Arçelik Pardus ETAP Sorunlar-Çözümler

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaşlar Arçelik Pardus ETAP tahtalarımız geldi,
birbirimize alışmaya çalışıyoruz,
tüm iyi niyetimi koruma gayretindeyim hala,
umarım güzel şeyler öğreniriz, sabırla,
lakin

1- Dokunmatik ekranda masaüstünde nasıl sağ tıklıyoruz birisi bana söyleyebilir mi?
2- Flash belleği takınca fare devre dışı kalıyor, ne yapabilirm.

Hocam konuyu açman iyi oldu. Hatta konu anasayfaya sabitlenirse çok iyi olur diye düşünüyorum. Bizim aldığımız bilgi bu tahtalar için yeni bir image hazırlanacak diye söylendi.

Exe ler çalışıyor mu?En önemli problem bu?(yayınevleri tarafından verilen z-kitaplar)

exe ler çalışmıyor. Wine kurup denedim olmadı. Desteği aradığımda wine her exe yi çalıştıracak diye bir şey yok denildi. Ayrıca dyned yok, ben kurmayı beceremedim.

Bizim de kuruldu ama kullanmamıza izin verilmiyor şimdilik. Kabul olacakmış.

Tahtalardaki USB portlar doğal olarak 3.0 mavi arkadaşlar,
3.0 mavi usb bellek ve kablosuz klavye+fare seti için kırmızı usb wifi aparatını takınca klavye fare çalışmıyordu,

şimdi gördümki,
eski 1.0 beyaz, 2.0 siyah usb aparatlarında hiç sorun çıkarmıyor,
2.0 usb siyah çoklayıcı taktım hiçbir sorun yok,

eski faz2 win8 tahtalardada aynısının başıma geldiğini hatırladım birden,
tahtalar 3.0 mavi olsada nedense 2.0 siyah usb aparatlarıyla çok daha sağlıklı çalışıyor usb ler.

z kitaplar çalışmıyor. z kitapları yapan fernus ile görüştüm. pardusun yeni versiyonu elimize geçtiğinde uyumlu hale getireceğiz dediler.

Gelen servis yazılım için de bizi arayacaksınız,biz gelip yapacağız,siz hiç bir şey yapmayacaksınız dedi..

Bende içimden VESTEL de böyle söylemişti dedim,güldüm:)

http://sertifika.meb.gov.tr/
adresine göre Pardus için herhangi bir sertifika gözükmüyor,
sadece linux-firefox için bir sertifika var burada,
herhangi bir şey yüklemeden chrome tarayıcısında sorunsuz çalışabilecek miyiz?

z kitapların exe dosyalarını çalıştırdınız mı? uç birimden wine yükledim fakat yine çalıştırmıyor. Yapan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Sertifikası her
http://sertifika.meb.gov.tr/
adresine göre Pardus için herhangi bir sertifika gözükmüyor,
sadece linux-firefox için bir sertifika var burada,
herhangi bir şey yüklemeden chrome tarayıcısında sorunsuz çalışabilecek miyiz?
Benm bildiğim kadarıyla Pardus ya da linux sistemlerde Sertifikayı tarayıcıya yüklüyorsun hocam. Tarayıcıların ayarlarında sertifika yükleme kısmı var oradan yetkili olarak yükleyebilirsin.

Sertifikası her

Benm bildiğim kadarıyla Pardus ya da linux sistemlerde Sertifikayı tarayıcıya yüklüyorsun hocam. Tarayıcıların ayarlarında sertifika yükleme kısmı var oradan yetkili olarak yükleyebilirsin.
Chrome ve Firefox un sertifikalar kısmına baktım, ikisinde de sertifika yüklü gelmiş zaten.
Tarayıcılarda sorun yok yani, şimdilik öyle gözüküyor.
Dediğiniz şekilde yüklenmiş olmalı.

Pardus mağazadan VLC Player indirip kurdum, maalesef çalıştıramadım.
Varsayılan media oynatıcısı .mp4 ve .mp3 leri sorunsuz oynatıyor gerçi.

Arkadaşlar biz de kabul onayı olmadığı için açmadık. Daha önce hiç pardus kullanmadım . Bu z kitap kurulumundan diğer ayarlara kadar nasıl yapacağımızı anlatan kaynak var mı acaba?

internet bağlantısı olduğu sürece çalışıyor. ben tüm tahtalarımda kullanıyorum.

Hocam tahta içinde var olan "Etap-UsbKayıt" programını mı kullandınız acaba. Bende denedim USB anahtar olarak oluşuyor ama her hangi bir işlemde bulunmuyor tahtada internet bağlantısı mevcut ama çalışmadı.

Usb login ekli değil faz3 de, windows uygulamaları çalışmıyor şuanda

Ömnümüzdeki hafta yeni iso yayımlanacak, dahil edeceğiz bunları

Geri