Antalya Kemer Hakkında Bilgi Sahibi Olan Var mı?

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi Günler arkadaşlar.haftaya Allah kısmet ederse kemerde olacağım tatil için.Arabamla gideceğim için oradaki güzelliklerin çoğuna gitmek istiyorum.ama nasıl bir guzergah cizmeliyim nereye gitmeliyim nereye gidersem zorlanirim fikir edinmek istiyorum.Yardimlarinizi bekliyorum.

Not: Göynükte otelde kalacağım.ikiz bebeklerde olacak :) :)

İnternet te hakkında en çok bilgi bulabileceginiz tatil bölgesi orası. Google yazman yeterli , yüzlerce sayfa gelir

İnternet te hakkında en çok bilgi bulabileceginiz tatil bölgesi orası. Google yazman yeterli , yüzlerce sayfa gelir

Öneriniz için teşekkür ederim..Gerekli araştırmaları yaptigimdan emin olabilirsiniz.Hep turistik bilgiler verilmiştir.Lakin ben iki bebekle nasıl bir guzergahi takip etmem gerekiyor konusunda daha önce bu yoreye giden arkadaşlardan dikkat esilmesi gereknler konusunda bilgi almaktır.Bir öğretmen olarak Google'dan araştırma yapilacağini gayet iyi bilmekteyim.

Bu durumlarda Google'dan araştırmakla beraber yerinde yaşayan ya da giden birine sormak bence daha iyidir.

hocam öncelikle dikkat et yavaş git...
geçen sene 1 bucuk yasında cocukla arabayla gittim. planlama yaparken de oralardaki yakın yerlere giderim diye planladım. ama cocuk hasta oldu çok gezemedik. kemer sakin ve güzeldi. ama ben samsundan uzun yoldan gittiğim için dura dura gittim cocuğun bünyesi kaldırmaz sürekli diye. oralarda olimpos var çıralı yanartaş falan var. ben yanartaşa cıkamadım hasta olduğu için cocuk. ama çıralı dan gecip olimposa gittim ama dikkat orada elimde bebek arabası şemsiye sırt cantası vs. baya yorucu ve patika bozuk bir yoldan denize ulaşabiliyorsun. 1 km kesin var o yol ve çekilmiyor o yükle bilgin olsun ama denizi çok güzel. gece gezmeleri için bebek arabasıyla çıkıyorduk biz otelimiz merkezdeydi. ama kesinlikle çok mola ver bebekleri indir derim hem senin için hem onlar için soracağın birşeyler olursa sorabilirsin tekrar. yolun açık olsunn

hocam öncelikle dikkat et yavaş git...
geçen sene 1 bucuk yasında cocukla arabayla gittim. planlama yaparken de oralardaki yakın yerlere giderim diye planladım. ama cocuk hasta oldu çok gezemedik. kemer sakin ve güzeldi. ama ben samsundan uzun yoldan gittiğim için dura dura gittim cocuğun bünyesi kaldırmaz sürekli diye. oralarda olimpos var çıralı yanartaş falan var. ben yanartaşa cıkamadım hasta olduğu için cocuk. ama çıralı dan gecip olimposa gittim ama dikkat orada elimde bebek arabası şemsiye sırt cantası vs. baya yorucu ve patika bozuk bir yoldan denize ulaşabiliyorsun. 1 km kesin var o yol ve çekilmiyor o yükle bilgin olsun ama denizi çok güzel. gece gezmeleri için bebek arabasıyla çıkıyorduk biz otelimiz merkezdeydi. ama kesinlikle çok mola ver bebekleri indir derim hem senin için hem onlar için soracağın birşeyler olursa sorabilirsin tekrar. yolun açık olsunn

Cevabınızdan dolayı teşekkür ederim hocam.allahin izniyle yola erken çıkacam.cocuklarin durumuna göre sık sık mola vermeyi düşünüyorum.Hataydan yola çıkıp konya ustunden gidecegim.
Benim otel goynukte.guzergahim Göynük kemer ve daha sonra ne olsun hocam.cirali sonra Olimpos mu.nette araştırma yaptığımda teleferik olan yerde varmis.oraya nereden gidiliyor.Amacim güzergahı belirleyip planlı gitmek zaman kaybetmemek.mallesef ikiz bebek Arabaları böle patika yollarda çok kullanışlı değiller.ellerimizle taşıyacağımiz için oraya uğrama biraz zor olacak;(

birbirine çok yakın zaten oralar nasıl planlarsan. ben oralardan geçip olimposa gittim. patikadan bozuk yoldan sonra olimposda keyf yaptım.

Dostum tatıle cıkıyosan güzergah Konya seçme bence kıyı seridi daha güzel artı yollar eskiye göre daha rahat.... Manzara süper , mola vermek için cok güzel yerler

Hocam merkezde turist danışma merkezi vardır gidince ilk oraya uğrayın. Durumunuzu söyleyin onlar hemen size uygun olanı izah ediyor. Vakit kaybı da olmuyor o şekilde

Dostum tatıle cıkıyosan güzergah Konya seçme bence kıyı seridi daha güzel artı yollar eskiye göre daha rahat.... Manzara süper , mola vermek için cok güzel yerler
Hocam bende o yoldan geçmek istiyorum.Ama çocuklar yolda kötü olmasınlar diye çekiniyorum.konya ustundeü gidecem baktım araba seyahati hoşlarına gisiyir döniste geçerim oradan.tavsiyen için tesekteş ederim.

Teleferik iki tane var biri Antalya merkez sarısuda ama sizin bahsettiğiniz olimpos teleferik en büyüğü. Kesinlikle gidin, bebek sorun olmaz. Antalya dan kemere giderken ki yolda yol üzerinde tabelalar var olimpos teleferik diye. Takip edin yol sağa ayrılacak, arabayla dik bir tırmanıştan sonra teleferik alanına gelirsiniz... Kıyı şeridinden gelirseniz daha 15 gün oldu gideli. 1 saatlik bir yol çok kötü sürekli viraj ve dönüşlerde iki araç zor geçiyor. Araba tutuyorsa denemeyin ama manzara güzel geri kalanda yol iyi. Berbat olan yer mersin Antalya yolu 125. Yıl Atatürk hatıra ormanı olan bölgede zeytinada mevkii. Haritalardan bakınca belli. Gerçekten çok dar. Göynükte de dinoparka mutlaka gidin.. İyi tatiller

Teleferik iki tane var biri Antalya merkez sarısuda ama sizin bahsettiğiniz olimpos teleferik en büyüğü. Kesinlikle gidin, bebek sorun olmaz. Antalya dan kemere giderken ki yolda yol üzerinde tabelalar var olimpos teleferik diye. Takip edin yol sağa ayrılacak, arabayla dik bir tırmanıştan sonra teleferik alanına gelirsiniz... Kıyı şeridinden gelirseniz daha 15 gün oldu gideli. 1 saatlik bir yol çok kötü sürekli viraj ve dönüşlerde iki araç zor geçiyor. Araba tutuyorsa denemeyin ama manzara güzel geri kalanda yol iyi. Berbat olan yer mersin Antalya yolu 125. Yıl Atatürk hatıra ormanı olan bölgede zeytinada mevkii. Haritalardan bakınca belli. Gerçekten çok dar. Göynükte de dinoparka mutlaka gidin.. İyi tatiller

Aydınlatıcı bilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim hocam

Son düzenleme:
Phaselis antik kenti ve sahili ile noel baba kilisesi de gorulecek yerler arasina eklenebilir

Geri