Arkadaşlar bu kurs işinden çok para kazanıyolar!!!

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Hükümet ne derdi hep öğretmene para veremiyoruz, zam yapamıyoruz, ders ücretinin saat başına fiyatını artıramıyoruz. Bakın konu dersaneleri bitirmeye gelince nasıl çıkıyo para. Öğretmeni teşvik etmek için resmen iki katına çıkardılar ve inanın ekders çizelgeleri 1500lerde dolaşanlar var şu an ortaokulda. Tabii bunlar fen, matematik, Türkçe, ingilizce gibi branşlar. Şimdi biz ortaokulda çalışıyoruz. Bu branşlardan olmadığımız için kurs veremiyoruz. Ekstra neler yapıyosunuz formatörlük ek dersi haricinde para kazanmak için?

Akıllı tahtalardan projeksiyonlardan film izlettirip bilet kesebiliriz.
Evde börek falan yapıp kantinde satabiliriz
Program cd si satabiliriz.
Facebook ta ücretli beğeni kasabiliriz.
Kişisel bilgisayarlara 20 tl ye format atabiliriz. Oyun yükleyebiliriz. :puhaha:

Hocam üstüne alınma ben de kızdığım için yazdım :roll:

Arkadaşlar şaka bi yana ek derslerde adaletsizlik oluşmaya başladı. Bu sene çalıştığım okulda resmen kurs, bireysel eğitim, şu bu ayağından 4-5 kalem ek ders yazıldı. Yani 1500 civarında ekders alan var. Müdürlerde kurs müdürü ayağından götürüyo. Kimsenin kazandığında gözümüz yok ama tamamen para odaklı bir sisteme dönüldü dersaneleri bitirmek adına. Bu kursların bir faydasının olacağını sanmıyorum.

kafkas' Alıntı:
Akıllı tahtalardan projeksiyonlardan film izlettirip bilet kesebiliriz.
Evde börek falan yapıp kantinde satabiliriz
Program cd si satabiliriz.
Facebook ta ücretli beğeni kasabiliriz.
Kişisel bilgisayarlara 20 tl ye format atabiliriz. Oyun yükleyebiliriz. :puhaha:

Hocam üstüne alınma ben de kızdığım için yazdım :roll:
İyiymiş :D

Kendi branşınız dışında da yetiştirme destekleme kursunda görev alabilirsiniz. Örneğin matematik, yabancı dil dersinden kurs açabilirsiniz.

takip seneye kaldırılma ihtimali var mı acaba bu kursların 1800 alan var bizde de

Yeri geldiğinde okuldaki en değerli branş oluyoruz, iki gün okula gitmesen müdüründen öğretmenine aramayan kalmıyor bunların yanında ekdersin 3 e katlandığını görünce hakkaten daha neyim eksik diyesi geliyor insanın. Yeni bir yazı çıkması gerek bizim branştan da açılmalı bu kurslar

repocket' Alıntı:
Kendi branşınız dışında da yetiştirme destekleme kursunda görev alabilirsiniz. Örneğin matematik, yabancı dil dersinden kurs açabilirsiniz.

Katılıyorum. Gelecek yıl ben de matematik kursu açmayı düşünüyorum. Hiçbir engel yok. İlçeye teklif yazısı gönderip onay alırlar hepsi bu. Bizim okulda karate hocası matematik kursu açtı :) Bir de ücretli öğretmenlerin açtığı kurslar pek verimli geçmedi. Mümkün olduğunca okulumuz öğretmenleri tarafından kurs açılması daha öncelikli isteniyor derslerin devamlılığı açısından.

bizde açabiliyoruz arkadaşlar lütfen yönergeyi okuyun sendikanıza başvurun haklarımızı bilmediğimizden bu haldeyiz.müfredattaki tüm dersler açabilir bende açtım açamıyoruz diye yanlışı yayıyorsunuz farkında olmadan

Blişimden açtım hocam kursu. 2.dönem hafta sonları 8'er saatten gayette güzel çalışmalar oldu.Ekders konusu malesef sıkıntı, okulda ki öğrenciler eğer istekliyse bizim branştanda açılıyor. MEM sorun çıkartmıyorsa açabilirsiniz hocam .

vikvik' Alıntı:
bizde açabiliyoruz arkadaşlar lütfen yönergeyi okuyun sendikanıza başvurun haklarımızı bilmediğimizden bu haldeyiz.müfredattaki tüm dersler açabilir bende açtım açamıyoruz diye yanlışı yayıyorsunuz farkında olmadan

hocam açabiliyoruzda onlar kadar alabiliyor muyuz bilmiyorum arkadaş haftalık 10 saat açtı haftasonu 4 saat lik açtı bir haftada 14 saat çarpı 4 bide iki katı olacak şelikde 2 ile çarp 14*4*2 = 112 saat sadece kurstan aldı sizde nasıl biz bu kadar alabiliyor muyuz asla izin vermezler

Hocam açabileceğiniz sınıf sayısı fazla ise olabilir. Normalde 30 saat h.içi derse giriyorsanız zaten max 10 saat alabilirsiniz . 10 saat alabilmeniz için de 5 sınıf açılmalı ya da 2-3 sınıfa 4'er ve 2'şer saatten kurs açmanız gerekecek. Nufus kalabalık ise olur hocam. Hatta yazın tatile gitmeyenler yazın dahi kurs açabiliyormuş, müdür sağolsun bu tarz konularda öğretmenin yanında oluyorsa işler daha kolay ilerliyor.

erdcannet' Alıntı:
Hocam açabileceğiniz sınıf sayısı fazla ise olabilir. Normalde 30 saat h.içi derse giriyorsanız zaten max 10 saat alabilirsiniz . 10 saat alabilmeniz için de 5 sınıf açılmalı ya da 2-3 sınıfa 4'er ve 2'şer saatten kurs açmanız gerekecek. Nufus kalabalık ise olur hocam. Hatta yazın tatile gitmeyenler yazın dahi kurs açabiliyormuş, müdür sağolsun bu tarz konularda öğretmenin yanında oluyorsa işler daha kolay ilerliyor.

BTR olanlar o zaman max 10 saat açabiliyorlar öyle mi hocam birde evraklarınızı paylaşabilir misiniz hocam

yazın burda kurs açtırmıyorlar eylülü bekle diyorlar türk eğitim sen bütün derslerin açabileceği konusunda destekledi hatta ildeki şube müdürüne yazı göndertti ilden sağolsun (yazıyıda dysden gönderdiler ve internet ortamında okullara gönderilmedi aman öğretmenler duymasın her dersten açıldığını sadece teog kursları diye algı yarattılar)eğitim birsenliyim bizim başkan aynen şöyle dedi -"hocam yazın açılmıyor ama eylülde görmezden gelinecekmiş" bak bak :!: iyiymiş bende bugün istifa ettim.görmezden gelmek ne demek arkadaşım biz öğretmen değil miyiz emek vermiyormuyuz hakkımız değil mi öğrenci bulduysak verimli oluyorsak sonuna kadar niye açmayalım.ilçedeki şube müdürüne açabileceğimize dair yeni yazıyı gösterdik adamın cevabını aynen aktarıyorum ben gördüm o yazıyı açılabiliyor ama bence açılmamalı o göstermelik yazı! resmi yazı işlerine gelmeyince göstermelik resmi yazı oldu.bimere yazdım keyfi uygulamalar dogrumudur diye birazda onlar düşünsün

repocket' Alıntı:
Mesela ben kendi okulumda matematik kursu açabilir miyim hocam? Senin branşın değil deyip iptal etmesinler sonra!

Belli branşlar bir şekilde para kazanmanın yolunu bulmuş oldu, diğer branşlarda hala ders ve ekders sıkıntısı var. Malum branşlar bu sistemden memnun ama bu böyle olmaz. Her öğretmen eşit adaletli ücret almalı arkadaşlar. Birilerinin birilerini bitirme hırsı belli bir zümreye yaramamalı.

Oda birşey mi? Yarın kurslarda bozulan tahta lar v.s. kimin başına kalacak sanıyorsunuz... :puhaha: :puhaha:

Seneye çok güzel ekders kavgaları olcak okullarda, devlet eşitlik ilkesine aykırı bir adım attı kanımca -branş ayrımcılığı- şimdi herkes yetiştirme kursu açmanın peşinde doğal olarak, ben enayimiyim diye düşünerek benim o adam dan farkım nedir diye bende açıcam hadi bakalım yönetmelik açık karşı çıkarsalar bimer e gideriz hem puan avantajı hemde ücret avantajı niye mesai saatindeki dersin peşine düşeyim ki mantıklı olarak herkes bunu soruyor kendisine ...

Re: Ynt: Arkadaşlar bu kurs işinden çok para kazanıyolar!!!

deephunter' Alıntı:
Bu yıl 5000 dershane öğretmeninin halk eğitimlere atanması planlanıyor.
Özel dersten sıkı para kazanan bilgili bir deshane öğretmeninin ne kadrolu olarak atanmaya, ne de halk eğitime müracaat edeceğini zannetmiyorum.
Sadece Bir haftasonunda 20 saat ders verse devletten bir ayda alabileceği tüm miktarın fazlasını kazanır.

Arkadaşlar hak ve adalet kavramı malesef bizim toplumda gelişmemiş. İşler hep yaptım oldu mantığı ile ilerliyor. Ben de müdürüme önümüzdeki yıl için yetiştirme kursu açmak istediğimi söyledim. Cevabı şu: Hocam önceliğimiz Teog. Sen o kursu haftaiçi halk eğitim aracılığı ile aç.
Kendimi enayi gibi hissetmekten usandım. Müdür arar, hocam bi geliver. Gideriz. Formatörlük gününde bile öğle arası çağırır, gideriz. Haftasonu arar, gideriz. Şahsi bilgisayarlarını, tabletlerini, cep telefonlarına kadar ayarlarız ama hazretleri, tüm bunlara karşılık seni tırı vırı görür. Lanet olsun böyle sisteme.

Geri