Apartmanda Ampülleri Kim Değiştirir?

Kodla Büyü

exelsior

Aktif Üye
Arkadaşlar beyin yakan bir konu olarak görünebilir ama netleştirmek istedim.

Şimdi apartman koridor ve merdivenlerindeki ampüller patlarsa sorunu nasıl çözeceğiz???
1. Herkes kendi kapısının önündeki ampülü kendi değiştirir.
2. Yönetici kendi değiştirir.
3. Birine para karşılığı değiştirtilir.
4. Elektrikçi çağırılır ve gelir değiştirir.
5. Elektrik işi yapılan bir firmayla iş sözleşmesi yapılır ve gönderdikleri elemanlar sorunu giderir.

Şimdi bir de şu açıdan bakalım:
Ampül değiştirirken merdiven/sandalye devrimesi yada elektrik çarpması gibi yaralanmalı yahut ölümlü bir kaza meydana gelirse sorumlu yukarıdaki seçeneklere göre kim olur?

Ve son olarak tür konulara yaklaşımınız tipik olarak nasıldır?
1. Hiç uğraşmam banane.
2. Nede olsa birileri yapar, bişey olmaz.
3. Yönetici kendi yapmalı.
4. Aidat veriyoz, verilsin parası yaptırılsın.
5. En yakın dairedeki yapsın.
6. Verin bi ampül bana bişe olmaz.
7. .......... vs vs vs.......

Son düzenleme:
Ben en yakın kısma avize taktım.
Çokta güzel oldu . Tavsiye ederim ;)

Hocam katınızda asansör bozulsa kim tamir eder, tabiki asansörcü. Apartmanlarda aidat bu tür ortak alanların arızaları için de toplanıyor. Bence yönetici elektrikçi çağırır ona değiştirir. Yaşınalacak bir kazada iş güvenliği tedbirlerini alması gerek gelen usta olduğundan o sorumludur, son olarak ben yöneticiye haber veriyorum o bir şekilde hallettiriyor. :)

Ben yöneticiyim, ampülleri bina parasıyla alıyorum. Ya kendim değiştiriyorum ya da kapıcıya veriyorum değiştiriyor. İşi eğer resmi yoldan halletmen gerekiyorsa elektrikçiye söylersin ampülleri alır gelir değiştirir işçilikle beraber binaya faturalar. Ama böyle maliyet çok yüksek olur.

Son düzenleme:
Ben yöneticiyim, ampülleri bina parasıyla alıyorum. Ya kendim değiştiriyorum ya da kapıcıya veriyorum değiştiriyor. İşi eğer resmi yoldan halletmen gerekiyorsa elektrikçiye söylersin ampülleri alır gelir değiştirir işçilikle beraber binaya faturalar. Ama böyle maliyet çok yüksek olur.
Hocam ben de yöneticiyim. Geçenlerde asansör bozulmuştu merdivenleri kullandık, o zaman farkettim bazı armatürler yanmıyor, zifiri karanlık. Takip ettim uzun zamandır öyleymiş ve halen daha ses soluk yok. :eek:

Ben yapsam ki daha önceden yaptığım çok oldu, bir kaza yine ben suçlu olurum. Elektrikçi çağırsan bir değiştirmeye gelmez, gelse de ücreti fazla alır. Gerçi benlik bişey yok da sonuçta apartmanın parası ama yazık.

Ondan da öte bu duyarsızlık niye? Sanırsam taa okullarda ortak kullanılan eşyaya karşı bir duyarsızlık aşılanıyor.

Aslında amacın tüm ampülleri led ampüllerle değiştşrmeyi düşünüyorum, en mantıklısı elektrikçi çağırıp parasını vermek. ;)

Hocam ben de yöneticiyim. Geçenlerde asansör bozulmuştu merdivenleri kullandık, o zaman farkettim bazı armatürler yanmıyor, zifiri karanlık. Takip ettim uzun zamandır öyleymiş ve halen daha ses soluk yok. :eek:

Ben yapsam ki daha önceden yaptığım çok oldu, bir kaza yine ben suçlu olurum. Elektrikçi çağırsan bir değiştirmeye gelmez, gelse de ücreti fazla alır. Gerçi benlik bişey yok da sonuçta apartmanın parası ama yazık.

Ondan da öte bu duyarsızlık niye? Sanırsam taa okullarda ortak kullanılan eşyaya karşı bir duyarsızlık aşılanıyor.

Aslında amacın tüm ampülleri led ampüllerle değiştşrmeyi düşünüyorum, en mantıklısı elektrikçi çağırıp parasını vermek. ;)
Belki şimdiye kadar 70-80 led ampül aldım stoktada hala varlar yanan ampülü götürüp anında değiştiriyorum. Bizde hizmette sınır yok. :D

Geri