Araba Usb'deki M.p.3'leri neden çalmıyor?

Kodla Büyü

ertsen

Aktif Üye
Arkadaşlar babama 2012 Toyota Auris aldık. Usb belleğe m.p.3.'leri yükledik. Bu m.p.3.'lerin bir kısmını çalıyor bir kısmını çalmıyor. İnternetten yaptığım araştırmalarda m.p.3.'lerin 128kbps ve altında olması gerektiği yönünde öneriler var. Ashampoo burning studio ile arabanın çalmadığı m.p.3'leri 48,64,96 ve 128kbps olarak çeşitli klasörlere kaydettim ama sonuç alamadım.

Bu konuda tecrübesi veya önerisi olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

usb yi FAT ile formatlayıp şarkıları yeniden yüklemeyi deneyin tabi yapmamışsanız daha önce

Usb fat32 formatında. Bir başkasına ait usb'deki müzikleri arabada denedik sorunsuz çaldı. Bu müzikleri kendi usb'mize yükledik. Yine sorunsuz çaldı. Ancak kendi PC'mizdeki müziklerin bir kısmını çalıyor bir kısmını çalmıyor.

dosya uzantılarını kontrol edin. windows program ilişkilendirmesi yapmış ise tum müzik dosyaları aynı simgeye sahiptir. m.p.3 yerine wma, m4a vb başka bir uzantıya sahip ise çalışmıyor olabilir.

en azından kontrol edin

hocam çalmayan mp3 lerin isimlelrinde türkçe karakter ve boşluk varsa onları silip deneyin birde?

disk formatını fat32 ayarlayın.
klasörre değilde şarkıları direkt disk in içine atıp deneyin hocam

hocam uzantıların mp3 olmasının herhangi bir önemi yok malum elle bile düzeltilebiliyor. mp3 dönüştürücü programla bütün müzik dosyalarının mp3 formatına döüntüğünden emin olun. arabada kullanılan yazılım bütün müzik formatlarını desteklemiyor olabilir.

İsmi uzun olan mp3 dosyalarını da çalmayabiliyor. Ben numaralandırıp öyle atıyorum. Sırasını da kendim ayarlıyorum.

Diyavol' Alıntı:
hocam uzantıların ***** olmasının herhangi bir önemi yok malum elle bile düzeltilebiliyor. ***** dönüştürücü programla bütün müzik dosyalarının ***** formatına döüntüğünden emin olun. arabada kullanılan yazılım bütün müzik formatlarını desteklemiyor olabilir.

Arkadaşlar Diyavol hocamın dediği gibi format sorunundan kaynaklanıyormuş. Format factory programı ile m.p.3. dosyalarını w.a.v formatına dönüştürüp bu dosyaları tekrar m.p.3'e dönüştürdüm ve sorun çözüldü.

Teşekkür ederim.

Geri