Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

aöf pdf formatındaki kitapları word e çevirme

Konu, 'Ofis Programları ve Uygulamaları' kısmında cihanmnsl tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. cihanmnsl

cihanmnsl Seçkin Üye Seçkin Üye

hocalarım merhaba iyi akşamlar

acrobat 9 kullanıyorum...aöf nin pdf formatında olan kitapları var..ben worde çevirip özet çıkarmak istiyorum...ancak sıkıntım şu ki malesef dosya menüsünden dönüştür dediğimde, yada dosya farklı kaydet word olarak dediğimde word olarak kaydediyor ancak görünüm yazıtipleri okadar bozuluyor ki anlatamam..

abby fine reader ile de denedim aynı...

başka bir fikri olan varmı?
    saygılarımla....

2. geceyolcusu2002

geceyolcusu2002 Seçkin Üye Seçkin Üye

tecrübelerimden hareketle hocam ama yanılıyor da olabilirim. hangisiyle denersen dene aynısı olacaktır. Nedeni ne şu: Kişi ya da kurumlar pdf oluştururken word belgesinden farklı kaydet deyip pdf'ye çeviri kullanıyor ve bu da türkçe karakter sorunu oluşturuyor. Ben de bu tarz belgeleri abby fine reader okutuyorum. worde atıyorum ondan sonra türkçe karakter hatası olan harfi seçip CTRL+H yapıp tümünü değiştir diyerek türkçe karakteri yazıyorum. Zaten üç ya da dört harfte oluyor. Bilmiyorum başka yöntem bilen varsa yardımcı olsun.

3. goldenmind

goldenmind Site Gezgini

acrobat redaer programını kullanıyorum ben ...

4. cihanmnsl

cihanmnsl Seçkin Üye Seçkin Üye

teşekkürler...

5. pwd

pwd Site Gezgini

Eğer dosyaları 2 MB lık parçalara bölerim diyorsan docs.google.com üzerinden dönüştürmeyi deneyebilirsin. Aşağıdaki dosyayı docs.google.com üzerinden dönüştürüp word belgesi olarak indirdim. Belgede Türkçe karakter sorunu olmadı. Ama sayfa yapısı bozuldu. Örneğin yazı iki sütun halinde yazılmışsa tek sütuna dönüştü ya da yazı ortaya hizalanmışsa dönüştürme işleminden sonra yazı sola hizalandı. İstersen dene. Belki işine yarar. Aşağıdaki dosyayı deneyebilirsin.

http://ue.anadolu.edu.tr/Documents/2011 ... lavuzu.pdf

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal