadaşlar HEm de çalışııp HEM de BTR öğretmeni olan oldu mu

Kodla Büyü

saviola26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar HEm de çalışııp HEM de BTR öğretmeni olan oldu mu merak ediyorum. Kocaeli Bakanlığın yazısında örgün eğitim kurumları yazdığı için halk eğitimlere görevlendirme yapmadı. Sizlerde durum nasıl acaba?

hocam oldu ama bu daha çok görevdeki formatörlerin Rehber Öğretmenliğe geçirilmesi şeklinde. Doğru olanı Kocaeli'ndeki uygulama.

Hocam Kocaeli'de nasıl bir uygulama var bilmiyorum ama ben Kastamonu MEB'i aradığımda Halk Eğitimlerde görevlendirme olmayacağını söylediler.

bende Hem de çalışıyorum görevlendirme olarak Anadolu Lisesine istemiştim, çıktı.Ama ben bu işten hiçbişey anlamadım Hemde kurs verip anadolu Lisesinde derse girmek zorunda kalıyorum. Ben zaten kurs açıp ek dersimi alıyordum kendi kendime iş açtım :)) Bilmiyorum görevlendirme bu şekilde mi olması gerekiyor...

Hocam bu sorunuza cevap için BTR'nin görev tanımına bir bakmak lazım;

öncelik Fatih Projesi olmak üzere okullarda derslerde BT kullanımına rehberlik etmek asli görevi,
HEM'de hangi derslerin öğretmenlerine ne şekilde rehberlik edeceğinizi açıklar bir dilekçe yazın ve tekrar görev isteyin bu arada İStanbul ilinde HEM içinde rehberlik gibi bir kavram olmadığı için görevlendirme yapılmıyor ama HEM öğretmeni bir Fatih Projesi okulunda görev almak isterse HEM'de var olan derslerine girdikten sonra görevini gerçekleştirmek üzere Fatih Projesi okulunda görevlendirilebiliyor.

HEM'de her sabah öğlene kadar kursum var, öğleden sonraları da 3'e kadar ilçe lisesinde BTR oldum.

Bizim ilçe küçük olduğundan ekdersi dolduracak kadar kurs olmuyor. Bir kursu zor tamamlıyoruz :))

Ben de Kocaeli'de çalışıyorum ve evet görevlendirme yapılmadı. Sadece 1 grup kursum mevcut. O da ancak maaş karşılığını dolduruyor.Bilmem ne köyünün bilmem ne okuluna gidip 1 ayda laboratuvarını adam edip bilgisayar kurs açmak işime gelmedi açıkçası. Ben de geçici çözüm olarak 1. kademe okuma yazma kursu açtım :D Tavsiye ederim. İhtiyacınız olan sadece 1 tahta, 4 sıra, 3-5 öğrenci ve tebeşir. Temiz iş :idea:
Ayrıca geçen sene de ilçe milli eğitime görevlendirilip hem Halk Eğitimin hem de İlçe Mem in işlerini yapmıştım. İlçe müdürüne çıktım, "hocam mağdur oldum bu sene, durum budur" dedim. Benim Valilik onayıyla hem halk eğitimde hem de ilçe milli eğitimde görevlendirilmem için yazılar yazıldı. Ama hala beklemedeyim, sonuç çıkmadı. Hayırlısı bakalım

Geri