Ardunio Öğrenmek

Kodla Büyü

marcel

Aktif Üye
Arkadaşlar sıfırdan Ardunio Öğrenmek istiyorum. Bu yaz komple bu eğitime ayıracağım kendimi....

Hangi kitabı, hangi siteleri öneririsiniz....

Örnek kodlar nereden bulabilirim, malum örneklerle öğrenme daha kıolaylaşır....

bilgilerinizi paylaşır mısnız?

mbloktan başlayıp, Ardunio ile devam etmek istiyorum..

Baştan sona öğrenmek yerine proje tabanlı öğrenmeniz yerinde olacaktır.
Önce kafanızda proje oluşturun kodları araştırarak da bulur ve zamanla öğrenirsiniz.

Hocam ben yaptığım projeleri Bilişimci Ruh'ta paylaşıyorum isterseniz oraya da bakabilirsiniz. İşinize kesinlikle yarayacaktır.

Pinterest'i ve instructables'ı takip ederek proje fikirleri oluşturabilir mevcut projelerin yapım basamaklarını görebilirsiniz.

Hocam eğer malzemeniz yoksa önce kendinize iyi bir set alın. Bu iş için güzel arduino setleri var ama parça parça kendi listenizi hazırlayıp onlarla kendi setinizi de oluşturabilirsiniz. Maddi olarak çokta fark etmiyor. Yaza başlayacaksanız Aliekspress'ten de alınabilir. Öğrenme konusuna gelince ben ortaokulda 6. sınıf öğrencilerime anlatıyorum. Ardublock diye bir java eklentisi var ve kullanımı çok kolay. Hiç bilmiyorsanız onunla başlamanızı öneririm. http://www.bilgisayarbilisim.net/ardunio-f302/arduino-ve-devre-elemanlari-sunum-t157813.html konusunda arduino ile ardublock bağlantısı nasıl yapılır anlatmıştım. Yıl boyunca Ardublock ile yaptığımız uygulamarın her şeyini biriktirdim ve yazın bununla ilgili bir video çalışması yapmayı düşünüyorum. Gerçekleştirebilirsem paylaşırım inşallah. Feysbukta "ArduBlock Türkiye" diye bir grup var oraya da üye olun derim. Ayrıca yine Feysbukta "Arduino Geliştirme Paltformu" , "Arduino ve PIC" gibi iki güzel platform var. Kendinizi kod kısmında geliştirdikçe bu ikisi daha çok işinize yarayacaktır. Kod öğrenmeye başlamak için Yutup kanalları da işinize baya yarıyor. Lezzetli Robot tarifleri ve Meraklı Maymun kanalları revaçta.Ama en çok doküman her zaman olduğu gibi ingilizce. Eğer İngilizceniz iyiyse kısa araştırmalarda bir sürü çeşitli kaynak ve örnek proje bulabilirsiniz. http://www.instructables.com/howto/Arduino/ proje için baya zengin.

Ardublock Görsel :

Ekli dosyalar

• ardublock.png
    ardublock.png
    182.7 KB · Görüntüleme: 643
ben de arduino öğrenmek istiyorum arduino kursu ve kursu aldığımıza dair belge veren önerebileceğniz bir yer var mı?
bu yaz ben de ilgilenmek istiyorum.

invem' Alıntı:
ben de arduino öğrenmek istiyorum arduino kursu ve kursu aldığımıza dair belge veren önerebileceğniz bir yer var mı?
bu yaz ben de ilgilenmek istiyorum.
Kurs olsa da ücretli kurslar olur. Değmez inanın online ortamda binlerce kez tekrarını yapabileceğiniz yerler var.

arkadaşlar ardunio ya yeni başladım diyemiyorum henüz nerden başlayacam bilemiyorum biraz araştırma yaptım. www.arduino.cc den yazılımı indirdim. içerisinde void setup() void loop() gibi komutlar var sizin söylediğiniz mblock farklı bir yazılım mı hiç bir bilgim yok bilen arkadaşlar şu hangi dil öğreteyim olayını baştan anlatabilirlerse benim gibi hiç bilmeyenlerde öğrenmiş olurlar. bu arada c biliyorum az çok ama çocuklar için hangisi kolaysa onu öğreteyim diye düşünüyorum. birde ardunio için başlangıçta hang set alınmalı sizce yada geniş bir set alıp yeri geldikçe mi malzemeleri kullanayim. robotistandan örnek gösterebileceğiz bir setin linkinide paylaşabilirsiniz enazından bende kontrol ederek bilgi edinmiş olurum. cevaplayacak arkadaşlara teşekkürler şimdiden.

Geri