Arkadaşlar, Döküman kameralardan nasıl faydalanıyoruz?

Kodla Büyü

gokozturk

Site Gezgini
Okullarda döküman kameraları hangi amaçlar için nasıl faydalanıldığı konusunda, merak ettiğin için danışmak istedim.
Bu aletin standartın dışında kullanım alanı var mı yada kullananlar var mı?
Okullarda bu aletten nasıl faydalanıyoruz?....

Cevaplarınız için teşekkürler.

tepegözün 2013 dijital versiyonu :) bizim okulda matematik öğretmeni kullanıyor. 1-2 sınıfa aver programını kurdum o sınıflara cihazı götürüyor, konu testlerini etkileşimli tahtaya aktararak fotoğraf çekiyor, soru çözümünü üzerinde yapıyor, diğer sınıflarada jpeg olarak alıp stardboardda açıyor.

döküman kamerayı kullananlara bir sorum olacak..bu cihazın tarayıcıdan farkı nedir arkadaşlar..

PC modunda Webcam olarak görev görmektedir. Sürücülerini kurduğunuz takdirde özellikle bakanlık toplantılarında veya uzaktan eğitim ,etüd çalışmalarında kullanışlı bir webcam olabiliyor.
Ayrıca USB modda SDcard veya Flash bellek üzerinden konferans salonlarında Projeksiona resim-video v.b. sunum için kullanılabilmektedir.

a4 kağıdın görüntüsünü, bilgisayara veya projeksiyona aktarabiliyor.tepegözün pc bağlantı sağlayan hali gibi.kullanan pek yok.

İnşallah 2. Fazda bu cihazdan göndermezler, çeşitli vesileler ile gittiğim okullarda cihazı kullananı görmedim ve acı olanı bu cihazdan haberleri yok?

Bunu optik okuma için kullanan var mı? Varsa kullandığı program nedir?

aslında güzel bir cihaz.derse döküman olarak hazırlıksız gelmiş arkadaşlar için kullanılabilecek dökümanını tarama vs.. ile uğraşmadan tahtaya yansıtabilecekleri ve döküman üzerinde kameranın kendi yazılımı sayesinde işlem yapabilecekleri bir aygıt. 1. fazda tüm okullara gönderilen bu aygıt kullanılmadığından 2. fazda vazgeçilmiş ve gönderilmiyor.

ahh ahh bir sürü teknoloji var lakin öğretmenlerin yüzde 90'ı teknolojiyi kullanamıyor. Her öğretmenler toplantısında o kadar ısrar etmeme rağmen kimse tahtalar ve bileşenleri hakkında eğitim almak istemiyor. Ben kendi zamanımdan çalıp onlara ücretsiz kurs vermek istememe rağmen onlar lütfedip de başını bile çevirmiyor.. ben de diyorum ki bu tip kişilere teknoloji boşuna satın alınıyor..

uzuktan eğitim bağlantıları gibi etkinliklerde kaliteli bir webcam olarak kullanmak pratik olur.
aslında optik okuyucu olarak kullanılabilirse çok işe yarayabilir ve atıl vaziyetten kurtulur ama ne kadar pratik olur bilemem. çok kaliteli bir program lazım verimli olması için. kağıdı koydun mu hemen algılayıp hatasız işleyip değerlendirmeli.. yoksa çok aşırı vakit alır değerlendirme yapmak...
veya biyoloji laboratuvarlarında böcek türü canlıların görüntüsünü etkileşimli tahtaya büyüterek aktarıp canlı yayın gibi incelemeye yarayabilir.. o da biyoloji derslerinde senede kaç kez ihtiyaç duyulursa artık...

özellikle sağlam bir program bulup da kamerayı kaliteli bir optik okuyucu sisteme dönüştürebilen varsa helal olsun.. nasıl yaptığını paylaşabilirse de çok faydalı olur

Geri