Arkadaşımın Vista yüklü bilgisayarı geç açılıyor

Kodla Büyü

skydive707

Aktif Üye
Arkadaşlar arkadaşımda HP marka 1 GB ramlı, çift çekirdekli bir masaüstü bilgisayar var. açılması ortalama 2 dakika felan sürüyor. Aynı özelliklerde başka bir makina daha kısa zamnda açılıyor. Bu bilgisayarı hızlandırmak için ne önerirsiniz...
Çözüm Bilen...
SaYgILar...

Hehe :lol: :lol: :lol: çok kolay hocam çözümü bende Hp preserio modelinden kullanıyorum vista alalı bir yıl oldu bir açtım bir daha kapatmadım uykuda bırakıp kapatıyorum açınca uçak hızıyla açılıyor nasıl çözüm ama :idea: :idea: :idea:

Bu işin şakası ama ben de geç açılıyor diye sinir olmamak için uykuda bırakıyorum çözüm sunanlara şimdiden teşekkürler

serci2001' Alıntı:
Hehe :lol: :lol: :lol: çok kolay hocam çözümü bende Hp preserio modelinden kullanıyorum vista alalı bir yıl oldu bir açtım bir daha kapatmadım uykuda bırakıp kapatıyorum açınca uçak hızıyla açılıyor nasıl çözüm ama :idea: :idea: :idea:

Bu işin şakası ama ben de geç açılıyor diye sinir olmamak için uykuda bırakıyorum çözüm sunanlara şimdiden teşekkürler

hocam güzelde bunun bir yolu olmalı bir ayarı vardır muhakkak...

açılışta çalışan gereksiz programları kapatmanız belki faydalı olabilir. bende biraz işe yaradı...

amdturion' Alıntı:
açılışta çalışan gereksiz programları kapatmanız belki faydalı olabilir. bende biraz işe yaradı...

hocam bizde de yaradı ama tam istediğimiz performansı alamadık. kayıt defterinden bir ayar yapılabilir diye düşünüyorum...

hocam ben bu söylediğinize ek olarak en iyi performansta çalıştırma moduna ayarladım biraz daha seriye taktı kendini ama kapatmadığım için fark oldumu bilemiyorum

skydive707' Alıntı:
king' Alıntı:
1 gb ram vista için az bence.ram i yükseltin...
açılışın ramla bir alakası var mı hocam

tabiki de var hocam. sonuçta işletim sistemi açılmaya başladğı andan itibaren ram i kullanıyor. bence de vista için kesinlikle 1GB ram az ya ram i yükseltin yada vista yerine xp kullanın

vista ram den cok yiyor tabiki ramle alakalidir

sistemde ilk acilişta calişan programlari kaldirin bence düzelir hizlanir biraz daha

yada kesin cözüm xp yükle vista görünümü yap :)

bu benim içinde büyük bi sorun hakketten çok geç açılıyor
böle giderse xp yüklücem artık 8)

Geri