AOF flash paper dosyalarını indirme...

Kodla Büyü

engin20020

Aktif Üye
arkadaşlar aof sitesindeki e-kitapları flash paper dosyalarını yazdırabilmek ve kitap haline getirebilmek için nasıl bir program kullanabiliriz.
bilgisayara bu dosyaları kaydedemiyoruz. bilgisi olan arkadaşlar ne olur yardım ediniz. teşekkürler

internet explorer 7de tempory internet files(-araçlar-internet seçenekleri-genel-ayarlar-dosyaları görüntüle) önce temizle..sonra aof sitesindeki sınavlardan birini seç kopyala istediğin yere yapıştır. Sonra yazdırabilirsin.

hocam ekteki dosyayı kur tüm siteler kısmına tıkla istediğin siteyi seç sitedeki tüm swf ler çıkar sonra kadet. tabi önce siteye girip o flash paper dosyasını açman lazım....

Ekli dosyalar

• Swf kadedici.rar
    117.5 KB · Görüntüleme: 5,607
hocam dediklerini aynen yaptım ama olmadı
tüm siteler kısmına tıklıyorum ilgili sayfa (aöf ) açık olduğu halde bir şey çıkmıyor...
ne yapabilirim?

İnternette rastladığım bir döküman

Ekli dosyalar

• 20080413.FlashPaper.Sayfalari.Kaydetmek.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 2,748
Ayrıca;
Macromedia Flash Paper dosyaları, web üzerinde flash tabanlı e-kitap tarzı dosyalardır. Bunları yazıcıdan çıkarmak ise birkaç adımlık işlemlerden ibarettir:

İlk olarak Macromedia Flash Paper dosyasını indiriyorsunuz.
http://rapidshare.com/files/102877588/F ... r.exe.html

Bu aslında bir görüntüleyici ve sanal yazıcı sürücüsünden ibarettir. İndirdikten sonra işin asıl kısmı .swf uzantılı e-kitap dosyasını bilgisayara almak olacak. Bunun için ilk önce e-kitabımızı sitesinde açıp bilgisayarın Temp klasörüne alıyoruz: İnternet Explorer kullanıcıları Temporary İnternet Files klasöründen ilgili .swf dosyasını bulabilirler.

Kitabımızın dosyasını temporary internet fileste buşabilmek için, İnternet Explorer ana penceresinde Araçlar/ İnternet seçenekleri, açılan pencerede Gözatma geçmişinde dosyaları görüntüleyi tıklayın. Kitabı açmadan önce tüm dosyaları silinki kolay bulasınız. Daha sonra flash paperle hazırlanan e-kitabı açın ve temporary klasörünü yenileyin, orada Flash paper isimli dosyanın altında kitap dosyası çıkacak, kitabın tamamı açıldıktan sonra o dosyayı masa üstüne kopyalayın. Birlikte aç diyerek internet Explorerde dosyayı açın, Activex denetimine izin verin yoksa görüntülenmez. Daha sonra kitabın üst panelindeki simgelerden yazıcı simgesine tıklayın. Yazıcı listesinden Macromedia Flash Paperi seçin, sayfa aralığı tümü olarak kalsın yada istediğiniz aralığı yazın, yazdıra tıklayın. 1-2 dakika içerisinde yazdırma bitecek ve Flash paper görüntüleme penceresinde açılacak, orada save pdf'yi seçip pdf olarak kaydedebilirsiniz, yada pdfye çevirmedende internet explorerde açtığınızdada kağıda bastırabilirsiniz.
ALINTIDIR

hocam ilkönce sitede swf tam aç yada izle sonuna kadar sonra bunları yap olması lazım... resim sırası ters oldu 1. resim sonda olacak

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    58.9 KB · Görüntüleme: 12,967
  • 2.JPG
    2.JPG
    61.2 KB · Görüntüleme: 12,963
hocam merhaba
gecenlerde bi arkadas da sizin gibi bir ricayla yanıma geldi. Gecmis seneki soruları yazdırmak istiyordu...Yukarıda arkadasların dedigi tüm seyleri yaptım nafile...

yaptıgım arastırmalar sonucunda http://www.sozel.org olması lazım yanlıs hatırlamıyorsam.... o siteye girdim. zaten yapmanız gereken acıklamalar orda var. site aracılıgıyla yazdırabiliyorsunuz.

word pdf swf vb. kayıt edebilir miyim diye soruyorsanız orayı tam hatırlamıyorum maalesef... ama swf kayıtedici, pdf dönüştürücü vb. faydasız....

orbit downloader ı da kullanabilirsiniz. grab++ özelliği sayesinde girdiğiniz sitedeki tüm flashlar ortaya çıkıyor. o flash paper dosyasını seçip indirebilirsiniz. orbit i yükleyince çıkan simgesine sağ tıklayın grab ++ yı çalıştırın. ayrıca indireceğiniz sayfa açıksa yeniden yükleyin (f5)

Flashpaper belgesinin en üstündeki yazıcı simgesine tıklayınca pdf olarak ya da onenote'a göndererek Word'de düzenleme yapabilirsiniz. Tabii ki bilgisayarda Microsoft Office ve PDF programları kurulu ise yazıcı simgesine tıklayınca bu dediklerim çıkar.

Geri