araba ilanlarına dikkat!!

Kodla Büyü
receps' Alıntı:
yaw yanlış anlamayında bu arabada bişey yok. bizde iki tane pert arabayı alıp yaptırıp biniyoruz şuanda.hiç bir sorun yol 1 yıla yaklaştı. kazalı fotografı gördükten sonra yanlış bir durum yok açıklamada.
1 kaput boyalı 2 tavan boyalı adam yalan söylememiş. 1. sayfadaki resmi gördükten sonra bu arabayı binici olarak alır kullanırım. tabi bu fiyat heralde pazarlığa açıktır. çünkü ne olursa olsun adı pert kayıtlı. Ha adam bunu söylemezse o zaman dolandırıcı denir.

sana bi arabanın pert kaydının olduğunu söylemeden satsa satan için ne düşünürsün.adam boyalı demiş haklısın ama pert kaydının olduğunuda söylemesi gerekir

nOxygen' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
anlamadığım plaka sorgulanınca ne çıkıyor? pertse neden/nasıl pert çıkmıyordur!

Aracın pert kaydı olup olmadığını tramer vasıtası ile ya bir sigorta acentesi yardımıyla ya da kısa mesajla sorgu yaparak öğrenebilirsin. Plaka ile yapılan sorgular kesin bir bilgi vermeyebilir(plaka al-sat halinde değişeceğinden dolayı) bu durumda şasi ya da motor no ile sorgulama yapmak en doğru yol olacaktır. Zira bizzat yaşadığım bir olayda, aynı aracı plaka ile sorgulattığımda temiz sonucunu alırken şasi no ile sorgu yaptığımda aracın pert kaydının olduğu gözüküyordu. İkinci el araç alırken, naçizane tavsiyem, aklınızda en ufak bir soru işareti kalmaması için tanıdık bir sigorta acentesi ile irtibata geçip plaka/motor/şasi numaraalarından herhangi biri ile sorgulama yaptırmanız. Hem kısa sürede hem de en garanti bilgiyi bu şekilde alabilirsiniz.

http://www.otokontrol5664.com/
Bu dediğiniz plaka/motor/şasi numaralarından görünmeyebilir. Sigorta şirketiyle anlaştıysa hiç kayıt görünmez. Belki sadece serviste kayıt kalmış olabilir. O da sigorta ilk önce servise sokup masraf çıkarttığı için kalıyor. Onuda adamını bulursan sildirebiliyorsun.

Arkadaşlar galeriden araç almadan önce ekspertiz yaptırsak yine de sakıncalı mı?

Yo onu kastetmedim, ekspertiz yaptırsak da başka sakıncaları var mıdır
galeriden araç almanın demek istemiştim.

Hocalarım 2 hafta önce honda jazz aldım; sahibinin söylediğine göre boya değişen yok. Ancak arabayı alırken yaptığım işlemleri anlatim.

1-Plakadan tramer sorgusu
2-Şasi no ile tramer sorgusu
3-Kasko şirketindeki arkadaşım sayesinde arabanın kasko sigorta kayıtları
4-Honda servisinde çalışan arkadaşım sayesinde arabanın tüm servisi geçmişi sorgusu
5-İyi motor ustasına götürüp baktırtmak.
6-İyi bir kaporta ustasına götürüp baktırtmak.

Sonuç araçta hiç bir şey çıkmadı ve aracı aldım. Artık bişey çıkarsa da yapacak bişey yok. Elimden gelen bu...

neyzen44' Alıntı:
ben adamı arayıp burdan arkadaşının resmi paylaştığını söylicem adam da bilsin çevresini

hocam yaptığınız çok yanlış olur adam bize dikkatli ol demek için konuyu açmış sen adamı ispiyonlayacaksın olurmu böyle şey hiç

okanformula' Alıntı:
Hocalarım 2 hafta önce honda jazz aldım; sahibinin söylediğine göre boya değişen yok. Ancak arabayı alırken yaptığım işlemleri anlatim.

4-Honda servisinde çalışan arkadaşım sayesinde arabanın tüm servisi geçmişi sorgusu

Sonuç araçta hiç bir şey çıkmadı ve aracı aldım. Artık bişey çıkarsa da yapacak bişey yok. Elimden gelen bu...

en mantıklı sıralama

chopen' Alıntı:
serhatbs' Alıntı:
aynen hocam köy-Kars arası gece 110 ile giderken arkadaş, at ön taraftan çatıyı açarak arkaya uçmuştu. Allah'a şükür arkadaşa birşey olmadı..
bir de atın ilanını versene dostum.onun kaporta nasıl yenilemişler mi?
Atın da pert kaydı vardır heralde. Ama üzerine %100 dana eti yazıp onuda sucuk olarak yedirmiş olmasınlar millete :eek: Varsa atın resmini de görelim, araştırırız. :roll:

4-Seat servisinde çalışan arkadaşım sayesinde arabanın tüm servisi geçmişi sorgusu

bu sıralamanın 3. maddesi hariç hepsini yaparak bir seat ibiza aldım. kasko yaptırayım dedim yapmadılar araç pert çıktı. ama turkcell sorgulamasında pert mert demiyordu. toplamda 6 kaza görünüyor en yüksek maliyetlisi 2580 lira diğerleri 500 - 700 tl arası. şimdi kim suçlu
satanmı
alanmı (ben)
sigorta şirketlerimi
turkcellmi

2. el araç alırken okada incik boncuk takılıyorlarki insanlar aldıktan sonrada satmak için kırk takla atmaları yokmu çok komik duruma düşüyorlar.

allah belasını versin pert araba satanlarında bunları engellemeyen devletinde... bu ne arkadaş okudukça midem bulandı.. araba almaya verdiğimiz enerjiye bakın? neye güvenicez.. bi arkadaş yazmı şsırasıyla.. bir başka arkadaşta yazmış 3. madde hariç hepsini yaptım diye.. ulan sigorta şirketleri bile üç kağıtçı olursa sıfır mı alacaz illaki ? bi araba alma hevesim vardi , vazgeçtim anasını satayım :verymad:

benimde birkaç gün önce başıma geldi.trimer falan hepsine baktım.ekspertiz yaptırdım araçta boya bile yok.aracı aldım üzerime kaskoya gittim.aracın pert kaydı çıktı.ölürmüsün öldürürmüsün.işin ilginç yanı sigorta yaptırırken birşey çıkmıyor.yani kasko yaptırmasam haberim bile olmayacak. büyük şirketler araç ufak bir kaza yapsa da ben bu arabayı artık istemem diyorlarmış.kasko şirketi de aracı perte çıkartıp satıyormuş.normalde arabada hiçbirşey yok ancak pert kaydı var.şimdi kimi mahkemeye vereceksin, kimi kime şikayet edeceksin, o araca için rahat nasıl bineceksin.3 gündür psikolojim bozuldu...

hakand77' Alıntı:
benimde birkaç gün önce başıma geldi.trimer falan hepsine baktım.ekspertiz yaptırdım araçta boya bile yok.aracı aldım üzerime kaskoya gittim.aracın pert kaydı çıktı.ölürmüsün öldürürmüsün.işin ilginç yanı sigorta yaptırırken birşey çıkmıyor.yani kasko yaptırmasam haberim bile olmayacak. büyük şirketler araç ufak bir kaza yapsa da ben bu arabayı artık istemem diyorlarmış.kasko şirketi de aracı perte çıkartıp satıyormuş.normalde arabada hiçbirşey yok ancak pert kaydı var.şimdi kimi mahkemeye vereceksin, kimi kime şikayet edeceksin, o araca için rahat nasıl bineceksin.3 gündür psikolojim bozuldu...
al şimdi sat satabilirsen kime ne anlatacaksın
olaki birini inandırdın oda yok pahasına senden almaya çalışacak canını yakcak benim başıma geldi orda biliyorum.

hakand77' Alıntı:

hocam geçmiş olsun..ama tramer de pert kayıtlı bi aracın nasıl olur da hasar kaydı en azından kaza kaydı olmaz??? demek ki bu sistem de güvenilir değil..Bana kalırsa ekspertizi yaptırdığınız firmaya yüklenin hele ki kurumsal burunlarından kıl aldırmayan otomobil firmalarından ise dava açarım vs..vs.. diyerek üzerlerine gidin..Benim başıma da benzer bi hadise geldi FORD serviste alırken ekspertize soktum arabayı;satarken bi başka ilde ki FORD servise ekspertize soktuk 2 sinin ekspertiz raporu farklı çıktı..

Geri