Antivürüs kuramıyorum

Kodla Büyü

duce

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayarıma Funny UST Scandal.avi virüsü bulaştı. bende temizlemeye biraz uğraştım ve daha sonra sitemi recovery yaptım. şimdi bilgisayara antivürüs programı kuramıyorum.. (norton,nod32,karsper)..
Çok acil yardım...

dostum hata msj ı olarak bişey yazmıyormu.yoksa makinanı kitleyip kalıyormu. windosw u açmadan dos ekranında sistemini geri de alabilir ondan sonra virüs taraması da yapabilirdin.! bu yöntem her zaman işe yarıyor çünki!

Yok hocam antivürüs programı yüklü değil. Sistemede flash disk vs. takmadım.
Antivürüs kurmaya çalışrıken hata falan vermiyor sadece kurulum yaparken kurulumu otomatik olarak sonlandırıyor.

Sanırım virüsü tam olarak silememişsiniz bilgisayardan ve bu tür virüsler antivirüs kurulumunu engelliyor. Bende de benzer bi sorun vardı ve ancak virüsü tam temizleyerek kurabildim antivirüsü.

CD den çalışan SANAL XP bulabirseniz (bu cd yi ben de kullanıyorum) makinayı cd den açıp o cd de mevcut olan ve cd üzerinden çalışan anti-virüsle de işini çok rahat halledebirisin.

arkadaşlar çok teşekkürler cevaplarınız için. hgx2 hocam verdiğiniz sitelere girmemide engelliyor. Yani explorer direk kapanıyor.
cd den çalışan xp yi nerden bulabilirm. paylaşabilirmisiniz.

hocam worm.blast diye bir virüs var o yapıyor böyle şeyler... nette cleaner ı var...kolay gelsin..

sisyphem' Alıntı:
Sorunu sonunda çözdüm.

Önce combofix sonra hijacks ve 3-4 tane daha malware aracı ile temizleme yaptım. Artık antivirüs kuruluyor, güvenli modda da açılıyor

Ama virüs, bilgisayardaki hemen hemen bütün exelere bulaşmış antivirüs' de virüslü dosyaları temizleyemiyor ancak siliyor. Kurulu programların hiçbiri açılmıyor.

Yine formattan başka çare kalmadı. Format atmamak için o kadar uğraşıp sonunda yine format attım.
exe virüsleri en başbelası virüslerdendir. Genelllikle sistem kurtarılsa bile exeler temizlenemediğinden yada virüs programları bu dosyarı sildiğinden exeler çalıştırılamıyor çoğunlukla format çözüm oluyor.
windows dosyarı için kısmen etkili olan DLLforXP paketi var bu paket denenebilir.

Geri