Arkadaşlar Gözümüz AYDIN!

Kodla Büyü
Ben yarın il formatorlüme yazıcam. Fakat btr görevlendirme komisyonu yarın yanı sonucu sonra olumlu alsak bile iş işten geçmiş olacak. Diyecek bir şey bulamıyorum.

islif' Alıntı:
Ben yarın il formatorlüme yazıcam. Fakat btr görevlendirme komisyonu yarın yanı sonucu sonra olumlu alsak bile iş işten geçmiş olacak. Diyecek bir şey bulamıyorum.
hangi ildesiniz hocam.

Merhaba Arkadaşlar,
Bakanlığın görüş yazısı tamamen hukuki dayanaktan yoksun bir şekilde kaleme alınmış. 18 saat ek ders ödemesinin, BTR görevlendirme yazısında açıklanan(açıklanamayan!) görev tanımımız dışında bir kapsama genişletilmesi kabul edilemez. Bakanlığın yaptığı hukuksuz yoruma göre; Bütün BTR Öğretmenleri Destekleme ve Yetiştirme Kursu vermeli ve karşılığında ek ders almamalı, aksi takdirde kursu vermeyen BTR asli görevini yerine getirmemiş sayılacak ve derhal görevine son verilebilecektir.Kaldı ki Destekleme ve Yetiştirme Kursları olmadan önce de aynı ek dersi aynı yönetmelik maddesi dayanak gösterilerek alıyorduk.

Kursum yok ancak branşımıza ve meslektaşlarıma yapılan bu haksızlığı hazmedemiyorum. Lütfen kurslarınızı kapatmayın ve sendikalıysanız, sendikalarınıza başvurup hukuki yardım talep edin. Bu görüş yazısını değişmez diye kabullenmeyin. Kurs başvurunuzu resmiyette yapmanıza rağmen açmanıza izin verilmediyse (ilgili görüş yazısına atıfta bulunulduysa) dava sonucuna göre hak kayıplarınızı yasal faiziyle alabilirsiniz. Ek Ders Yönetmeliği ve BTR Görevlendirme yazısını yan yana koyup okuyan biri bile böyle bir görüş yazısının dava edilmesi durumunda iptal edileceğinden en ufak bir şüphe duymaz.

Bu forumda sıkıntılarımız paylaşmak çok değerli ancak harekete geçmezsek ağlama duvarının ötesinde bir anlamı olmaz. Umarım en kısa zamanda çözülür.

Merhaba Arkadaşlar,
Bakanlığın görüş yazısı tamamen hukuki dayanaktan yoksun bir şekilde kaleme alınmış. 18 saat ek ders ödemesinin, BTR görevlendirme yazısında açıklanan(açıklanamayan!) görev tanımımız dışında bir kapsama genişletilmesi kabul edilemez. Bakanlığın yaptığı hukuksuz yoruma göre; Bütün BTR Öğretmenleri Destekleme ve Yetiştirme Kursu vermeli ve karşılığında ek ders almamalı, aksi takdirde kursu vermeyen BTR asli görevini yerine getirmemiş sayılacak ve derhal görevine son verilebilecektir. Kaldı ki Destekleme ve Yetiştirme Kursları olmadan önce de aynı ek dersi aynı yönetmelik maddesi dayanak gösterilerek alıyorduk.

Kursum yok ancak branşımıza ve meslektaşlarıma yapılan bu haksızlığı hazmedemiyorum. Lütfen kurslarınızı kapatmayın ve sendikalıysanız, sendikalarınıza başvurup hukuki yardım talep edin. Bu görüş yazısını değişmez diye kabullenmeyin. Kurs başvurunuzu resmiyette yapmanıza rağmen açmanıza izin verilmediyse (ilgili görüş yazısına atıfta bulunulduysa) dava sonucuna göre hak kayıplarınızı yasal faiziyle alabilirsiniz. Ek Ders Yönetmeliği ve BTR Görevlendirme yazısını yan yana koyup okuyan biri bile böyle bir görüş yazısının dava edilmesi durumunda iptal edileceğinden en ufak bir şüphe duymaz.

Bu forumda sıkıntılarımız paylaşmak çok değerli ancak harekete geçmezsek ağlama duvarının ötesinde bir anlamı olmaz. Umarım en kısa zamanda çözülür.

arkadaşlar yönetmeliğe göre hareket edin. görüş yazısına göre değil. görüş yazıları bağlayıcı değildir aklınızda bulunsun. yönetmelik bu alanda düzenleme yapmadıysa genelgede de bununla ilgili madde yoksa, kimse karışamaz. ben okulumda kursumu açtım giriyorum ayrıca Fatih BTR görevimi de yapıyorum. saygılar

Valla hocam, bugün geldi yazı okula. Müdür odasına çağırdı. Mantığa aykırı bir durum fakat. Ücret veremeyiz bu yazıdan sonra, devam edersen fahri devam edersin dedi. Ankara

Bakanlık yeniden bir görüş yazısı yayınlarsa o zaman çözülür bu sorun yoksa çözülmez!!!

yesimk06' Alıntı:
Valla hocam, bugün geldi yazı okula. Müdür odasına çağırdı. Mantığa aykırı bir durum fakat. Ücret veremeyiz bu yazıdan sonra, devam edersen fahri devam edersin dedi. Ankara
hafta sonuda mı kapattılar hocam, mahkemeye versen bu dönem sonuçlanmaz heralde

Yuh ya sacmaligin dnaiskasi arkadaslar bu is cigrindan cikti acil mahkeme sureci baslatilmali

17 02 tarihi tibariyle Bursa yada yazı geldi..okul idaresi bile saçmalık böyle birşey olmaz diyerek tepki gösterdi şube müdürlerini aradık,sendika ile görüştüm,il formatörüne söyledim..il formatörü ankara ya durumu ilettiklerini düzeltme yazısı istediklerini söylemiş..Yegitekle de görüşülmüş biz olumlu cevap vereceğiz demişler..Sendika da göreve devam edin geriye dönük alırsınız biz Ankara ya ilettik haber bekleyin dedi..İdare de bizde bekliyoruz şimdilik..saçmalıklar dünyası....

Demek bursayada geldi yazi.ilk donem ogrenci bulamadim acmamistim.tam bu dönem buldum actim dedim ondada bu olay cikti.

Yarın itibariyle BTR görevlendirmesini istemiyorum diyerek idareye dilekçe vereceğim. Okulun işlerini yaparken kağıda bakarak yapmıyorum, bakanlıkta bu görüşü yazan arkadaş her kim ise buyursun görevi kendi yürütsün.

erdcannet' Alıntı:
Yarın itibariyle BTR görevlendirmesini istemiyorum diyerek idareye dilekçe vereceğim. Okulun işlerini yaparken kağıda bakarak yapmıyorum, bakanlıkta bu görüşü yazan arkadaş her kim ise buyursun görevi kendi yürütsün.
hocam hangi ildesiniz bilmiyorum ama ilden ile far edermi onuda bilmiyorum valilik oluru ile görevlendirildik istifa işi nasıl olur acaba

Hocam ankaradayım, ikinci dönem başvuru alınmadı tekrardan, sadece başvurmak istemeyenler haber vermesi gerekiyordu. Böyle bir durumun ortaya çıkacağı belli olsaydı zaten istemediğimi belirtirdim. ki yapılan şilem için müdürle birlikte yarın işleme başlayacaz. Valilik oluru ile görevlendirme iptal edilmeyecekse bu dönem bitene kadar bu süreç devam eder. Sonrasını insanların hakkına girenler düşünsün.

Bende ankaradayim hocam 2. Donem gorevlendirmeleri geldi ondan sordum, kurs ile ılgili birsey demediler ama bugün yarin derler

Bir istifa da benden. Dönem ortasında istifa dilekçesi versek kabul ederler mi? Yetiştirme kurslarından 12 saat dersim var. İsteseydim 16 saate kadar alabilirdim. Eğer kurs ücreti alınmayacaksa enayi gibi neden Btr olayım. 525 adet tablet , 29 tahta , okulun diğer hamaliye işleriyle neden uğraşayım. Anlamadığım idarecilere bir kısıtlama yok, sadece BTR lere var. Arkdaşlar sendikalı değilim maalesef, sendikalı olan arkadaşlar takip ederslerse daha mantıklı olur, böyle devam ederse btr lerle daha çok uğraşırlar.

yaklaşık 40 öğrencinin 3 ders seçme hakkı varken bu çocuklar bu haklarından birini bilgisayar olarak kullandı şimdi kurs iptal olursa bu çocukların hakkı ne olacak bilgisayarı açmasaydık belki başka ders seçeceklerdi

Hocam gerekirse btr iptali için dilekçe yazalım. Sonuçta biz btr yi kabul ederken 10. ve 11. maddeleri var olarak kabul ettik. Bu görüş yazısı ile bu maddeler zaten kalkmış oluyor. Bu da bizi mağdur ediyor. O zaman neden imza attığımız görevlendirme geçerli olsun ki. Tüm illerde bunu yapalım, gerekirse iller bir hafta içinde tekrar btr görevlendirmesi alsın. Dersi az olan ya da lisede olan arkadaşlarımız var . Onların sıkıntısını btr hallediyor. Bizim gibi dersi biraz fazla olup btr alanlar ki/(ben okulumda zaten bu işler ile akıllı tahta vs. btr gibi ilgileniyordum.)ayrıca btr bizim gibi bilişimciler almayınca maalesef bakanlık 100 saat kurs ile başkalarına bunu veriyor.Yani biraz da sahip çıkma mantığı ile aldık.Ama sonuç olarak sahip çıktık sahipsiz kaldık ve hak gasbına uğruyoruz.Aynı zamanda sevgili İl koordinatörleri neredesiniz? Bilişimciler olarak fatih projesine sahip çıkmazsanız başkaları sahip çıkar diyorlardı buralarda.Bizlere sitem ediyorlardı. Sahip çıktık ve ne oldu? Bu seferde haklarımız elimizden alındı. Bir daha nasıl sahip çıkacağız nasıl btr için başvuruda bulunacağız?

Sayın hocam BTR olarak vatandaş 100 saatlik kurs ile bu işi yapacaksa gelsin buyursun yapsın.
Okulda akıllı tahtaları bizden başka düşünen yok zaten, kaç aydır tahtalar duvarda tablo gibi duruyor. E güzel kardeşim tahtayı almakla bu iş bitmiyor, eba anlatın diyorsunuz alt yapı yok tahtanın interneti elektriği çekilmemiş tabletler ortada yok.
Elektrik kablosunu biz çeksek bizim çektiğimiz kablodan öğrenci elektriğe çarpılsa bu sefer akıl verirler vay efendim elektriği çekilmemiş tahtayı niye kullanıma açtınız diye. Sonra gel BTR ol. sizmisiniz istekli , iş yapmaya çalışan BTR öğretmenleri, BeTeR olun diyorlar resmen...
Yarıın istifa dilekçesini verecem ister iptal edilsin ister edilmesin. Sorun aldığım kurs değil, insanların zekasıyla dalga geçilmesi. Kusura bakmasınlar bilişim teknolojileri dersi, bilgisayarda tablette oyun oynama/oynatma dersi değil. bizde oyuncak değiliz.

Ücret onayı alındı diye biliyorum önceki hafta sonu başlandı kurslara bende başladım bu hafta.

8 saat kursum var bu da normal ücretten 16 saat eder. 16 saat normal dersim var 2 saat te klüp ten alırsam 20 saat eder alacağım ek ders bırakırım FBTR olur biter. İstifa edilmezse müdüre rapor tutturup görevi iptal ettirilirim. Yeter çektiğimiz

ogretmen58' Alıntı:
Arkadaşlar Aydın ili bakanlığa bir soru sormuş ve bakanlığın cevabı "kurslar bizim asli görevimiz olduğu için" btr görevi olanlar haftaiçi kurs açamaz şeklinde.Maalesef ve malesef bu cevap örnek teşkil ederek tüm illerde uygulanacak denildi.Pazartesi-salı yazı bütün okullara gönderilecekmiş dedi müdürümüz.Müdürümüz çok sinirlenmişti.Çünkü müdür yardımcısı bile kurs açabilirken sizin hakkınız elinizden alınıyor dedi.Çok da haklı.Ama her zamanki gibi deli kuyuya bir taş attı kırk akıllı çıkaramıyor. :x :x :x
O yazıya göre mudur yardımcıları ve mudurlerde kurs acamiyolar kendine uzulmustur hocam

Geri