arkadaşlar acill yardım norm fazlası durumu ???

Kodla Büyü

hcbalt

Site Gezgini
Arkadaşlar zorunlu hizmeti 4 yıl olan bir ilçe merkezinde 3.yılımı çalışıyorum. Ve şu anda bu okulumda norma fazlası oldum. Açılan yerlere baktığımda zorunlu hizmeti 3 yıl olan köy okulları var. Eğer bu köy okullarından birine geçersem zorunlu hizmetim kalkar mı 3.yılımı çalıştığım için? Bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Tercih için yarın son gün.

Hocam herkes farklı bişey diyor. Net değil o yüzden tercih yapıp yapmama konusunda kararsızım.

Hocam hep Z.H. kapsamında çalıştı iseniz kalkar. En son gidilen okulun zorunlu hizmet süresine tabi olursunuz yönetmeliğe göre. Toplam hizmetiniz 3 yıla geldiği anda kalkar. Ancak Eylül'de göreve başladığınızı düşünürsek ve 3. yılı yine Eylül'de dolduracaksanız Eylül ayında tamamlanır.

selcuklu' Alıntı:
Hocam hep Z.H. kapsamında çalıştı iseniz kalkar. En son gidilen okulun zorunlu hizmet süresine tabi olursunuz yönetmeliğe göre. Toplam hizmetiniz 3 yıla geldiği anda kalkar. Ancak Eylül'de göreve başladığınızı düşünürsek ve 3. yılı yine Eylül'de dolduracaksanız Eylül ayında tamamlanır.

Evet hocam zaten ilk atama yerimde çalışıyorum. Burası da zorunlu hizmet yeri ancak 4 yıl bu sene kalkmıyor 3.yılımı çalıştığım için. açılan okullar köy okulları ve zorunlu hizmeti 3.yıl olan okullar. Ben şimdi normumla o köy okuluna gitsem eylülde zorunlu hizmetim kalkar mı bunu merak ediyorum. Herkes farklı bisey diyor netlik kazanmadı durum. Yarın da son gün tercih için. Teşekkür ediyorum hocam

Hocam zorunlu hizmeti 5 yıl olan bir yerde çalışıyordum. 4 yıl çalıştım askere gittiğim için 3.5 sayıldı. zorunlu hizmeti 7 yıl olan yere tayin istedim. Bu yıl toplam 7 yıl olacak ama 6 ay askerlik yüzünden seneye kalkıyor.8 yıl doğu görevi yapmış olacağım. :-1:
Git köye kurtulursun. Ben 3. yılımdan sonra köye tayin isteseydim. Hiç bunlarla uğraşmayacaktım.

hcbalt' Alıntı:
Evet hocam zaten ilk atama yerimde çalışıyorum. Burası da zorunlu hizmet yeri ancak 4 yıl bu sene kalkmıyor 3.yılımı çalıştığım için. açılan okullar köy okulları ve zorunlu hizmeti 3.yıl olan okullar. Ben şimdi normumla o köy okuluna gitsem eylülde zorunlu hizmetim kalkar mı bunu merak ediyorum. Herkes farklı bisey diyor netlik kazanmadı durum. Yarın da son gün tercih için. Teşekkür ediyorum hocam

Atama ve Yerdeğiştirme Yönetmeliği

(5) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması, norm kadro uygulaması, mazeret veya diğer nedenlerle görev yerleri zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına değiştirilen öğretmenlerin bulundukları hizmet alanında çalışmaları gereken sürenin hesabında, daha önce görev yaptıkları eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir.

(9) Bu madde kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenler, atandıkları yer için öngörülen zorunlu çalışma süresine tabi tutulur. Ancak, zorunlu çalışma süresi yönünden daha önce görev yaptıkları hizmet alanından daha az çalışma süresi öngörülen hizmet alanlarına atananlar, atandıkları tarihten itibaren en az bir yıl geçmeden ve zorunlu hizmet yükümlülüğünü tamamlamadan mazeret durumu hariç herhangi bir nedenle yer değiştirme isteğinde bulunamaz.
Hatta yazın özür durumundan Z.H. olamayan bir okula tayin isterseniz. 6 aydan az kaldığı için tamamlanmış kabul edilir hocam.

Geri