Anket: Okul idarecilerileri sendikalı...

Kodla Büyü

Okul idarecileri sendikalı...

• Olabilir

Oy: 16 15.5%
  • Kesinlikle olmamalı

Oy: 58 56.3%
  • Olsa da olur olmasa da olur

Oy: 16 15.5%
  • yasal olarak arkasında birisini hissetmesi için kesinlikle istediği bir sendikaya üye olmalı

Oy: 13 12.6%

• Kullanılan toplam oy
    103

yuci81

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Kıymetli fikirlerinizi bekliyorum. Ama ricam, şu sendika şöyle, bu sendika böyle diye yorum yapmayalım. İdareci neden sendikalı olur, neden olmaz bu konuda fikirlerimizi yazalım.

Sendikalı olmalı ama ülkemizde sendika turnusol kağıdı olarak kullanıldığı için net cevap vermek zor

İdareci de olsalar onların da özlük haklarını koruyacak sendikaya ihtiyaçları var elbette. Bu nedenle tüm çalışanlar mutlaka bir sendikal hakka sahip olmalılar. Bu nedenle ben şahsen sendikalı olmalarında bir beis görmesem de sendikaların yönetimlerinde bulunmalarını doğru bulmuyorum. Sendika yönetimdekilerin neredeyse tamamı idareci olarak görev yapıyorlar, bu da şikayetçi olduğum sendikal yandaşlıklara sebep olabiliyor.
Bazı idarecilerin öğretmenler arasında sendika ayrımı yapmaları, aday öğretmenleri kendi sendikalarına üye olmaya zorlamalarını duyduğumda çıldırıyorum. Bu nasıl bir seviyesizliktir diye hayretler içinde kalıyorum.
Keşke tek bir sendika çatısı altında birleşebilsek, tek yumruk olabilsek, sendikaları rant, siyasi avantaj vb. kişisel çıkarlara alet etmesek, sadece özlük hakları konusunda kazanım elde etme yoluna gidilse, siyasilerin arka bahçeleri olmaktan çıkarabilsek ne güzel olurdu.

sendikalı olursa siyaset olur, siyaset girerse adalet olmaz o zaman da ders programından başlayan yandaş kıyağı başlar ki okulun huzuru bozulur. Huzur olmayan yerde eğitim öğretim ne kadar sağlıklı olabilir? Öyle ki Okul müdürü canı istediğine günlük plandan hergün imzalatmasından derste devamlı teftişe kadar problem çıkartırken kendi adamına yıllık planını bile sormayabilir. Eğitim öğretimde işini düzgün yapması önemli ister 100 kez haca gitsin ister ateist olsun ama kriter artık siyaset ne yazık ki

Bence Milli Eğitim sendika işini beceremiyor ne idare ne öğretmen kimse sendikalı olmamalı

İdarecilik öğretmene verilen bir görevdir. Öğretmeninin sendikası olmaması gibi bir durum olamaz.

İdareci nasıl olunur polemiği yapmadan yazıyorum yorumu.

Oluyor hocam, idarecilik sınavına girin, alın puanınızı kimse sizin idareciliğinizi engelleyemez ama mobingin kralını görürsünüz o zaman.
Mobing en kötü okula gönderilme vb her şey olacağı için girmiyorum sınava :) daha mail gönderemeyen idarecileri görüp üzülmeye devam yazık gerçekten

"yasal olarak arkasında birisini hissetmesi için kesinlikle istediği bir sendikaya üye olmalı " şıkkı "kesinlikle olamamalı"nın karşılığı mı?
Anket şıklarını beğenmedim.

"yasal olarak arkasında birisini hissetmesi için kesinlikle istediği bir sendikaya üye olmalı " şıkkı "kesinlikle olamamalı"nın karşılığı mı?
Anket şıklarını beğenmedim.
Hocam sizin uygun gördüğünüz şıklar varsa ankete ekleyelim, sorunuzu bu arada anlamadım.

Sendika mantığına başlı başına karşı biri olarak;
sendikalı olsa dahi, ayrım yapmadan eşit, adil bir tutum sergilediği sürece hiçbir sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Hocam sizin uygun gördüğünüz şıklar varsa ankete ekleyelim, sorunuzu bu arada anlamadım.
arkadaş "yasal olarak arkasında birisini hissetmesi için kesinlikle istediği bir sendikaya üye olmalı" seçeneği "kesinlikle olmalı" seçeneğinin kılıflı halimi diye soruyor?:)

bu arada ben sendika sistemine tamamen karşıyım. Adalet ve hakkaniyetin olduğu bir sistemde sendika olmaz. Bizim ülke gibi ülkelerde maalesef sendika sistemi almış başını gitmiş. "Devlet, memurlarının birliğini engellemek için bu yola başvurmuş, hatta o kadar ki sendikalı olun diye fazladan para ödüyor" diye düşünmekteyim. Böl - parçala - yönet sistemi

Sendikası olmasa idareci olamazlar ki...
olunuyor hocam, siz nerede yaşıyorsunuz, gir sınava al puanını, mülakat puanı da genelde aynı oluyor, puanın yüksek olmasa bile idarecilik eğer boşluk yoksa garanti.

ben oldum, hiç sendikalı değilim, ama idareciliğe devam edersem sendikalı olayım mı olmayım mı fikirler nelerdir diye böyle bir anket açtım.

atamalardan sonra kalan idareci boş yerleri için dediğiniz kısmen geçerli.

arkadaş "yasal olarak arkasında birisini hissetmesi için kesinlikle istediği bir sendikaya üye olmalı" seçeneği "kesinlikle olmalı" seçeneğinin kılıflı halimi diye soruyor?:)

bu arada ben sendika sistemine tamamen karşıyım. Adalet ve hakkaniyetin olduğu bir sistemde sendika olmaz. Bizim ülke gibi ülkelerde maalesef sendika sistemi almış başını gitmiş. "Devlet, memurlarının birliğini engellemek için bu yola başvurmuş, hatta o kadar ki sendikalı olun diye fazladan para ödüyor" diye düşünmekteyim. Böl - parçala - yönet sistemi
Yok hocam, bence idareci sendikalı olmamalı ama bazen sendikalı olmak idareciye sanki avantaj gibi geliyor bana, ama tarafsızlık açısından idareciler bence kesinlikle sendikalı olmamalı. Anketi ben hazırladım ama bu ikisi arasında kaldığım için kendi hazırladığım anketi bile dolduramadım. :confused::eek:

Artık idareci olmadığım için beni çok ilgilendirmiyor ama yine de konuyu hortlatalım.

Siyasetten uzak duran sadece bir tane eğitim sendikası olmalı.
O zaman şahane olur.
Çoklu sendika eğitim camiasını bölüyor.

Geri