Arkadaşlar Gözümüz AYDIN!

Kodla Büyü
erdcannet' Alıntı:
Ücret onayı alındı diye biliyorum önceki hafta sonu başlandı kurslara bende başladım bu hafta.
Aynen hocam benimde başladı bakalım devam ediyoruz onaylar da tamam
Bu sikinti çözülmesi lazım aydindan baslayarak

Arkadaşlar Aydın mem'in yazısını meb evrak sorgudan sorguladım yazının konusu ilgili kişinin hafta içi dyk kursu açıp açamayacağı ayrıca yazıda şole diyor geçici görev süresince dyk açamassın diyor..mesaiden sonra veya hafta sonu açamassın diye bir ibare yokk

Yani burada bilgi edinme için sorulan sorunun hafta içi mi? hangi saatler için olduğu belli değil... Eğer hafta sonu veya ders saatleri dışındaki bir zaman diye belirtilmiş olmasına rağmen böyle bir cevap verilmişse, asli görevi için öngörülen ek ders ödenmez ibaresi nasıl böyle değerlendirilebilir? Gerçekten içler acısı bir durum...

Aslında sıkıntı şu. Tepedeki kimsenin bizim gibi ek görevler yapanların ne yaptığından haberi yok. Kurs vermek bizim asli görevimiz olarak düşünülüyor demek ki... Bu da gösteriyor ki yazıyı yazan vatandaşın ne mevzuattan ne bizim görevlendirme yazımızdan ne de bizim ne olduğumuzdan haberi var... Müd. Yardımcıları ile aynı şartlarda ek derse tabi iken onların kurs verip bizim veremiyor olmamız nasıl izah edilebilir acaba?

Bence durum ya bizim anladığımız gibi değil... Ya da onların zannettiği gibi değil... Eğer okuma yazma biliyorsam yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum. Çok ümitli değilim lakin düzeleceğini düşünüyorum.

Hocam sanirim gecici gorev suresi ibaresi gorevlendirme boyunca yani 6 ay olarak algılanıyor

kirezemre' Alıntı:
Arkadaşlar Aydın mem'in yazısını meb evrak sorgudan sorguladım yazının konusu ilgili kişinin hafta içi dyk kursu açıp açamayacağı ayrıca yazıda şole diyor geçici görev süresince dyk açamassın diyor..mesaiden sonra veya hafta sonu açamassın diye bir ibare yokk

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    57.3 KB · Görüntüleme: 684
Arkadaslar o yazıyı çok yanlış yorumluyolar
Ben defalarca okudum o yazı eğitim öğretim saatleri içinde açılamaz diye yorumladim
Hafta sonu ve hafta ici eğitim öğretimin bittiği zaman kurs acilabilinir bence
Ama yine bizim kuyumuzu kazan yöneticiler tam ters yorumlamislar

Taatoo hocam ole degilmis bende ole anliyodum yazidan ama bu yazidaki arkadasla gorustukten sonra durum cok daha vahim

Çok merak ediyorum Yeğitek uyuyormu acaba. Bir kezde formatörüne sahip çıksa ya. Atıp tutan koltuğu sıcak efendiler neredesiniz.

Hocam şuan idareciler bir görüş yazısına istinaden bir işlem yapmaktadır. Ancak tüm idarecilere bir şey diyemem. Türkiye'nin her yerinde aynı değil bu uygulama. Bizim görev alamayacağımızı bildiren bir genelge veya ek ders yönetmeliği çıkmadığı sürece görevli olduğumuz saatler dışında mevzuata uygun tüm görevleri yapabiliriz. (Yeni FP BTR yönetmeliği madde 10 . Tarih 30/12/2015) DYk yönetmeliği ne der ( Madde 7.2 bu kurslar Eğitim Öğretim saatleri dışında saat 22:00 a kadar yapılabilir. Gerek duyulduğunda hafatasonları da yapılabilir.) yani benim ek dersimi ödemeyen veya kursumun kapatılması gerektiği vurgulayan idare ve ilçe idarecilerine söyleyeceğiniz yada göstereceğiniz yönetmelik ve genelgeler bunlardır. Bunlara istinaden neden bu görevi veremeyeceklerini yada neden ödeyemeyeceklerini hangi ek ders yönetmeliği yada hangi mevzuata uygun olarak iptal edildiğini sorun ve yazılı olarak isteyin. verirlerse bravo diyeceğim. Bu görüş yazısını verirlerse idare mahkemesine gideceksiniz verdiğiniz dilekçe ve ekleri . geri size verilen cevabı vererek dava açacağız . inşallah olmaz

Arkadaşlar 17/02/2016 tarihli Büyükçekmece kaymakamlığı tarafından imamhatip ortaokuluna gönderilen, 84247781-450-E.1807554 nolu, Destekleme ve Yetiştirme Kursları konulu yazıya bir göz atın, ben btr değilim hafta sonu kurs veriyorum. Ama sorun hepimizin sorunu umarım hemen çözülür.

tekrar söylüyorum kursu kapatılan arkadaşlar ivedilikle itiraz etsin.
yazılı cevap isteyin.
olumsuz gelirse bir üste yazın
olmazsa mahkeme
bir tane dava emsal olur yanlıştan döner o görüş yazısını kim yazmışsa.

başka türlü zor, kursunuz kapanır ve amaaan derseniz seneye de kurs açamazsınız. Tüm bunlar sonraki yılları da etkileyecektir. yol yakınken dik durmalısınız.

paradox99' Alıntı:
Arkadaşlar 17/02/2016 tarihli Büyükçekmece kaymakamlığı tarafından imamhatip ortaokuluna gönderilen, 84247781-450-E.1807554 nolu, Destekleme ve Yetiştirme Kursları konulu yazıya bir göz atın, ben btr değilim hafta sonu kurs veriyorum. Ama sorun hepimizin sorunu umarım hemen çözülür.
Yazı resim olarak bende var ama yükleyemedim pm isteyene atabilirim. biri yüklesin buraya..
yazıyı bana gönder hocam. ben yüklerim.

hakansia' Alıntı:
paradox99' Alıntı:
Yazı resim olarak bende var ama yükleyemedim pm isteyene atabilirim. biri yüklesin buraya..
yazıyı bana gönder hocam. ben yüklerim.

pm den mail adresini gönder hocam..

Arkadaşlar alın size bir görüş yazısı daha ama bu güzel paradox99 hocam teşekkürler

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1455779496716.jpg
    FB_IMG_1455779496716.jpg
    64.9 KB · Görüntüleme: 638
Aydın iline yazılan yazıyı yazan memuru çok merak ediyorum tanışmak isterim. Iq seviyesi çok yüksek biri galiba!

İki genel müdürlük arasında anlaşmazlık var. Eğer düzeltme yazısı YEĞİTEK ten çıkarsa kesinlikle olumlu çıkar. Ama insan kaynakalarından çıkar sa Yeğitek bastırırsa olumlu umarsamaz sa olumsuz çıkar gibi. bu benim düşüncem.

İlçeden henüz kurslar için resmi onay yazısı gelmemiş, bu sebeple okula BTR görevlendirmemin iptali konusunda ki dilekçemin içeriğini "asli görevim olan öğretmenlik mesleğimi layıkı ile yapabilmek için" diyerek doldurup verdim. Yarın ilçeye okul yazıyı yazacak sonuç çıksa da çıkmasa da bu iş rayına girene kadar BTR olayı kapanmıştır benim için.

o bakanlıkta görüşsüzlük yazan sayın müdüre götürüp şu büyükçekmece kaymakamlığı yazısını tekrar tekrar okutmak lazım. bizim görevlendirmemizde btr saatleri dışında belleticilik vb görevleri yapabilir yazısından sayın müdürün haberi yok mu?

Geri