arka plana resim

Kodla Büyü

ermansr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ya arkadaşlar
<body background image="arkaplan.jpg"
bu kodla web sayfasının arka planını düz bir renk olmaktan kurtarıp istediğimiz bir resim yapmıyor muyuz? kod neydi tam olarak ya?? böyle olmuyor bir türlü??

Cevap verdim ya kaç başlıkta daha soracaksınız merak ettim???

--------------------------------------------------------
Arkadaşlar pardon ama başlıkları karıştırdım ben hangisine cevap veriyoruz??????????

Kod:
 b o d y    b a c k g r o u n d   =    "  . j p g "
şeklinde olmalı hocam

bu arada kod olarak da ekleyemiyorum delirdimmmmmmm

Ben hepten karıştım zaten bir önceki başlıkta linkler verdim. Burada da olmadı yazıyorsunuz o mu olmadı bu mu olmadı olmayan hangisi arkadaşlar :p ebülü blülü oldum yani

sayın Bim Hocam; ben hepten gittim bari siz sinirlenmeyin. Arka planı resim yapmak için, sizin verdiğiniz lnikteki gibi yaptım, mrsduzcelee nin verdiği gibi yaptım olmadı.. allah allah diyorum yani..

Kızmak değil ben forum olaylarını fazla bilmediğim için başlıkları karıştırdım falan sandım ondan yazıp durmaktayım. Ayrıca siz nasıl yapıyorsunuzda o olmuyor onu ayrıca merak ettim şimdi.
----------------------
olmadı pm de mail göndereyim size şu arka plan resmi ile yaptığınız sayfayı sıkıştırıp bir gönderin cidden merak ettim.

özel mesaj yok. buraya yazsanız? gelmemiş. ben ne yazdığımı olduğu gibi yazayım:
<html>
<head>

<title>Untitled Document</title>
</head>

<body> <background>
</body>
</html>

veyaa

<BODY>

bunlar yanlış mı da olmuyor??

arka plan resim

ekteki dosya ile aynı klasörde olmak üzere a.jpg adın bir resim koyalım ve sayfayı açalım yok mu arplan

Dosyada ekleyemedim ki :( neyse ben susuyoırumn forumu kirletmekten başka birşey yapamayacam anlaşıldı[/url]

yok sayfayı merak etmeyin:) çok basit bir sayfa. herhangi bir resim olabilir. ama neden olmuyor. BODY BACKGROUND="images/bg.gif"
tagları yazmadım zaten gözükmüyor. bu şekildede olabilir mi?

eklediğiniz kodlarda gördüğüm anormalliğe gelince body ve background arasındaki >< işaretleri bir kere onlar kalkmalı

tamam o işaretleri kaldırdım. wwwrootun içinde bir klasörde sayfamı ve resmi koydum. şu şekilde yazdım. aynen dediğiniz gibi:
<body background ="a.jpeg"... tabiiki bitiş işareti de var. yanlız burda gözükmediği için yazmadım.. bu kadar olması gerek ama ben yapamadım.

sonunda oldu.. ayrıca yardımlarınız için çok teşekkür ederim.. sorun şöyle halloldu:
body background="../a.jpeg"
yazarak. ben ya uzunca yolunu yazıyodum. ya da sadece adını.. üff basit bir iki işaret deyip geçmeyelim. programı bunlarla yapıyolar :oops:

<body> <background>
resim sayfanın olduğu yerde olmalı. baska dosyada ise yolunu göstermelisin.

Geri