Aracım stop ediyor!!

Kodla Büyü

mcö

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2015 punto 1.4 Lpg li aracım akan trafikte yavaşlarken debriyaj-fren yaptığımda stop ediyor. İki ustaya gösterdim sorun bulamadılar. Tüpten değil kesinlikle. Çünkü benzindeyken de aynı şeyler oluyor.

Tüp kullanılan araçlarda genellikle karşılaşılan bir durum hocam Tüpün yanma ısısı yüksek olduğu için subap lar dan olabilir ya da ukonar hocamın dediği de olabilir. Bu sorunla karşılaşmış bir usta bulmanı tavsiye ederim. Her araç ve modelde farklılık gösterebilir.

Genelde opelde çok şikayet oluyor bu durumda. Boğaz kelebeğini bir temizletin hocam. Triger yakın zamanda değişti ise sente ayarında sıkıntı olabilir.

Genelde opelde çok şikayet oluyor bu durumda. Boğaz kelebeğini bir temizletin hocam. Triger yakın zamanda değişti ise sente ayarında sıkıntı olabilir.
temizlettim hocam boğaz kelebeğini. Hala yapınca foruma bi sorayım dedim. teşekkürler..

Tüp kullanılan araçlarda genellikle karşılaşılan bir durum hocam Tüpün yanma ısısı yüksek olduğu için subap lar dan olabilir ya da ukonar hocamın dediği de olabilir. Bu sorunla karşılaşmış bir usta bulmanı tavsiye ederim. Her araç ve modelde farklılık gösterebilir.
Artvindeyim tayin ile geldim, tanımadığım memleket. Bulursam öyle bir usta, hemen götüreyim. teşekkürler..

hocam boğaz kelebeğinin temizletmeyeceksin onun üstünde dijital bir parça var ordaki devrelere bakacak adam 1.4 polomda çok yasadım ya stop etti yada devir birden 4000 5000 yaptı.bence buna baktırın.ben cok ugrastım en sonunda olmadık bir usta hatayı orda buldu ve cok sukur sıkıntım geçmişti.

hocam boğaz kelebeğinin temizletmeyeceksin onun üstünde dijital bir parça var ordaki devrelere bakacak adam 1.4 polomda çok yasadım ya stop etti yada devir birden 4000 5000 yaptı.bence buna baktırın.ben cok ugrastım en sonunda olmadık bir usta hatayı orda buldu ve cok sukur sıkıntım geçmişti.
Anladım hocam bunu da söyleyeyim.

Aynı sorun benim arabada da var.Seat Altea 2004 boğaz kelebeği temizlendi kalibrasyon yapıldı benzin katkısı eklendi benzinde 250 km yapıldı sorun hala devam ediyor.Anlayan bir usta bulmak gerek ben henüz bulamadım o ustayı.Işıklarda gazın yükselip alçalma sesini duymamak için müziğin sesini yükseltiyorum

Aynı sorun benim arabada da var.Seat Altea 2004 boğaz kelebeği temizlendi kalibrasyon yapıldı benzin katkısı eklendi benzinde 250 km yapıldı sorun hala devam ediyor.Anlayan bir usta bulmak gerek ben henüz bulamadım o ustayı.Işıklarda gazın yükselip alçalma sesini duymamak için müziğin sesini yükseltiyorum
hiç deme hocam delireceğim ya. İşini iyi yapan birini bulmam gerekiyor. Hatta bazen 130 la falan giderken debriyaja basınca sönüyor araç.

Enjektörlerden birinin üzeri hafif yanık gibiydi ustaya gösterdim Makineye bağladı sorun yok dedi ama ona da baktıracağım artık.

Hocam benzer sorun bende de vardı . hız sensöründe sorun çıkmıştı. 80-100 tl gibi rakama sorun çözülmüştü ..Sanayideki ustalarla halledemezsen servisi tavsiye ederim

tüptendir o, benzinlilerde niye böyle şeyler olmuyor, 2 yaşında araba. LPG subapları yakmış olabilir.

hiç deme hocam delireceğim ya. İşini iyi yapan birini bulmam gerekiyor. Hatta bazen 130 la falan giderken debriyaja basınca sönüyor araç.
hocam ben uzun yoldayken birden başıma geldi sıkıntı. burdura 10 km falan vardı sanayiye zor attım kendimi hiç kimseyi tanımam bir elektrikçiye yönlendirdiler. Sıkıntıyı anlattım usta arabayı çalıştırmak istedi. Ustaya gaza basmadan çalışmıyor deyince usta olayı anladı. Çalıştırıp çok yüksek devirlere çıkartana kadar gaza bastı gazın o şiddetiyle egr de tıkanmış olan kurumu attı ve araç kendine geldi. Sıkıntı bu şekilde çözüldü. Sende aracı bi çalıştırıp gaza basabilirsin yüksek devirlere kadar.

hocam ben uzun yoldayken birden başıma geldi sıkıntı. burdura 10 km falan vardı sanayiye zor attım kendimi hiç kimseyi tanımam bir elektrikçiye yönlendirdiler. Sıkıntıyı anlattım usta arabayı çalıştırmak istedi. Ustaya gaza basmadan çalışmıyor deyince usta olayı anladı. Çalıştırıp çok yüksek devirlere çıkartana kadar gaza bastı gazın o şiddetiyle egr de tıkanmış olan kurumu attı ve araç kendine geldi. Sıkıntı bu şekilde çözüldü. Sende aracı bi çalıştırıp gaza basabilirsin yüksek devirlere kadar.
deneyeyim bugün. teşekkürler..

Eğer aracının çekişi de düştüyse ki yokuşlarda daha çok belli eder. aracda titreme ve çırpma da meydane geliyorsa Arkadaşların söylediği gibi subaplardandır.

Özellikle soğuk motorda benim arabada böyle bir sorun vardı. Subap ayarı yaptım düzelmişti

Makineyi bağladılar arabaya , ateşleme sorunu dendi. Dışarıdaki tamirci subapların değişmesi gerektiğini söyledi 900 tl masrafı var dedi :(:(.
Servis 10 gün sonraya gün verdi, o ne kadar çıkaracak kim bilir.

Hocam benimde tüpçü baktı. Bilgisayara bağladı sorun yok dedi. Arabayı 1 gün ona bıraktım. Denedi sorun olduğunu anladı. İçeride kabloları hatalı bağlamış. Onu düzeltti. Sorun kalmadı.

Hocam benimde tüpçü baktı. Bilgisayara bağladı sorun yok dedi. Arabayı 1 gün ona bıraktım. Denedi sorun olduğunu anladı. İçeride kabloları hatalı bağlamış. Onu düzeltti. Sorun kalmadı.
Hocam tüpte değil benzinde problem var. Tüpte kullanmıyorum aracı zaten.
Yine de bir götüreyim tüpçüye, teşekkürler.

Hocam tüpte değil benzinde problem var. Tüpte kullanmıyorum aracı zaten.
Yine de bir götüreyim tüpçüye, teşekkürler.
Benzer bir sorumu ben de yaşadım. Araba tüpte problem yaşatmaz iken benzinde tekliyor, patlama yapıyor, sabahları çalışmıyordu. Buji ler değişti kelebek temizlendi, benzin katkısı, subap ayarı, bilgisayardan hata temizleme hiçbiri sorunu çözmedim. En son benzin pompası değişti düzeldi. İki gündür araba gayet düzgün çalışıyor. Siz de pompasini kontrol ettirin isterseniz.

Artvindeyim tayin ile geldim, tanımadığım memleket. Bulursam öyle bir usta, hemen götüreyim. teşekkürler..
hocam Borçka küçük sanayide cavit usta var benim eski görev yerim borçka.. cavit usta bu konularda iyidir oldukça diğer illerden araç gelir bakıma zamanın varsa baktır yarım saat sürer yol

Bilgisayara bağlatıp hata çıkıyor mu önce buna baktır hocam. Boğaz kelebeğinden kaynaklı olarak stop etme sorunları çok sık yaşanan bir durum. Ayrıca yukarıda bir arkadaş söylemiş trigere bağlı da olabiliyor. Sente ayarını iyi yaptırmak gerek.

benzer sorunu 2004 focus lpgli aracımda da yaşadım.motor arıza ışığı yanınca bilgisayara taktık kam mili sensörü arızası verdi.egzantrik mili sensörü de deniyor galiba tam hakim değilim ama ateşlemeyle ilgili bir sensör bu .debriyaj fren yapınca araba devirden düşüyor.ya stop ediyor yada tekrar yüksek devirlere çıkıp toplamaya çalışıyor kendini.

Geri