Arduino Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi Kursu

Kodla Büyü

Mehmet ali SICAK

Site Gezgini
Merhaba Değerli Meslektaşlarım!

İlçemiz Halk Eğitimi bünyesinde Arduino kursu başlattık. Kursta anlattığım her konu veya uygulama için teorik bilgiler oluşturup videolarını çekmeye başladım. YouTube kanalımda videolara erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca blogumda ilgili başlıklar hakkında teorik bilgileri de yayınlamaya başladım. YouTube Kanalımda yayınladığım videoların açıklama kısmında teork bilgilere erişim sağlamanız için linkleri ekledim. Her hafta videolar oluşturup yayınlayacağım. Umarım faydalı olur.

Videolara erişmek için tıklayınız!

NOT: Ayrıca kurs planını sizlerle paylaştım.

Ekli dosyalar

• Arduino Kurs Planı.rar
    10.5 KB · Görüntüleme: 802
Modüller hala hazırlanmadı. Şu an için sadece modüllerin index i verilmekte. Ben Arduino nun resmi web sitesinden faydalanıyorum. Kurs bittikten sonra anlattıklarımı pdf haline getirip paylaşacağım.

Tebrikler güzel olmuş hocam
Emeğine sağlık
Benim en büyük sıkıntım bir devre oluştururken breadboard da neyi nereye neden takacağımı planlayamamam.

Ancak bakarak yapabiliyorum ama mantığı oturtamadım
Yani mesela daha önce yapılmamış bir devre oluşturmak istesem neyi nereye takacağım afaki
Sanırım lisedeki elektrik-elektronik dersini iyi dinlememişim

Bu konuda tavsiyesi olan var mı

Merhaba Arkadaşlar!
İlginize ve alakanıza çok teşekkür ederim. Umarım faydalı olmuşuzdur.
Dün gece kurs ile ilgili YouTube kanalıma 4 video daha yükledim. Ayrıca blogumda 4 makale daha yayınladım. Kurs için hem teorik hem de uygulamayı birlikte götürmeye çalışıyorum. Teorik bilgilere blogumdan erişebilirsiniz.

Linkler aşağıdadır.

Videolar
Makaleler

Saygılarımla, iyi çalışmalar diliyorum.

NOT: @volkankey arkadaşımız Breadboard hakkında ayrıntılı bir video hazırladım. Buradan izlemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca ilk zamanlar bende çok zorlanıyordum. Uygulama yaptıkça breadboardın mantığını daha iyi anladım. İyi çalışmalar diliyorum.

Tebrik ederim hocam çok başarılı buldum göz korkutmadan basitten başlayarak anlatmışsınız, hepsini izleyeceğim.

Geri