Ardunio robot araç

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar 2 tekerlekli robot aracı kurmaya çalışıyorum bluetoothe kontrollü ancak elimdeki kodda bluetoothe tanımlama yok yani 70 arabamız olucak bir isimleri olmalıki telefondan bağlanırken karışmasınlar böyle araba kodu varmı elinizde?

Mac adreslerini not al hocam isim versende bağlanana kadar göremeyeceksin isimleri

AT komutlarından bluetooth modüllerinin adını ve şifresini değiştirebilirsin. Böylelikle hiçbiri birbirine karışmaz.

AT+NAME=okul yazarsam bluetoothe adı okul olacak ozaman değil mi yanlış anlamadım bunun üstüne de arabanın kodlarını gönderince bluetoothe ismi silinmez dimi ergin hocam

Yok hocam ikisi ayrı işler. Arduinoya boş belge yükleyip seri porta ekranından kokut yazıyorsun. Bazen kodlar yanıt vermedi.hc-05 üzerindeki butona basarak komut gönderdim o zaman oldu.

6 pinli olanı buldum çocukların setindeki 6 pinliymiş zaten ama AT komutuna hiçbir cevap yazdırmıyor

Ergin hocam şimdi 6 pinli olanı kullanıyorum artık telefondan görünüyor bağlanıyor ancak sağa sola basınca tx rx ışığı yanmıyor ardunioda yolladığım kodun içinde bluetoothla ilgili hiçbirşey yok o mu eksik niye hiçbişey yapmıyor pofffff

Öncelikle sen ismini mi değiştireceksin. Yoksa bağlantı mı kuracaksın. Bağlantı kuracaksan tabi ki Arduino ya ilgili kodları yüklenen lazım. İsmini değiştireceksen boş belge yükleyip seri port ekranından komut yazarak hc-05 in adını değiştirebilirsin

Geri