Arduino malzemelerini nereden alıyorsunuz.

Kodla Büyü

Akyürekli

Aktif Üye
Arkadaşlar çocuklardan para topluyoruz malzeme almak için. İnsan kendisi için alınca üçe beşe bakmıyor da okula alınca hesabı iyi yapmak gerekli malzemeleri almak istiyorum. daha çok set olarak değilde parça parça almak istiyorum. Siz nerelerden alıyorsunuz birde yeni başlayacağız bu işe hangi parçaları almamızı önerirsiniz.

Önerilerinizi bekliyorum.

acil değilse aliexpress'ten alıyorum. Bunun dışında diğer arkadaşların söylediği siteleri kullanıyorum.

Aynı malzemeleri söylediğiniz sitelerin sepetine eklediğimde Robolinkmarket kazandı.
Aynı malzemeler
Robotisranda =410 TL
Hobidevre =355 TL
Robolinkmarket:340 TL

buradan da anlaşılacağı gibi robotistan hepsinden kazık.

Aliexpress den al hocam. Nasılsa fatura ihtiyacın yok. Yarı fiyatına alırsın. en geç 40 güne gelir. Okul adresine iste. Gelmeme ihtimali yok. Hatta takipsiz al. Ben geçen sene 5bin TL lık mal aldım. 100er TL lık paketler halinde. Her bir modülü farklı satıcıdan. Toplamda yüze tamamlayıp aldım.

Aliexpress den al hocam. Nasılsa fatura ihtiyacın yok. Yarı fiyatına alırsın. en geç 40 güne gelir. Okul adresine iste. Gelmeme ihtimali yok. Hatta takipsiz al. Ben geçen sene 5bin TL lık mal aldım. 100er TL lık paketler halinde. Her bir modülü farklı satıcıdan. Toplamda yüze tamamlayıp aldım.

Aliexpres aklımda fakat şimdilik işimiz acil biraz. sonraki alışverişleri bakacağiz artık.

Hobidevre den aldık 20 tane arduino başlangıç seti. Küçük breadboard vardı en büyüğünü eklettik, bir de servo motor ekledik. Toplamda 81 tl ye geldi setin tanesi.

Lego set almak istiyoruz amazon ve aliexprrs te yarı fiyatına güvenilir mi ya emin olamadım

Eğer robot ile ilgili şeyler alacaksanız robotus ve robotzade zaten robot kartı sadece ikisinde var birbirlerine göre avantajları dezavantajları var birinin birkaç ürünü çok iyiyken diğerinde başka birkaç ürün çok iyi. Diğer ürünlerde robotlink i beğeniyorum direnc.net de çeşit çok gibi. Eğer hiç acelem yoksa kesinlikle AliExpress. Robotistan çok pahalı gibi

Arkadaşlar aliexpresten alışveriş yaparken neye dikkat ediyorsunuz. Ben hiç alışveriş yapmadım, hangi satıcıdan neye göre maximum kaç tl lik almam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar aliexpresten alışveriş yaparken neye dikkat ediyorsunuz. Ben hiç alışveriş yapmadım, hangi satıcıdan neye göre maximum kaç tl lik almam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam okulu adres göster. Risk çok az. Ptt çalışanları okula giden siparişleri çok özenle hazırlıyor. Özel poşetler özel paketler. Bir seferde 10 takipsiz birden geldi. Güzelce kablo bağı yapmışlar bırakmışlar.Ben okula 100 sipariş geçmişim. Hepsi geldi. Ve hep ucuz olanlardan seçtim.

Hocam okulu adres göster. Risk çok az. Ptt çalışanları okula giden siparişleri çok özenle hazırlıyor. Özel poşetler özel paketler. Bir seferde 10 takipsiz birden geldi. Güzelce kablo bağı yapmışlar bırakmışlar.Ben okula 100 sipariş geçmişim. Hepsi geldi. Ve hep ucuz olanlardan seçtim.
Okula aldığınız malzemelerin listesini birde aliexpresten genelde hangi satıcı ile çalıştınız özelden yada buradan atabilir misiniz.

Arkadaşlar merak etmeyin türkiyede iç pazarda risk daha fazla. Lazım olan herşeyi aldım. Atölye malzemelerine kadar. Hepside geldi. Her hafta ptt çalışanı Allah razı olsun güzelce paketleyip getirdi. Takipli olursa iyi oluyor ama Takipsiz de süpriz oluyor. Hem takipsizler daha ucuz. İlk önce satışı fazla olan satıcılardan aldım ama sonra baktım geliyor hangisi ucuz satıyorsa ondan aldım. Sizde öyle yapın.sitede daha önce malzeme listesi paylaştım. Bir bakın

Gümrükte takılma durumu nedir? Öğrencilerim için 15 adet Arduino 4wd araç kiti sipariş edeceğim. Çok mu riske girmiş olurum?

Hocam hepsini ayrı satıcıdan alırsan risk sıfır. Ama tavsiyem şudur. 4wd robot setini tr den al. Fazla fiyat farkı yok. (Şase 4 teker motor) kalan malzemeleri 15er adet yada 10ar adet aliexpress den al. Ben öyle yaptım. Ör 15 l298n, 15 arduino nano, 15 breadboard hepsini ayrı satıcıdan alırsan hem takipli hem hızlı gelir
https://www.f1depo.com/4WD-Robot-Araba-Platform-4wd-Smart-Car,PR-1606.html

Son düzenleme:
geçen sene hobidevreden almıştım, en uygun orasıydı.İçindeki malzemelere göre gayet iyiydi fiyatı.

robotizmo bize cok uygun geldi. iletişimleri çok çok iyi. kesinlikle tavsiye ederim

Öncelikle şunu söyleyerek başlamak istiyorum bir çok farklı yerden 100 bin liraya yakın malzeme alımı yapmışımdır herhalde bu yazacaklarım yaptığım alımlar sonrası edindiğim tecrübelerdir hiçbiri ile herhangi bir bağım yoktur.

Direnc.net, F1depo, robocombo, robitshop,robotzade,domirobot,robotistan ağırlıklı olarak alım yaptığım yerler. Bunların dışında ufak tefek malzemeler için alım yaptığım yerlerde var onlar hakkında yeterli fikrim oluşmadı.

Direnc.net: Özellikle şu sıralar bir çok malzemeyi diğer firmalara göre daha uygun bulabilirsiniz. Ben led, direnç,potansiyometre,buton gibi elektronik kompenantları alırken özellikle tercih ediyorum. Müşteri hizmetleri ile kurumsal bir şekilde görüşebiliyorsunuz, okul adına indirim istediğiniz de destek@direnc.net size yardımcı oluyor toplu alımlarda %10 internet sitesi üzerinde ki fiyatlardan indirim alabilirsiniz. En kötü tarafı ürünlerin elinize gelmesi diğer firmalara oranla daha geç oluyor, ödeme kabul ve tedarik süreçleri biraz ağır işliyor eğer 1-2 günde elinize ulaşacak siparişleriniz varsa tercih etmeyebilirsiniz.

F1depo: Yeri perpa da bulunan bir elektronik mağazasıdır. Piyasa nın en düşük malzemelerini muhtemelen burada bulursunuz heralde. Özellikle LCD Ekran, Kızılötesi Kumanda, Servo Motor ve Lipo Pil gibi malzemeler muadil firmalara göre çok uygun. Fiyatlar şu sıralar direnc.net ile kafa kafaya gitmektedir belli başlı ürünler buradan belli başlı ürünler direnc.net 'ten alınabilir. Ben son alımlarımı öyle yaptım. F1 Depo esnaf mantığı ile hareket ediyor ben zaten uygun satıyorum yeterince diyerek ekstra indirim taleplerini kabul etmiyor. Telefonla rahatça iletişime geçebiliyorsunuz. Eksik hatalı malzemelerde hemen dönüş yapıyorlar. Malzeme tedariği ve kargoya verme süresi çok iyi gerisi kargo firmalarına kalıyor.

Robocombo: Müşteri ilişkileri yönetimini en iyi yapan firma diyebilirim. Gerçekten çok yardımseverler ve her türlü bilgi paylaşımına açıklar. Eğer ben bu malzemeleri, robotları, 3d yazıcıları alıyorum ama sonrasında ne yaparım diyorsanız kafadan bu firmayı tercih edin diyebilirim. Telefon ile çok rahat ulaşıp sorun çözersiniz. Malzemeleri toplu aldığınızda ekstra indirim de sağlamaktadırlar. Fiyat seviyeleri direnç ve f1 deponun bir tık üstünde diyebilirim ama ekstra indirim talebiniz olursa o fiyatlara yaklaşabilir. Malzeme tedariği ve kargoya verme süresinde çalıştığım en iyi firma diyebilirim.

Domirobot: Kendileri Kayseri firması kargonun gelmesi uzun sürebiliyor. Arduino malzemeleri fiyatları yüksek geldi bana lakin belli markaların dağıtıcılığını yapmaktadırlar. Türkiye de bazı ürünleri sadece onlarda bulabiliyorum. Kargolama süreleri baya iyi ama dediğim gibi fiyat yüksek ve Kayseri firması olması dezavantajları. Müşteri temsilcileri gayet yardımsever.Ufak hediyeler bile gönderiyorlar tshirt gibi :)

Robotistan: Kendileri sektörün lideri. Stoğu en iyi firmalardan biri kaliteli ama kaliteyi ucuza alamıyorsunuz sektörde sağlam yeri olduğu için fiyat bakımından diğer firmalara göre yüksek kalabiliyor. Facebook üzerinden dahi Yasir Çiçek Bey'den yardım alabilirsiniz kendisi öğrenciyken bu sektöre girdi ve sektörün ilklerinden. Ben diğer firma stoklarında bulamadığımda tercih ediyorum.

Robitshop: Fiyatları arada kontrol etmek lazım zaman zaman gayet uygun fiyatlı ürünler bulunmakta. Ayrıca diğer firmalarda olmayan neuro sensörler(neurosky gibi), Bazı özel görüntü işleme kameraları gibi ürünleri burada bulabiliyorsunuz ve geyette uygun fiyatlı olabiliyor.

Robotzade: Çizgi izleyen robot vs. konularda kendi ürünleri mevcut zaman zaman da kaliteli robotlar üretmekteler. Yarışmalara falan gittiklerinde ulaşamıyorsunuz demonte çizgi izleyen kit ya da monte almak istediğinizde kullanabilirsiniz. Yardımcı da oluyorlar.

ez cümle FİYAT/PERFORMANS: F1DEPO DIRENC.NET (tedarik süreci kötü) MÜŞTERİ İLİŞKİSİ: ROBOCOMBO STOK: ROBOTISTAN

3950 TL'den 3601 TL'ye düştüler toplu alımda Diren.Net'te. Robotistana mesaj attım 25 TL gibi komik bir rakam
önermişler.
selman.jpg

Aynen öyle hocam yukarıda yazdığım gibi şu an piyasa ya nazaran uygun fiyatta vermekteler ve ortalama %10 civarı sepet fiyatı üzerinden indirim sağlıyorlar.

benim de bir sorum olacaktı, sitelerde 2 çeşit klon arduino var birisi Arduino R3 Klon diğeri Arduino R3 SMD Klon aralarında 20 tl gibi bir fark var, smd olan daha ucuz, bunların farkı ne bilen var mı

benim de bir sorum olacaktı, sitelerde 2 çeşit klon arduino var birisi Arduino R3 Klon diğeri Arduino R3 SMD Klon aralarında 20 tl gibi bir fark var, smd olan daha ucuz, bunların farkı ne bilen var mı
hocam smd olanın üzerindeki atmega işlemcisi gömülü bir şekilde gekiyor. değişimi zahmetli koln olanınki ise sonradan değiştirilebilir.
smd olanın üzerinde usb dönüştürücü olarak ch340 var, eski işletim sistemlerinde driver bulmak gerekbilir. gerçi mblock iççinde arduino sürücü yükle deyince yüklüyor sorun olmuyor.
smd olanın üzerinde boşta fazladan pin delikleri fazlaadan 5v pinleri var. daha kullanışlı

Geri