arkadaşlar alese girin çünkü

Kodla Büyü

m.arslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu bölümde hayat yok en iyisi üniversiteye geçmek alese girip (dil puanınız yoksa)meslek yüksek okullarına varsa diğer fakültelere kapak atmaya bakın ayrıca ben araşt. gör, öğretim görevlisi,okutman filan olmak istemiyorum diyorsanız uzman veya eğitim öğretim planlamacısı olma şansınızda var.üstelik illada dil puanınız olmasına gerekte yok.alesten 70 almanız yeterli diploma puanı şartıda kaldırılmış.sadece sınava girip başvuruları takip etmek kalıyor bize

evet hocam ales puanım var 87 civarı ama dil olmadığından işe yaramıyor

m.arslan' Alıntı:
hocam meslek yüksek okullarında kadro alımında dil şartı yok
Şimdi benim ALES puanım 80 Meslek Yüksek Okulları alım ilanı verdiklerinde direkt başvurabilecek miyim? Doğru mu anladım.

Benim KPDS'den 65'im var. Fakat ALES'te bir türlü başarılı olamıyorum. Hedeflediğim puanı alamıyorum. Bu dönem girmeyi düşünüyorum. Bakalım ne olacak.

inşallah 70 i geçip bir üniversiteye girersiniz sizin için dua edeceğim hocam.

memurlar.nette duyurular bölümünde akademik ilanlar duyuruluyor oradan takip edebilirsiniz hocam

hocam en azından şansını denersin olmasada içinde ukte kalmaz ben gerekeni yaptım ama olmadı dersin.

hocam torpil engelini nasıl aşcaz.
Üniversitede bölüm başkanlarından tanıdığın, hocan vs yoksa gerisi boş isteren 100 puan al

hocam bu işlerde torpil çok dönüyor haklısınız ama denemekte yarar var.
Eşimde zamanında şansa-kadere MYO da öğretim görevlisi oldu.(Çok şanslıydık sıralamada 1. olan kişi bulunduğumuz şehri ve MYO yu beğenmiyor, eşimde 2. sıradan giriyor)
MYO girişte sadece ALES puanı önemli. Yazılı sınav(eskiden mülakattı)yapılıyor, dil istemiyorlar.
Ama yükselmek istersen dil şart.

Az önce parayı yatırdım ve Aday İşlemleri Sisteminden de başvurumu yaptım. Hayırlısı olsun bakalım. Anlamadığım husus şu yabancı uyruklu olarak gözüküyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim onu araştıracağım.

puanların iyiyse torpile gerek yok tabi meslek yüksekokulları için. fakülteler için ilanlar genellikle şöyle olur. örnek;

Bilgisayar Öğretmenliği Programlarından Lisans Mezunu, çocuk gelişimi alanında YL yapmış olmak, PDR alanında doktora yapmak veya yapıyor olmak. Çocukların ergenlik döneminde çıkardığı sivilceyi Bilgisayar destekli ortamlarda inceleyerek, psikolojik(sivilcenin) analizinin incelenmesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.

biraz abartı olabilir ama ilanlar buna yakın :) türkiyede zaten 1 kişi vardır o alanda o da alacakları kişi

Bilgisayar Öğretmenliği Programlarından Lisans Mezunu, çocuk gelişimi alanında YL yapmış olmak, PDR alanında doktora yapmak veya yapıyor olmak. Çocukların ergenlik döneminde çıkardığı sivilceyi Bilgisayar destekli ortamlarda inceleyerek, psikolojik(sivilcenin) analizinin incelenmesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Bu ilan şu demek oluyor: Bizim alacağımız adam zaten belli olduğundan kadro ilanını sadece onun başvurabileceği şekilde çıkarıyoruz ki, torpil yapmak zorunda kalmayalım!!!

Bilgisayar okutmanı diye bişey varmı arkadaşlar.Hangi fakülte kapsamında alınıyor?Benim öğrenciliğimde enformatik birimleri vardı orda okutmanlar vardı.Geçen bir arkadaşa sorduğumda sadece türk dili,ingilizce gibi okutmanlr olduğunu bilgisayarda olmadığını söyledi..bu konuda birisi beni aydınlatabilirmi

bilalca' Alıntı:
Benim KPDS'den 65'im var. Fakat ALES'te bir türlü başarılı olamıyorum. Hedeflediğim puanı alamıyorum. Bu dönem girmeyi düşünüyorum. Bakalım ne olacak.

senin kpds ile benim alesi birleştirsek iyi bir yere gireriz de işte bende dil yok sende ales..3 sene önce girdiğim ales sınavında 94 almıştım...doğal olarak hiçbir işe yaramadı... şimdi girsem yine bir işe yarayacağını sanmam, çünkü ingilizce çalışmak hiç bana göre değil..

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
puanların iyiyse torpile gerek yok tabi meslek yüksekokulları için. fakülteler için ilanlar genellikle şöyle olur. örnek;

biraz abartı olabilir ama ilanlar buna yakın :) türkiyede zaten 1 kişi vardır o alanda o da alacakları kişi
Hakkaten ilanlar aynen böyle:)

Arkadaşlar torpilsiz o iş olmaz. Ben alesten 94 puan alıp başvurduğumda giremedim.mülakat olayı var

Arkadaşlar ALESE en son 2008de giren biri olarak beni aydınlatır mısınız? 2011-ALES SONBAHAR DÖNEMİ soru kitapçığını inceledim. Sayısal 1 sayısal 2 sözel 1 sözel 2 bölümleri var.

1) Biz sadece Sayısal 1 sayısal 2 sözel 1 mi çözeceğiz sanırım sözel 2 nin bize faydası yok mu?

poet' Alıntı:
Arkadaşlar ALESE en son 2008de giren biri olarak beni aydınlatır mısınız? 2011-ALES SONBAHAR DÖNEMİ soru kitapçığını inceledim. Sayısal 1 sayısal 2 sözel 1 sözel 2 bölümleri var.

1) Biz sadece Sayısal 1 sayısal 2 sözel 1 mi çözeceğiz sanırım sözel 2 nin bize faydası yok mu?

Aynen öyle hocam Sözel 1 + Sayısal 1-2 çözmeniz gerekiyor. Sözelciler de Sözel 1-2 + Sayısal 1 çözülecek.

ya başvurular bittimi arkadaşlar 3 yıl önce 90 almıştım ama o zaman dil şartı vardı aldığım puan hiç bir işe yaramamıştı herşey nasip

Arkadaşlar bende başvurucam ALES'e ama olaki bir bölüme kabul edildik atıyorum Eğitim Bölümünü bitirdikten sonra M.E.B. bümyesinde branş değiştirebilirmiyiz mesala rehberlik bölümüne geçebilirmiyiz varmıdır böyle birşey?

Geri