Aralık Ay ı Ek Dersi !

Kodla Büyü
hocam okuduklarımdan anladıklarımıa göre ortada bir karışıklık var.
Hocam BTR de görevlendirmedir Müdür yard. lığıda.. Ancak birinden ücret alabilirsiniz.
Eğer Müdür yardımcısı iseniz; acılan kurslarda hafta sonu sizde kurs açabilir ve kurs veren diğer öğretmenler gibi 10 saate kadar sizde kurs verebilirsiniz. bu 10 saat kurs verdiğiniz içindir.
Sadece Hafta sonu Kursla ilgili yönetici olarak görevlendirilen idarecilerden (Müdür/Müdür yardımcısından) sadece birisi 2 saat ek ders alır yani cumartesi yada pazar toplam 4 saat. HAfta içi ücret yok.
BTR iseniz açtığınız hafta içi yada hafta sonu kursundan 10 saate kadar ücret alırsınız.
Normal Ekders : 83 saat
Kurs veriyorsanz: hafta sonu: 4x10= 40 saat hafta içi ise 46 saat
Haftasonu Kurs sorumlusu Yönetici siz iseniz : 4x4 = 16 saat
Bu anlamda aldığınız ücret yönetmeliğe ters düşer ileride mağdur olursunuz.
Günleri ilk posttaki dağılıma göre söyledim

Bu anlamda
aynenbadi' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
maşallah valla bu kadar ek dersi nasıl alıyorsunuz bizede söyleyin bizde bilek
hocam bu ay çin 83 saat btr den, 38 saat kurstan ,30 saatte kurs müdür yrd. lığından alıyorum..bu ay dan itibaren alma başlayacağım eğer yanlış yazılmaz ise :)
burada yazdığınız 30 msaat kurs müdür yardımcılığı kesinlikle yanlıştır.

Kurs açan hocalarım ne kursu veriyorsunuz söylerseniz kurs açmak isteyen hocalarımıza fikir vermiş olursunuz.

_MurAy_' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
hocam bu ay çin 83 saat btr den, 38 saat kurstan ,30 saatte kurs müdür yrd. lığından alıyorum..bu ay dan itibaren alma başlayacağım eğer yanlış yazılmaz ise :)
hocam siz hem btr hem müdür yardımcılığı mı yapıyorsunuz ?aynı anda olamaz ki ?
bir kişi aynı anda iki görevde görevlendirilemez,valilik göreve :)
hocam kurs müdür yardımcılığı yapıyorum. normal müdür yardımcılığı değil..yani kurs saatlerinde okulda oluyorum akşam 6 ya kadar..btr saatimin dışında olduğu için sıkıntı çıkmadı..bizim müdür yardımcısı o saate kadar bekleyemem dediği için dilekçe verdi olmadı, müdürde bu evrak işleri falan filan olduğu için bi yardımcıya ihtiyacım var dedi, ilçede komisyon toplanıp beni seçmiş bulundular :)

gizemkar' Alıntı:
Hocam BTR de görevlendirmedir Müdür yard. lığıda.. Ancak birinden ücret alabilirsiniz.
Eğer Müdür yardımcısı iseniz; acılan kurslarda hafta sonu sizde kurs açabilir ve kurs veren diğer öğretmenler gibi 10 saate kadar sizde kurs verebilirsiniz. bu 10 saat kurs verdiğiniz içindir.
Sadece Hafta sonu Kursla ilgili yönetici olarak görevlendirilen idarecilerden (Müdür/Müdür yardımcısından) sadece birisi 2 saat ek ders alır yani cumartesi yada pazar toplam 4 saat. HAfta içi ücret yok.
BTR iseniz açtığınız hafta içi yada hafta sonu kursundan 10 saate kadar ücret alırsınız.

Bu anlamda
aynenbadi' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
aynen öyle ;)

gizemkar' Alıntı:

Bu anlamda
aynenbadi' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:

İdareciyseniz 10 saate kadar alabilrsiniz. Ders ve idarecilik ile beraber bu şekildedir. 4 saat idarecilik varsa 6 saat derse girer veya 10 saate kadar derse girer idarecilik ekdersi almaz.10 saat ders ve 4 saat idarecilik diye bir durum yok.

aynenbadi' Alıntı:
_MurAy_' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
hocam kurs müdür yardımcılığı yapıyorum. normal müdür yardımcılığı değil..yani kurs saatlerinde okulda oluyorum akşam 6 ya kadar..btr saatimin dışında olduğu için sıkıntı çıkmadı..bizim müdür yardımcısı o saate kadar bekleyemem dediği için dilekçe verdi olmadı, müdürde bu evrak işleri falan filan olduğu için bi yardımcıya ihtiyacım var dedi, ilçede komisyon toplanıp beni seçmiş bulundular :)
hocam yönetmeliğe göre öğretmenler kurs müdür yardımcılığı yapabiliyor mu ?

_MurAy_' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
_MurAy_' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
hocam yönetmeliğe göre öğretmenler kurs müdür yardımcılığı yapabiliyor mu ?
Komisyon kararıyla olunabiliyor sanirim..valla arastiriyorum helal para alalim yanlislik varsa sildirecem

kurs müdür yardımcılığı için hafta içi ek ders mi ödeniyor. yani bizim okulda da kurs var ama idare ekstra ekders yazmıyor kendine. alabiliyorlarsa uyarayım onları da alsınlar :)

benim duruma gelince cümbüş var bu ay sonu :D

daha Kasımın ekdersini alamadık bir de Aralık eklenince... Bakalım inşallah güzel bir toplu para geçecek inşallah elimize

uysal_rockci' Alıntı:
kurs müdür yardımcılığı için hafta içi ek ders mi ödeniyor. yani bizim okulda da kurs var ama idare ekstra ekders yazmıyor kendine. alabiliyorlarsa uyarayım onları da alsınlar :)

benim duruma gelince cümbüş var bu ay sonu :D

daha Kasımın ekdersini alamadık bir de Aralık eklenince... Bakalım inşallah güzel bir toplu para geçecek inşallah elimize
bende almadım yazmışlar hocam bu ay :) şüpheye düştüm o yüzden araştırıyorum, ama alınmıyor sanırım düzelttirecem idare ile konuşup

aynenbadi' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
hocam siz hem btr olup hem kurs müdürü yardımcısı nasıl oluyorsunuz?YAni kurs müdür yard.lığını okudaki idareciler alıyor diye biliyorum.Siz hangi kursu veriyorsunz?

iambilisimci' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
hocam siz hem btr olup hem kurs müdürü yardımcısı nasıl oluyorsunuz?YAni kurs müdür yard.lığını okudaki idareciler alıyor diye biliyorum.Siz hangi kursu veriyorsunz?
okul müdür yrd. sı gidiş geliş yaptığı için dilekçe verip kurs için kalamam dedi..Müdürde benim olmamı söyledi,ilçeden onay çıktı oldum..Ama arkadaşlarında dediği gibi fazladan ek ders alma olayı yok sanırım

78 saat olarak hesaplamışlar. 708 tl yapıyor. 83 yapan arkadaşlar nasıl hesapladılar? 5 saat fark var. okuldan okula değişiyor mu bu ?

Arkadaşlar ne içtiyseniz bana da ve bizim idareye de ondan verin.
1- Kurs müdür yardımcısı ücret almaz ,
2- Eğer müdür almassa 2 saat alabilir buda hafatada 2+2=4 saat, ayda (aralık için) 16 saat yapar.. İleride zimmet çıkar ve elinizde patlar..

Bana yönetmelik yönerge vs ile karşılık verin ki kendi okulumda da aynı uygulamayı yapabileyim..
Kursta fiilen girdiğiniz ders başka..

Benim ekders düzeltildi , Bakanlığı aradım sordum alamazsın kurs müdür yardımcısıda olamazsın dediler..ben ilçeden düzelttirdim :+1:
Helal kazanalım hak yemiyelim :wink:

aynenbadi' Alıntı:
Benim ekders düzeltildi , Bakanlığı aradım sordum alamazsın kurs müdür yardımcısıda olamazsın dediler..ben ilçeden düzelttirdim :+1:
Helal kazanalım hak yemiyelim :wink:

alamayacağınızı söylemiştik sevgili meslektaşım.

ya beyler 83 saatten 750 lira falan yapıyor ama bana 700 lira falan yatmış.Vergi dilimine girdiğim için böyle eksik yattı değil mi?

bu hukumet kadar vergi kesen hukumet yok..90lı yılları karsılastıryor.90 yıllarda nufus ne kadar dı şimdi ne kadar.ayrıca kestikleri vergi o kadar cok ki.bu hukumet kadar ibne bi hukumet yok.Sunu yaptm bunu yaptm diyorlar.Lan kestigin vergiler yıllık ihacat oranını geciyor.bence oy vermeyin .resmen bizi köle gibi çalıştıryorlar.bence dönemleri kendi tarihleri için de degerlendirdiğinizde en kötü hükümet ak hükümetlri bence.bu vergilrle marsta koloni kumamız gerekirdi :mrgreen:

hey maşallah iyi alıyorsunuz.
peki bu kursları nasıl açabiliyorsunuz bari söyleyin de başkaları da faydalansın.

Hocam 76 saat ek ders 649 tl yapıyor
yanii saati 8,53 gibi
83 saat için 705 yapar yani veergi dilimine girmişdiniz
Yeni girdi iseniz Müjde Vergi dilimden kurtuldunuz Ocak itibariyle dilim %15 e geri dönüyor

böyle ce 9 tl den hatta %3 artışla 9,3 e varan ek ders oranıyla alacağınız ek ders nerdeyse 50-60 tl artacak

AAAA bu ara bunu haber yaparlar fazla yaymayalım Memur ek 100 tl zam aldı diye:D

Geri