arabam.com Trink Sat uygulaması

Kodla Büyü

hastasıyız dede 01

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar arabam.com sitesinde arabanızı siteye satma uygulaması ile ilgili yaşadığınız tecrübeleri paylaşa bilir misiniz, zira arabam için verdikleri fiyat piyasanın üstünde. denemek istiyorum ama bulunduğum ilde satış noktası yok 300 km yol gitmem gerekiyor. sizden gelen bilgilere göre hareket edeceğim.

Not: ricam sadece deneyimi olanlar yazsın bilip bilmeden fikir yazmayalım.

Trink sata arabayı girdim 78000 dedi dedim trink gel al sonra bir Exper mı ne haltsa i geldi yok araba şöyle yok böyle dedi 70000 eder dedi fiyat kırdı bir kaç yıl önce böyleydi şimdi nasıl bilmiyorum

Hocam biz Pazartesi sattık aracımızı sistem 61 bin teklif verdi şubede kontrollerde güneş yanıkları ve mekanikten fiyat kırarak 56,500 e düştüler. İlanda 58,500 yazmıştık ev alacağımız İçin aciliyetimiz vardı sattık hatta 55 deseler kabul ederiz diyorduk :) önce noterde satış veriliyor sonra hesaba para aktarılıyor o durum bir korkuttu ama şükür sorun yaşamadık yarım saatte hesaptaydı para.

Ben de 1-2 hafta önce kullandım.
85-90 arası satmayı düşündüğüm aracım vardı. Bayi ile takasta 85'e anlaşmıştım. Trink.sattan'da fiyat istedim. 89.400 teklif etti. Alım yeri biraz uzaktı ama yine de gitmeyi göze aldım. Alım yerinde expertiz yapılıyor diye sözleşme falan olmadı. Randevu ile gitmiştim. İçeride üst katı olan bir yerde çay-kahve aldım self servis. O arada 2 kişi motor, boya vs kontrolleri yaptı. Yaklaşık 25-30 dakikanın ardından aracımı inceleyenler, şube yetkilisi olan arkadaşa kısaca bilgi verdi, uzaktalardı duyamadım tabi konuşulanları. Bundan sonrası pazarlık kısmı oldu. Bildiğim kusurlar çıktı, hatta söylemediğim bir kusuru daha buldular. Bu şekilde 84 teklif edildi. Benim düşündüğüm fiyatı da sordular. En azından 85 üzerinde bir fiyat istediğim için 87-88 civarında bir fiyat teklif ettim.
O arada bir başka kişiyi aradı şube yetkilisi (İstanbul merkez diye belirtti bana), son olarak 86 fiyatını teklif ettiler ve bu fiyatla devam edebiliriz isterseniz diye bilgi verildi. Sonraki incelemelerde başka kusur çıkarsa yine fiyat teklifinin güncelleneceği söyledi. Takas fiyatına göre daha iyi bir teklif olunca kabul ettim. 10-15 dakika sonra bu fiyat üzerinden anlaştık. Şubede bir başka kişi ile notere gidildi ve noter satışı yapıldı. Noter ücreti vs hiç bir ücret istenmedi. 1 saat 5 dakika sonra anlaşılan fiyat hesabıma yattı. Noter işleminden sonra isteyen trink.sat bayide bekleyebiliyor, isteyen teşekkür edip şubeden ayrılıyor. Ben güvenip ayrıldım. 1 saatin ardından para yatmayınca şubeyi aradım, para çıkışının yapıldığı söylendi ve sorun olmadı, 5 dakika gecikme ile işlem tamamlandı.
Özetle, ilk mesajla gelen fiyat olmuyor, illaki pazarlık yapıyorlar. Verdikleri fiyat düşük gelirse, (bence) Expertiz ücretini keseceklerini sanmıyorum. Neticede onlar expertiz değil inceleme yapıyor. Aracın temizliğine göre pazarlık fiyatları değişiyor sanırım. Başka bir kişiden aldığım bilgiye göre aracı temiz olduğu için ilk teklif fiyatından 150 TL düşük fiyat ile anlaşma yapmış. Covid'li günlerde alıcılarla, expertizle uğraşmadan halletmek işime geldi. Pazarlama ve pazarlık işlerinde de çok iyi olmadığım için ben memnun kaldım. Expertiz ücretini teyit etmek için gideceğiniz bayiyi arayıp teyit edebilirsiniz. Trink.sat düşünen varsa süreç böyle oldu.

Parayı almadan satış vermede sorun yok güvenilir diyorsunuz yani. Noter sormuyor mu ücreti aldınız mı diye? Ya da orada aracın satış bedeli şu kadar miktar satış tamamlandıktan sonra şu hesaba aktarılacaktır gibi bir ibare belgelerde geçiyor mu?

Bu konuda bilgisi olan daha fazla paylasim Yaparsa guzel olur. Ozellikle paranin satis Sonrasi yatirilmasi insani dusunduruyor.

Arkadaşlar bizzat tecrübe ettim. Noterde parayı aldım yazıyorsun bu biraz sıkıntı ama şirket kendini sağlama alıyor noter kağıdını gördükten sonra parayı yatırıyor. Noter ücretini normalde noter anında alır ama bu şirket ile anlaşmış senin para sana eft yapılırken noter ücretide notere eft yapılıyor. Noterden sonra ofise geçiyorsun yarım saat bir saat sonra yatıyor para yattıktan sonra ofisten ayrılıyorsun. Benim para biraz sorun oldu mesela eft yapıldı dedi 15 dakika geçti gelmedi. Sonra sorduk ismim yanlış yazılmış düzelttiler tekrar eft yaptılar.

Arabayı Ankara da dedi herhalde tam hatırlamıyorum Arabam.com merkezinde satışa çıkarıyorlarmış. Belli bir ücret ödeyen galericiler üye oluyormuş bu galericiler bu arabalara teklif veriyorlarmış bu şekilde satılıyormuş.
Arabanız dediğiniz gibiyse çok fiyat kırmıyorlar benim biraz çizikten birazda lastikten fiyat kırdılar.

Noterde bekleme işi olmaması da işimize gelmişti bizim. Noterle anlaşmalılar sanırım hiç sıra beklemeden hemen girip işimizi halletmiştik yoksa feci bir kalabalık vardı.

Geri