Arçelik Pardus ETAP Sorunlar-Çözümler

Kodla Büyü
Arkadaşlara açıklama yapmam lazım da hocam beklememiz gerektiğini söyleyeceğim.

Scratch googlecrom da çok yavaş firefox hızlı ama ona da sahneye kodları taşıyamıyorum

Okulumuza Arçelik Pardus etap tahtaları kuruldu. Malum ders içeriklerinin hepsi powerpoint, pardusta libreoffice olduğu için uyumlu çalışmıyor. Acaba Windows laptopumdan tahtaya görüntüyü nasıl aktarabilirim? bi yol bulamadım. Dokunmatigin çalışması önemli değil, tahtayı kullanırken USB klavye ve mouse kullanicam.

Okulumuza Arçelik Pardus etap tahtaları kuruldu. Malum ders içeriklerinin hepsi powerpoint, pardusta libreoffice olduğu için uyumlu çalışmıyor. Acaba Windows laptopumdan tahtaya görüntüyü nasıl aktarabilirim? bi yol bulamadım. Dokunmatigin çalışması önemli değil, tahtayı kullanırken USB klavye ve mouse kullanicam.
Hocam denemedim hiç ama hdm kablosu ile bağlanabilrsiniz. Ancak her seferinde laptop ile mi bağlanacaksınız. Dün benim de okulumda öğretmenimiz sunu ile sıkıntı var dedi yeni çıkan imajların bir kaçına kurdum ama denemedim sunuyu, olmazsa bildireceğim ilgili yerlere.

Faz3 te öğretmen oturumuna geçince "sinyal yok kabloyu kontrol edin" uyarısı alıyorum... Çözüm önerisi olan var mı?

Wps Office kurun hocam. Libre den çok daha başarılı. Microsoft Office e en yakın ücretsiz ofis programı wps şu anda. Türkçe dil paketini de kurmayı unutmayın.

Arçelik Faz3 öğretmen oturumunda cepten girmek zorundayız. Ancak ayrı ayrı cepten girince her defasında etap şifresi istiyor. Sorunu nasıl çözeriz?

Ben de pardus ile tahtalar sayesin de yeni tanışanlar danım. uç birim ile wine yükledim . user / bin klasöründe wine görünüyor. fakat exe dosyalara sağ tıklayıp birlikte aç dediğimizde uygulamalar listesinde wine görünmüyor. bu listeye wine ı nasıl ekleyebiliriz? yardımcı olabilecek varsa, kaç gündür bununla uğraşıyorumo_O:(

Ben de pardus ile tahtalar sayesin de yeni tanışanlar danım. uç birim ile wine yükledim . user / bin klasöründe wine görünüyor. fakat exe dosyalara sağ tıklayıp birlikte aç dediğimizde uygulamalar listesinde wine görünmüyor. bu listeye wine ı nasıl ekleyebiliriz? yardımcı olabilecek varsa, kaç gündür bununla uğraşıyorumo_O:(
Hocam kurulum yapacağınız exe dosyasının bulunduğu klasörde sağ tık/Burada Terminal Aç seçeneğini seçip terminal açın daha sonra wine programadı.exe yazarak kurulum yapmayı dener misiniz

Bu faz 3 tahtalara windows 10 imaj atsak nasıl olur acaba?
Bu günlerde okulda duyduğum en çok soru? Bütün tahtlara Bolu imajını kurdum z kitaplar çalışıyor. Ama kullanım olarak arkadaşlar zorlanıyor. Şimdilik kurmayı düşünmüyorum ama bir ara çok bunaldım sorularda :confused:

arkadaşlar arduino uygulamaları için mblock kullanıyorum. Akıllı tahtaya kurdum lakin klon kart için şu ch340 driverini indirdim bir türlü kuramadım arçelik tahtaya anlayan yardımcı olabilir mi? şu makefile ve c dosyası var sadece ..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7.6 KB · Görüntüleme: 48
Arkadaslar exe calistirmama sorununu sanal makine ile astik. Virtualboxin icine sadece winn7 kurdum. Ofice ya da diger uygulamalari kurmadım. Ofis ya da pdflerini pardustan aciyorlar, yayin evlerinin programini sanal pcde aciyorlar.

Arkadaşlar merhaba. Arçelik tahtalarda dokunmatik ekranı bozulan var mı? Dokunmatik ekran donanımda görünmüyor. Devre dışı bırakıp açma tuşuna bastığımda algılamıyor. 2 tahtada bu problemi yaşadım. Teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar merhaba. Arçelik tahtalarda dokunmatik ekranı bozulan var mı? Dokunmatik ekran donanımda görünmüyor. Devre dışı bırakıp açma tuşuna bastığımda algılamıyor. 2 tahtada bu problemi yaşadım. Teşekkürler şimdiden.
İmaj falan yüklediğinizde de çalışmıyorsa bozulmuştur hocam. Faz2'lerde 40 tahtamızda zaman içerisinde 10 tane kadarında dokunmatik arızalanmıştı. Servis gelip, yapmıştı.

Geçen hafta itibariyle Arı Yayınlarının daha önce çalışmayan Pardus uyumlu Z kitapları tahtalarda açılır oldu. Yada ben geçen hafta farkettim.

Faz3 arçelik tahtalarımız yeni teslim alındı ve klavyesinin otomatik açılmasını istiyorum. Lakin klavyede ayar düğmesi yok. OTO ayarına geçemiyorum. Ayrıca klavye tablet modunda onu da klasik klavye modu yapmak istiyorum. Klavye ayarlarına baktım vs vs yapamadım bir türlü. Klavyenin otomatik açılması için ne yapmalıyım?
Ayrıca normal Klavye moduna geçmek için ne yapmalıyım?

Bu problemi nasıl cozebilirim acaba. İmaj başladıktan sonra bu uyarı geliyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20211126_115437.jpg
    IMG_20211126_115437.jpg
    142.9 KB · Görüntüleme: 88
Geri