Aöf FELSEFE bölümüne kayıtlı arkadaşlar..

Kodla Büyü
Bende Felsefeyekaydoldum.İnşallah ilerde faydası dokunur.

Hocam bende eşim için sosyloji veya felsefe düşünüyorum, belki pdr'ye geçme umudu olur diye. Biraz araştırdım geçmiş senelerde vardı ama simdi yok geçiş, ciddi bir baskı yapıyor bu bölüm mezunları pdr hakkı için, Sizin fikirleriniz ne hocam bu konuda.

benim 2. senem. Devam ediyoruz bakalım. Muhakkak faydası oluyor. Bir çok yeni şey öğreniyor insan. Sosyal politika dersini çok sevmiştim. roman okur gibi okumuştum kitabı. En sevmediğim ders de ilkçağ felsefesi. Çok detaya iniyorlar. genel olarak kitapları çok iyi. Uzman kişilerin hazırladığı belli. Bazı derslerden geçmek çok kolay bazıları ise baya zorluyor. Kitapları bir defa okumakta fayda var. Her şeyi geçin kendimizi geliştirmek açısından güzel bir bölüm.

benimde 2. senem bizdede yan alan olmadığı için yan alan niyeti ile kayıt oldum...işe yarayacağını düşünüyorum zararı olmaz bence..

ben de sosyolojiyi bitirince felsefe düşünüyorum.

munsal' Alıntı:
benim 2. senem. Devam ediyoruz bakalım. Muhakkak faydası oluyor. Bir çok yeni şey öğreniyor insan. Sosyal politika dersini çok sevmiştim. roman okur gibi okumuştum kitabı. En sevmediğim ders de ilkçağ felsefesi. Çok detaya iniyorlar. genel olarak kitapları çok iyi. Uzman kişilerin hazırladığı belli. Bazı derslerden geçmek çok kolay bazıları ise baya zorluyor. Kitapları bir defa okumakta fayda var. Her şeyi geçin kendimizi geliştirmek açısından güzel bir bölüm.
benim de 2 .senem hocam. bu sene 45 kredi ders almayı düşünüyorum.söylediğiniz gibi sosyal politika çok güzel bi dersti,bu sene başlayanlara sembolik mantık dersi ile ilgili ciddi çalışmalarını öneriyorum

sosyal politika sosyolojide de var, diğer dersler nasıldı hocam ilk sene? Mesela bizim dersler şunlar;

sosyolojide araştırma yöntem ve teknikleri
sosyal bilimlerde temel kavramlar
sosyal politika
sosyolojiye giriş
psikolojiye giriş
karşılaştırmalı siyasal sistemler
temel bilgi teknolojileri 1

sosyal bilimlerde temel kavramlar
sosyal politika
sosyolojiye giriş
psikolojiye giriş
temel bilgi teknolojileri 1
//bu dersler felsefede de var bunlar dışında ilkçağ felsefesi ve uygarlık tarihi de vardır.boş zamanlarınızda bu kitapları ve kitapları okurken merak edip aldığınız kitapları okursanız çok başarılı olursunuz.
okumazsanız da başarılı olursunuz:)

Mr.Spermata' Alıntı:
munsal' Alıntı:
benim de 2 .senem hocam. bu sene 45 kredi ders almayı düşünüyorum.

Bende 45 kredi ders alacağım. Eğer hepsini verebilirsem seneye son senem olacak. Geçen dönem 38 kredi ders almıştım. Erken bitirme açısından güzel bir durum. Ama dediğim gibi az da olsa çalışmak gerekiyor. Bu seneki dersler zor gibi görünüyor.
Aşağıdaki dersleri almayı düşünüyorum. Bunlardan İnkılap tarihi, Antropoloji, Yurttaşlık ve çevre bilgisi geçmiş yılların çıkmış sorularından yapılabilir ama diğerleri biraz kasacak gibi duruyor.
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ 1
YURTTAŞLIK VE ÇEVRE BİLGİSİ
FELSEFE
KLASİK SOSYOLOJİ TARİHİ
ANTROPOLOJİ
ORTAÇAĞ FELSEFESİ 1
EPİSTEMOLOJİ
İNGİLİZCE 1
ETİK
TEMEL FOTOĞRAFÇILIK
ÇAĞDAŞ SOSYOLOJİ KURAMLARI

Beni en zorlayacak olan ders bilgi teknolojileri dersi olacak.: :p
En zor ders benim için ingilizce maalesf:(

munsal' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
munsal' Alıntı:
benim de 2 .senem hocam. bu sene 45 kredi ders almayı düşünüyorum.

Bende 45 kredi ders alacağım. Eğer hepsini verebilirsem seneye son senem olacak. Geçen dönem 38 kredi ders almıştım. Erken bitirme açısından güzel bir durum. Ama dediğim gibi az da olsa çalışmak gerekiyor. Bu seneki dersler zor gibi görünüyor.
Aşağıdaki dersleri almayı düşünüyorum. Bunlardan İnkılap tarihi, Antropoloji, Yurttaşlık ve çevre bilgisi geçmiş yılların çıkmış sorularından yapılabilir ama diğerleri biraz kasacak gibi duruyor.
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ 1
YURTTAŞLIK VE ÇEVRE BİLGİSİ
FELSEFE
KLASİK SOSYOLOJİ TARİHİ
ANTROPOLOJİ
ORTAÇAĞ FELSEFESİ 1
EPİSTEMOLOJİ
İNGİLİZCE 1
ETİK
TEMEL FOTOĞRAFÇILIK
ÇAĞDAŞ SOSYOLOJİ KURAMLARI
hocam benim gecen sene acemiliğime denk geldi fazla ders seçemedim.bu sene seçeyim diyorum açılmıyor,acaba harcı yatırmadığım için mi?şimdi bu sene 45 seneye de 45 er kredi alsam erken bitirir miyim sence?

kesinlikle ders seçme işlemi yapmadan parayı yatırma. yoksa 30 kredilik ders aöf tarafından otomatik olarak seçilir. eğer 30 kredi üzerine ders seçerseniz dersin kredisine göre ücret artıyor. örneğin benim 45 krediye toplam 236 lira oluyor. evet yarım dönem erken bitirebilirsiniz. tabiki de geçerseniz.

Geri