>>>ANKET<< BÖTE Mezunları TEKNİK Eğitim Sınıfına Alınsın mı?

Kodla Büyü
Sonuç belli değil mi zaten ? 60 sayfa oldu "teknik sınıfına alınmış" konusu 8)

Hocam şimdi başka bir anketin de var TEF - BÖTE mezunu diye. BÖTE mezununun çokluğu gözüküyor, sizce bu anketin sonucu belli olmuyor mu ?

seçenekler yetersiz,
1. böte mezunuum atansın,
2. böte mezunuyum atanmasın,
3. tef mezunuyum atansın,
4. tef mezunuyum atanmasın

ben 3. seçeneği seçiyorum. :)

hastasıyız dede' Alıntı:
seçenekler yetersiz,

hocam bende 4 seçenek koymayı düşündüm ama BÖTE TEF tartışması çıkmasın diye 2 ye indirdim:)

Yapılan ankete göre c.başkanı,başbakan ve nabi avcı karar verecek ona göre oyumuzu kullanalım arkadaşlar..

hastasıyız dede' Alıntı:
seçenekler yetersiz,
:alkis: Tekrardan sizi ve bahsettiğiniz üçüncü seçeneği seçeceğini, dolayısıyla şu anki ankettede alınsın seçeneğini seçtiğini bildiğim TEF'li arkadaşları saygıyla selamlıyorum hocam...

biz alınsın desek ne değişecek ki, sınıf öğretmeninin edebiyat öğretmeni olduğu ülkede bötte mezunu neden teknik sınıfa alınmasın ki

bizde o zaman ingilizceyi biliyoruz diye bizede alan değişikliği açsınlar böyle mi olsun hocalarım ? yanlışla nereye kadar bir yere varabiliriz ?

bizde o zaman ingilizceyi biliyoruz diye bizede alan değişikliği açsınlar böyle mi olsun hocalarım ? yanlışla nereye kadar bir yere varabiliriz ?

Böteliyim... böteliler belirli oranda kurs ile teknik eğitim sınıfına alınsın...(bu arada yanlış anlaşılmasın meslek lisesinde çalıştım bötelilerin %80 i meslek lisesinde en fazla 1 sene acemilik çekerler ondan sonra fazlasıyla orada öğretmenlik yaparlar ki meslek lisesinde sanki fen liselik öğrenciler okuyor da bunun tartışması yapılıyor, yarısının okuma yazması yok) isteyen böteli boş yer bulursa istediği yerde çalışsın veya

böteliler meslek lisesine atanamasın hiçbir şekilde ama teknik eğitim mezunları da ortaokul liselere ve halk eğitim merkezlerine atanamasınlar...

evet birde bu var dimi; meslek lisesi dediğimiz en düşük seviye öğrenciler

webtiger' Alıntı:
Bırakın lütfen artık, ingilizceyi biliyoruz diye bizide mi inglizceye atasınlar, ilköğretim mat-lise mat gibi, sıınıf öğretmeni hepsinden anlar o zaman v.b savunmaları. Biz aynı branşa atanıyoruz zaten... Bilişim Teknolojileri... Hep söyledik yine söylüyoruz. Madem öyle bu kadar farklısınız alanlarınız farklı başvurun MEB'e bizde tam destek verelim sizin branşın veya bizim branşın adını değiştirsinler dolayısıyla ne siz ilköğretim ve akademik liselere gelin ne de biz meslek liselerinin hakkımız olduğunu söyleyelim, hodri meydan... Yok efendim alınan dersler farklıymış onuda hesaba vurduk, onuda kabul etmediniz... Bir BÖTE'li meslek lisesinde ortak ve seçilebilecek derslerin %75 ine girebilecek eğitimi alıyor... Eğer alan mevzunda bakar isek açılabilecek alanlardan sadece bir tanesinde girebilecek yetrliliğe sahip değil... TTKB kararıyla meslek liselerine atanılması engellenebiliyorda, girilebilecek dersler listesi ile TEF'li arkadaşlarında yeterli olduklarını düşündükleri derslere girlmesi TTKB çizelgesi ile belirtilemez mi? Zaten TEF'li arakdaşların amacı adalet olsaydı, bu şekilde ortak bir yol yıllar önce bulmuş ve adam gibi Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak birlik olabilmiştik... Ama ne yazık ki mesele adalet değilde başka şeyler olunca işler değişiyor...
NOT: Tatışmaların ilk gününden beri sağ duyusuyla yazan TEF veya BÖTE mezunu kadeşlerimi tenzih ederim...

8 yıllık bt öğretmeniyim tef mezunuyum ve 8 yıldır ortaokulda çalışıyorum hiç bir teknik lisede şu anda norm yok ve yeni norm da açılmıyor

BÖTE Mezunları TEKNİK Eğitim Sınıfına Alınsın
(TEF Mezunuyum)

Hayır diyenlerin arkadaşlardan kaç tanesi ortaokulda çalışıyor acaba onu da öğrensek iyi olurdu.

Geri