Arduino Kullananlardan Tavsiye İstiyorum.

Kodla Büyü
alonewolfselman' Alıntı:

ilk verdiğiniz linkteki uygulama setini yaklaşık bir ay önce aldım. Set sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Ancak set içerisinde başlangıç projelerinde kullanılacak temel sensörler bulunmamakta. Örneğin mesafe sensörü hc-sr04 ve esp8266 gibi kablosuz modüller yok. Bu yüzden aliexpress gibi sitelerden gelişmiş setleri almanız daha mantıklı olacaktır.

Ancak Barbaryan hocamın da bahsettiği üzere dnyArduino gibi tüm bağlantıları yapılmış ve sensörleri üzerinde bulunan kitler bence eğitim yönünden daha uygun. Robotistan.com sitesinin desteklediği bir platform daha var. dnyArduino'ya benzer hazır bir kit yine. Bağlantıları sensörleri üzerinde bulunmakta. Şu anda indiegogo üzerinde destek arıyorlar. Gerçi ilk destek sürecini tamamladılar. Teslimatları ise mayıs ayından itibaren yapacaklarmış. 60 dolar gibi bir fiyatı var ve bence gerçekten uygun. Proje için : https://www.indiegogo.com/projects/tiny ... an-ever--2 sitesine bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• iexehs5vulue8yet0koy.png
    iexehs5vulue8yet0koy.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 1,608
Sargon' Alıntı:
alonewolfselman' Alıntı:

ilk verdiğiniz linkteki uygulama setini yaklaşık bir ay önce aldım. Set sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Ancak set içerisinde başlangıç projelerinde kullanılacak temel sensörler bulunmamakta. Örneğin mesafe sensörü hc-sr04 ve esp8266 gibi kablosuz modüller yok. Bu yüzden aliexpress gibi sitelerden gelişmiş setleri almanız daha mantıklı olacaktır.

Ancak Barbaryan hocamın da bahsettiği üzere dnyArduino gibi tüm bağlantıları yapılmış ve sensörleri üzerinde bulunan kitler bence eğitim yönünden daha uygun. Robotistan.com sitesinin desteklediği bir platform daha var. dnyArduino'ya benzer hazır bir kit yine. Bağlantıları sensörleri üzerinde bulunmakta. Şu anda indiegogo üzerinde destek arıyorlar. Gerçi ilk destek sürecini tamamladılar. Teslimatları ise mayıs ayından itibaren yapacaklarmış. 60 dolar gibi bir fiyatı var ve bence gerçekten uygun. Proje için : https://www.indiegogo.com/projects/tiny ... an-ever--2 sitesine bakabilirsiniz.
.
selamlar hocam. sizinde belirtiğiniz gibi, kendi mesajımda üzerine basa basa EĞİTİM AMACI İÇİN KULLANILACAKTIR proje amaçlı değil. o yüzden temel elemanların bir arada olmasını istedim.
Sizin linkini paylaştığınız seti de daha önce incelemiştim. dnyArdunio ile benzer hatta birkaç artısı bile var. Ama fiyat olarak baktığınızda 60 dolar = 180 tl + KDV eklenince bizim dnyArdunio ile aynı fiyata geliyor. Üstelik mayıs gibi dendiğine göre bu setin türkiye ye tam olarak gelişi temmuz ağustosu bulur. boşuna 1 dönem kaybetmiş olurum. o nedenle dönem başı okula 5 set almayı planlıyorum. Ürünler faturalı olarak alınacağı için zaten aliexpress gibi bir alternatifim yok.

kendime de aynı setten almayı planlıyordum. ama arkadaşların paylaştığı 24 dolarlık setler de sensörleri nedeniyle cazip geliyor. linkleri verilen 3 sette hemen hemen aynı elemanlardan oluşan farklı satıcıların setleri. bunun yanına kablo da ekleyip bir paket siparişi şimdi versem zaten ikinci döneme yetişir :D

BaRBaRYaN' Alıntı:
Sargon' Alıntı:
alonewolfselman' Alıntı:

.
selamlar hocam. sizinde belirtiğiniz gibi, kendi mesajımda üzerine basa basa EĞİTİM AMACI İÇİN KULLANILACAKTIR proje amaçlı değil. o yüzden temel elemanların bir arada olmasını istedim.
Sizin linkini paylaştığınız seti de daha önce incelemiştim. dnyArdunio ile benzer hatta birkaç artısı bile var. Ama fiyat olarak baktığınızda 60 dolar = 180 tl + KDV eklenince bizim dnyArdunio ile aynı fiyata geliyor. Üstelik mayıs gibi dendiğine göre bu setin türkiye ye tam olarak gelişi temmuz ağustosu bulur. boşuna 1 dönem kaybetmiş olurum. o nedenle dönem başı okula 5 set almayı planlıyorum. Ürünler faturalı olarak alınacağı için zaten aliexpress gibi bir alternatifim yok.

kendime de aynı setten almayı planlıyordum. ama arkadaşların paylaştığı 24 dolarlık setler de sensörleri nedeniyle cazip geliyor. linkleri verilen 3 sette hemen hemen aynı elemanlardan oluşan farklı satıcıların setleri. bunun yanına kablo da ekleyip bir paket siparişi şimdi versem zaten ikinci döneme yetişir :D

Aleyküm selam hocam. Tinylab'de dnyArduino gibi yerli üretim. Her ikisi de rahatlıkla kullanılabilir. Tabi siz ikinci dönem planları arasına aldığınızı için dnyArduino mantıklı bir seçim. Tinylab muhafaza edilmesi yönünden bence bir adım önde. Yeter ki öğrencilerimize bir faydası olsun. Gerisi çok da önemli değil.
Hocam meslek lisesinde mi çalışıyorsunuz?

arduinoegitimseti.com
İŞTE Arduino Programlamayı En Kolay ve Kapsamlı bir şekilde öğrenebileceğiniz en detaylı ve en kapsamlı set geliştirildi. Tamamiyle Türk alan uzmanları tarafından geliştirilen eğitim setimiz artık satışta. Yüksekokul - Meslek Lisesi Öğretmen ve öğrencileri için çok faydalı olacağına inandığımız bu seti incelemenizi öneririz. Görüş ve eleştirileriniz bizim için değerlidir.

alikaragoz' Alıntı:
arduinoegitimseti.com
İŞTE Arduino Programlamayı En Kolay ve Kapsamlı bir şekilde öğrenebileceğiniz en detaylı ve en kapsamlı set geliştirildi. Tamamiyle Türk alan uzmanları tarafından geliştirilen eğitim setimiz artık satışta. Yüksekokul - Meslek Lisesi Öğretmen ve öğrencileri için çok faydalı olacağına inandığımız bu seti incelemenizi öneririz. Görüş ve eleştirileriniz bizim için değerlidir.

site içeriğinde bilgi yok ne kadar hocam set?

arduinoegitimseti.com

Tam manası ile öğretmenlere hitap eden bir set olmuş. yok yok. Ayrıca örnek yapılmış projeler de var. Bakılmalı derim.

Fiyatını sitede verdikleri telefon yada mailden öğrenebilirsiniz çünkü set isteğe göre daraltılabiliyor. Dedim ya çok kapsamlı bir ürün. Aynı elektronik öğreten TEES ürünleri mantığı.

alikaragoz' Alıntı:
Fiyatını sitede verdikleri telefon yada mailden öğrenebilirsiniz çünkü set isteğe göre daraltılabiliyor. Dedim ya çok kapsamlı bir ürün. Aynı elektronik öğreten TEES ürünleri mantığı.
Teşekkürler bir soralım bakalım.

alikaragoz' Alıntı:
...
8 senedir sadece bu set mi mesaj yazmaya değer bir durum ortaya çıkardı ????

BaRBaRYaN' Alıntı:
alikaragoz' Alıntı:
...
8 senedir sadece bu set mi mesaj yazmaya değer bir durum ortaya çıkardı ????

Arkadaş setin reklamını yapmaya gelmiş o belli de neden setin normal fiyatını vermekten ısrarla çekiniyor onu anlamış değilim. Tamam setin fiyatı bizim isteklerimize göre azalabiliyor ama ne @alikaragoz ne de ürünün sitesinde fiyatla ilgili bir bilgi var. Sitedeki iletişim formu da çalışmıyor, sitede de buradaki resimden farklı bir resim ya da bilgi verilmiyor.
Açıkçası ben ortada böyle bir ürün olup, olmadığı noktasında şüpheye düştüm. Neden bir tanıtım videosu ya da setle ilgili neler yapılabileceğine ilişkin bir bilgi yok?

Çalışması bile çok önemli değil. Belli bir konu üzerinde çalışıyoruz diye de belirtir ve geldiğiniz seviyedeki projenizi sergilemeniz tatmin edici olacaktır.
iyi çalışmalar

bahsettiğiniz setlerden 2 sini de aldım aldıkdan sonra pişman oldum açıkçası :) setin içindekiler ayrı ayrı alın derim hatta hep beraber buradan bi liste çıkaralım kendi setimizi oluşturalım tüm arkadaşlara yardımcı olur. set le işinz 5 gün bilemediniz 1 haftada biter emin olun gerisi yeni parçalar için para :)
ben başlayayım mesela;
1-arduino uno R3(KLON) 20 TL
2- Erkek-Erkek M-M Jumper Kablo 7 TL
3- Dişi-Erkek M-F Jumper Kablo 7 TL
4-Dişi-Dişi F-F Jumper kablo 7 TL
5- BreadBoard 5TL
6- 330 Ohm ve !K dirençler 2 TL
7-MMA8452 3 Eksen İvmeölçer 20 TL
8-HC-SR04 sensör 10TL
9-LDR sensör 5TL
10- Isı Sensörü 10TL
11-QTR-1RC Kızılötesi Sensör 20TL
12-Redüktürlü DC motor 35TL
13-Mini Servo Motor 10TL
14-Step MOTOR 35TL
15-Motor Sürücü kartı(L298N) 20TL
16- LCD 20 TL
17- LED 2 TL
Bunlar da zaten set içindeki herşey var....

Arduinoya başladım ve ilerlemek istiyorum. Bir set almayı düşünüyorum. Dny arduino http://www.e-mekatronik.com/#!dnyarduino/cwc2 setini merklı maymun (youtube kanalında) görmiştüm hayli ilgimi çekti biraz araştırdım ve sizlerede sormak istiyorum http://www.domirobot.com/dnyarduino-ile ... il-pmu1021 linkindek set paket olarak içindekilerle fiyat olarak uygun mudur? (Siteyi kullanan varsa güvenilr midir?) Bilgisi-ilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://magaza.mekatroniklab.com/tr/p/dn ... n-Dahil/74

ilgilenenler için dny arduino stoklara eklenmiş bilginize...

Hocam
Eğer aceleniz yoksa Aliexpres üzerinden almanizi tavsiye ederim. Fiyat olarak çok cazip ve bir çok sensör de alabilirsiniz. Turkiyede satilanlarin bir çoğu da çin den aliniyor. Butcemizi düşünmek durumundayız..

bilisimcil' Alıntı:
Arduinoya başladım ve ilerlemek istiyorum. Bir set almayı düşünüyorum. Dny arduino http://www.e-mekatronik.com/#!dnyarduino/cwc2 setini merklı maymun (youtube kanalında) görmiştüm hayli ilgimi çekti biraz araştırdım ve sizlerede sormak istiyorum http://www.domirobot.com/dnyarduino-ile ... il-pmu1021 linkindek set paket olarak içindekilerle fiyat olarak uygun mudur? (Siteyi kullanan varsa güvenilr midir?) Bilgisi-ilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

dnyarduino setini yaklaşık 6 aydır öğrencilerimle birlikte kullanıyorum. Tavsiye edeceğim bir set ancak başlangıç için yine mekatronik labın 50 tl lik setini almanız daha uygun olacaktır. Temelini öğrendikten sonra parçalarını kendinizde temin edebilirsiniz. Bazı sitelerin fiyatları gerçekten yüksek. Fiyatları uygun olan bir kaç sitenin linkini aşağıda paylaşacağım.

http://magaza.mekatroniklab.com/tr/p/AR ... -SETI-1/77
http://www.f1depo.com/
http://www.toptangibial.com/
http://www.direnc.net/

biz ankara kalkınma ajansı + ankara mem işbirliğinde ted üniversitesinde eğitime katıldık. bize bilişi garaj akademisinin setlerinden hediye ettiler ayrıca öğrencilere eğitim videolarını da açıyorlar. çalışıp hackidhona katılacak çocuklar. harika oldu :D

Ekli dosyalar

• P_20160512_140535_kkkk.jpg
    P_20160512_140535_kkkk.jpg
    370.9 KB · Görüntüleme: 1,259
Mesajım bulunsun. Tekrar tekrar inceleyecegim.

İnceledikCe nereden başlayacağımi daha da şaşırdım :)

Orjinal arduino almanızı tavsiye derim. Orjinalinde Arduino Uno yazıyor. Sadece Uno yazanlar ilk başta çalışıyor. İleri projelerde çalışmıyor.

cumalisav02' Alıntı:
Orjinal arduino almanızı tavsiye derim. Orjinalinde Arduino Uno yazıyor. Sadece Uno yazanlar ilk başta çalışıyor. İleri projelerde çalışmıyor.

yok hocam, size denk gelmiştir :) sonuçta hepsinde aynı atmel mic. denetleyici var. ne olur pcb daha kötüdür ama o kadar fark etmez. en ucuzunu alın kullanın derim :)

Setlerdeki parçaları ayrı ayrı alsak daha mı pahalıya geliyor ? Hesaplayan oldu mu ?

otherm' Alıntı:
Setlerdeki parçaları ayrı ayrı alsak daha mı pahalıya geliyor ? Hesaplayan oldu mu ?
Aliexpress gibi yerlerden alırsanız, Türkiye'deki setlerin yarı fiyatına geliyor. En fazla 20-25 günde geliyor. Hatta kendi alış verişimde hemen kargoya vermişler ve 10 gün sonra Türkiye'ye ulaşmıştı ama araya kurban bayramı ve PTT girince 15 gün daha eklendi.
Gelen ürünlerden de bayağı memnun kalmıştım.
Türkiye'den ayrı ayrı satın alırsanız da hemen hemen aynı fiyata geliyor ama ihtiyacınız olanı aldığınızdan aslında kâr'a geçiyorsunuz. LED, direnç gibi komponentleri fazla fazla aldığınız için de daha fazla uygulamayı yapabiliyorsunuz. Komponent alırken direnc.net'i öneririm. 5 TL sabit kargo ücreti var, fiyatlar da oldukça uygun.

Uzun bir süredir inceliyorum ve artık satın almak için zaman ayırabildim.
TR'den almak için acelem yok, yaklaşık 1,5 ay sonra müsait olacağım için aliexpress uygun geliyor.

Ayrıca daha önce okulumuzda 4006 kapsamında yapılan bir projede Tübitak'ın robot kitleri ve İdea programı ile dolaylı olarak deneme fırsatım olmuştu. Çizgi izleyen robot, mesafe tanıyan robot, labirentten çıkış yapan robot gibi uygulamaları incelemiştim (ben yapmadım).

Okulda derslerimde yeterince Code.org-Scratch çalışmaları yaptık, çocuklar hazır ve meraklı sayılır. Sınıf mevcutlarımız az; 10,11,18 öğrenci.
Bu önbilginin ardından sınıfta öğrenciler ile grup halinde çalışarak yine basit uygulamalar yapmayı planlıyorum.
Işık yakmak gibi basit işlemlerden başlayarak, çizgi izleyen robot ve mesafe algılayan robot gibi uygulamaları düşünüyorum. Tabi öğrendikçe çeşitlendirebilirim.

UNO-R3-KIT-Upgraded-version-of-the-Starter-Kit
21 dolar = 75 TL
Başlangıç için yeterli olur sanırım.

Forumdaki öneriler üzerinde sensör seti de eklemeyi düşünüyorum.
37-IN-1-BOX-Sensor-Kits-37-SENSOR-KIT-For-Arduino
12 dolar = 42 TL
Daha sonra nasıl olsa ihtiyaç olacağı için.

Ayrıca ilerideki bazı çalışmalar için robot kiti gerekecek sanırım.
Bunun için şunlardan hangisi seçmem daha uygun olacaktır?
Kit-1
Kit-2
Kit-3
Kit-4
Kit-5
Kit-6
Kit-7

Tecrübeli arkadaşlardan ricam ilk iki ürün seçimim,amacım için uygun mudur? Tekerlekli Robot kit için için ne önerirsiniz?

Geri