Aracım stop ediyor!!

Kodla Büyü
benzer sorunu 2004 focus lpgli aracımda da yaşadım.motor arıza ışığı yanınca bilgisayara taktık kam mili sensörü arızası verdi.egzantrik mili sensörü de deniyor galiba tam hakim değilim ama ateşlemeyle ilgili bir sensör bu .debriyaj fren yapınca araba devirden düşüyor.ya stop ediyor yada tekrar yüksek devirlere çıkıp toplamaya çalışıyor kendini.
Hocam dediğinizi de duymuştum. Egzantrik milinden de kaynaklanabiliyormuş.

benim mareda vardı aynı sorun. boğaz kelebeği temizliğinden sonra bilgisayara bağlayıp boğaz kelebeği adaptasyonu yaptırınca düzelmişti.

Konu yarım kalmış. Aynı sıkıntı bende de var.aracım Brc sıralı sistemli.Soğuk havalarda aracımı çalıştırıp 400-500 m gittikten sonra yavaşlamak ve vites küçültmek için debriyaja bastığımda stop ediyor.Hava normalken bu sıkıntı yok.Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaş çözüm bulabildi mi acaba ?

2004 focus bende de aynı sorun var özellikle Kışın yapıyor soğuk havalarda

Benzer sorunu abim opel astra aracında yaşadı, araç 75 bin km' de, 8-10 farklı usta subaplar değişecek diyor bu soruna, oda 1000-3000 arası fiyatlarda. Ama hata kodlarından giderek biraz sorduk araştırdık, egr valfi arızası diyor. Buda heralde yukarıda arkadaşların bahsettiği egzantrik denilen şey oluyor. Haftaya ustaya götürecez bakalım.

Öncesinde benzinden gaza geçerken yaptığını yani sorunun gaz sisteminden kaynaklandığını düşünüyordum.Bakımını yaptırdım filtre değişti ayarları tekrar ayarlandı.Ama sorun tekrarladı. Ben de sadece benzinle denedim aynı şekilde yine stop etti.Ustaya sordum subapların taşlanmasıyla sorun geçer dedi.egr valf de subap anlamına geliyor.
Bakalım inşallah taşlamayla bu sıkıntı geçer de subapları değiştirmeye gerek kalmaz.

Geri