Araba kiralayacağım nelere dikkat etmem lazım?

Kodla Büyü

serkan42

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhabalar arkadaşlar. Araba kiralamak istiyorum kiralama yaparken nelere dikkat etmem lazım. Tecrübeli arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.

Kasko evraklarını kontrol et. arabayı teslim alırken kiralayan ile arabanın etrafına bakıver derim (çizik- vuruk yerler varsa sana göstersin)

Her köşe başında olan rent a car'cılardan alma. Kurumsal büyük firmaları tercih et.

Kurumsal büyük firmalar ile çalış
Kaskoyu iyi incele. 10-20 TL ye bakma kaskonu full yaptır
Arabayı teslim almadan önce etrafında şöyle bir gezin yine ilgili kişilere içine yatmayan kısımları belirt gerekirse kiralama sözleşmesinde bir yere iliştir içine sinmeyen kısmı hocam

Kaskonun ticari kasko olması önemli.
Kimlik fotokopisi verilecekse gerekli önlemler alinarak önceden fotokopi hazırlanmalı.
Senet felan imzalanmamali.
Kurumsal bir firma tercih edilmeli.
Araç teslim alınırken vuruk çizik varsa firmanın önünde fotograf çekilmeli.

teşekkür ederim arkadaşlar kurumsal firma bulamadım bir türlü ya

dışındaki çizikleri vurukları görüyon onlarda biliyorlarda yok el freninde problem oluyor yok arka kapı içten açılmıyor. kiralık araba zaten heryeri çizikler içinde baksan görsen de illa göremediğin oluyor. kurumsal bir firmadan yaptırın alınca bir kamerayla etrafını çekin videoya kısa . teslim ederken yakıtı istiyorlar tam ne kadarda aldıysanız ibreyi elemanın yanında kesin foto çekin bırakırkende aynı o miktarda bırakın benden 15 lira istedi 5 lira verdim gönderdim cebe atmak için 5-10lira fazla isteyebiliyorlar

bulunduğunuz yerden kiralamanıza gerek yok. ben 50km uzaktan kiraladım kendileri getiriyor kendileri alıyorlar

hocam tanidik olmasin kurumsal firma olsun Europcar önerim olur sorun yasamazsiniz...

Geri