Ankara'da Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü

bilöğretmen79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 14 saatle norm fazlası oldum, Müdürümüz haftaya tayin istemem gerektiğini söyledi.İsteyebileceğim okul olduğunu sanmıyorum 6 sene uğraştım evime yakın bir okula tayin olmak için geçen sene yeni geldim.Şimdi tayin istemeyi düşünmüyorum.Resen atama olan ya da duyduğunuz oldu mu Ankara merkez ilçedeyim...

Herhangi bir bilgisi olan yok mu arkadaşlar???
Resen atama yapılırsa itiraz ya da mahkemeye başvurma hakkımız oluyor mu? Başına böyle bir olay gelen arkadaş var mı öğrenmem lazım.İdareciler bu konuda net konuşmuyorlar.Çok zor durumda kaldım :((

hocam verilen listedeki okulları tercih etseniz daha iyi olur diğer türlü resen atama yapma hakkı doğar. itiraz hakkınız da bulunmayabilir, çünkü size gerekli imkanlar sağlanmış, liste verilmiş seçnmeniz istenmiş

Listelerdeki okullar da zaten hep uzak olan yerler.Resen atama yapılır diyor ama okulumda başka öğretmen yok tek öğretmenim.Benim yerime eninde sonunda biri gelecektir.O zaman da mahkemede hak kaybı davası açılabilir galiba. Üstelik seneye 16-18 saat dersim olacak.Bir dönem için tayin istersem de ben mağdur olacağım.
O nedenle benim merak ettiğim dedikleri gibi resen ataması yapılmış arkadaşım var mı? Ben bunu merak ediyorum...

Açık olduğunu nasıl gördünüz kurum şifresi ile mi ben göremiyorum da???
Bir de Ticaret meslek lisesine Böte mezunları tercih yapabiliyor mu?

önceki sene benim ve okuldaki 5 arkadaşımın başına geldi, hepimiz tercih verdik, hepsine çıktı gittiler bi tek bana çıkmadı ki zaten norm fazlası 50 kişiydik açık okul 13 civarı, sonrasında resen atama olmadı, işin komik yanı gönderilen arkadaşlarımın yerine aynı branştan yeni öğretmen istediler saçma sapan bir durum anlayacağınız, ben resen atanan kimse görmedim ancak forumda okuduğuma göre bir kaç il yapmış, birde şöyle bir durum var tercih verip verdiğiniz yer çıkar ve giderseniz mahkemeye başvurma hakkınız olmuyormuş çünkü kendi iradenizle tercih etmiş oluyormuşsunuz ancak dediğiniz gibi hiçbir şey net değil

Aynen ben de kendi okulumda 2 öğretmen de tayin istememişler ve resen atama olmamış.Ama bu piyango diyorlar. Ben Ankara'da olmadığını duydum.Duyumlara göre hareket etmek zorunda kalmak da çok üzücü ama sadece resen ataması yapılmış bir arkadaş var mı diye merak ediyorum.Tayin istemicem çünkü kurbanlık koyun gibi sonucumu beklicem bu gidişle :(

resen atama yapılırsa uzak okullara yapılırsa eş durumunu, aile bütünlüğünü göstererek iptal ettirme şansınız var.

çok sıkıntılı bir durum biliyorum, milli eğitimdeki görevlilerle konuştuğumuzda biliyoruz, haklısınız ama yapacağımız bir şey yok diyorlardı, işin garip tarafı açılan okullardaki ders sayısı şu an bulunduğum okuldaki ders sayısından daha azdı yani oraya gittiğimdede norm fazlası olacaktım, kim nasıl ne yapıyor da belirliyor bunları anlamış değilim

İki küçük çocuğum var ve bir tanesi de 1.sınıfa başladı.Tümden düzenim bozulacak kendi isteğimle gitmeyi düşünmüyorum aile bütünlüğü bozulur açıkçası.Onlar beni resen atama bir yere gönderirlerse de ben mahkemeye vermeye razıyım.Çünkü evime yakın okul yok yazabileceğim :(

bilöğretmen79' Alıntı:
İki küçük çocuğum var ve bir tanesi de 1.sınıfa başladı.Tümden düzenim bozulacak kendi isteğimle gitmeyi düşünmüyorum aile bütünlüğü bozulur açıkçası.Onlar beni resen atama bir yere gönderirlerse de ben mahkemeye vermeye razıyım.Çünkü evime yakın okul yok yazabileceğim :(

Etimesgutta hangi okuldasınız hocam ?

Hocam müdür 14 saat dersle seni Norm fazlası yaptı ise öncelikle art niyetli olduğunu düşünüyorum. Benim üç sene önce 6 saat dersim vardı ama müdür Norm modülüne 16 yazarak Norm fazlası olmamı önlemişti. Bilemiyorum ama amacı seni gönderip yeniden normu 1 yaparak yeni bir öğretmen gelmesini sağlamak olabilir, çok mu paranoyakım :?

idareciler bazen böyle şeyler yapıyor.yıllardır birçok kez duyduk ve gördük.resen atamaya gelince birçok ilde yapıldı.artık çoğunlukla ilçe içinde yapılıyor.başka ilçelere gönderilmiyor.zira mahkemeden dönüyor.ama ne olursa olsun insanın huzurunu kaçırmaktan başka bir işe yaramıyor.bu arada bende bugün resen atandım.yeni okuluma-çorum...

bilöğretmen79' Alıntı:
Arkadaşlar 14 saatle norm fazlası oldum, Müdürümüz haftaya tayin istemem gerektiğini söyledi.İsteyebileceğim okul olduğunu sanmıyorum 6 sene uğraştım evime yakın bir okula tayin olmak için geçen sene yeni geldim.Şimdi tayin istemeyi düşünmüyorum.Resen atama olan ya da duyduğunuz oldu mu Ankara merkez ilçedeyim...
Hocam geçmiş olsun aynı durumdayız. Polatlıdayım. İlçede norm açığı yok. klavuzun 7. maddesinde tercih yapanlar eğer bulunduğu ilçede açık yok ise görevlendirme olduğu okulda devam eder diyor. açık olan okullar 1-3 aralık arasında belli olacaktı. siz listeye nasıl ulaştınız? Etimesgut civarında yakınınızda okullar olabilir, 4 aralık tarihinde tercihler alınacak o zamana kadar bekleyin. Hakkımızda hayırlısı olsun

Ankara da atamadan sorumlu il müdür yardımcısının söylediğine göre resen atama bu sene var. Bilişim tek. ankara da açık çok ama hep uzak ilçeler ve ortaokullar bunlardan birine puanı düşüklerden başlamak üzere resen atayacaklarmış. Ben de etimesgutta norm fazlasıyım.

Arkadaşlar benimde durumum çok karışık, ne yapmam gerektiği konusunda kafam allak bullak oldu. Eylül'de eşim ilk atama ile doğuya atandı. Ben zorunlu hizmetimi yapmadığım için Şubat'ta eş durumundan eşimin yanına (Doğu'ya) gitmek için tercih yapıcam. Ben şuan okulumda norm fazlasıyım, Sincan'dayım. Bu durumda tercih yapmak zorunda mıyım ya da atamam olsa Şubat'taki eş durumunda tercih yapmama bir engel olur mu?

Her halikuarda tercih yapsanızda yapmasanızda norm fazlası olduğunuz için mem en kötü durumda sizi re'sen atayacak. klavuz öyle diyor! Ha bu güne kadar klavuzda yazmayan "ilçe emri" gibi durumlarda mevcut. eş özrü şubatta olur mu? belli değil. çünkü hala atama yönetmeliği belli olamadı!!

Tercih yaparsak mahkemeye başvurma hakkımız olmuyormuş.Ama resen atama olursa ve yerimize başkası atanırsa mahkeme yolu açık oluyormuş.Şu anda 14 saat dersim var.Seneye 8lerde seçmeli olacak 16-18 saat arası dersim olacak.O yüzden ben atanırsam seneye muhtemelen yeniden birisi benimö yerime atanacak ben de gittiğim okuldan 3 sene tain isteyemeyeğim :( Bu nedenle tayin istemeyi düşünmüyorum

Henüz açık okulları göremedim 4 Aralıkta açılacakmış.Ama ilçede açık yok geçen sene hepsi dolmuştu.Zaten bir çok okuldaki öğretmen de benimle aynı durumdalar.12- 14 saatle norm fazlası durumda bir çok öğretmen var ne yazık ki :(

Sayın Hocam,
1. Norm fazlası olduğu için tayin istemek zorunda kalanlar, (önceden 3 seneyi doldurmuş iseler) iliçi tayin e başvurabiliyorlar.
Hem zorla öğretmeni yerinden edeceksin hem de 3 senelik emeğini 0 layacaksın, yok öyle dava.

2. Bu sene re'sen atamaları yapacak gibi duruyorlar, norm fazlası arkadaşlar, eğer gözüne kestirdikleri okullar varsa tayin istesinler.

Keşke açık okul olsa hocam geçen sene bu ilçede açık yoktu zaten.ilçe dışından istemem gerekir.O da yine hep uzak ilçeler ben zaten şehir merkezine uzak bir ilçedeyim.O nedenle resen atamayı da yaparlarsa o da uzak ilçe olacak.Sorun şu ben isteyerek gidersem yerime kesin biri atanacak seneye o zaman iptal başvurusu şansım kalmıyor.Ama resen atama yapıp gönderirlerse ve yerime başkası atanırsa o zaman sendikam aracılığı ile mahkemeye başvurabiliyormuşum iptali için..

Benim durumum daha kötü.. Geçen şubatta eş durumundan geldim Ankara'ya.. Okulumda 28 saat ders vardı ve eylülde eş durumundan bi arkadaş daha geldi bu arada ilçe nası yaptıysa normu 2 ye çıkarmış.. Sonra akıllarına gelmiş normu tekrar 1 e düşürmüşler ve puanım düşük olduğu için önce ben geldiğim halde ben tayin istemek zorundayım..

Ben il dışı tayinle altındağ ilçesine atandım..Eşimde ağustos ayında eş durumundan ilçe emrine atandı teknoloji tasarım öğretmeni olarak..Teknoloji tasarımda boş yer olmadığı için asıl mezun olduğu alan olan Yiyecek içecek hizmetlerine uygun olarak kız meslek lisesine görevlendirme verdiler..Alan değişikliğinde saçmaladıkları için bu sene alanına geçemedi..Şimdi ise norm fazlası ataması var..İlçe emrinde olduğu için hala bu atamaya mecburen başvurması gerekli sanırım..Ama acaba uzak bir ilçeye atarlarsa ne olur..yada hiç tercih yapmasak..bilemedim..siz ne dersiniz

ben de norm fazlasıyım ve tayin isteyeceğim ama sistem ne sıra bilgisini veriyor ne de tercihleri. sizin açık mı?

Hocam 14 saatle norm fazlası olamazsınız. Ders saatiniz 6 saatten az ise norm fazlası olursunuz. 14 saat dersiniz var ilçe milli eğitim maaş karşılığını doldurmanız için sizi ek olarak başka bir okula görevlendirebilir. Yani bir saat başka okuldan ders alabilirsiniz. Siz ilçe milli eğitime gidip durumu görüşün.

Bote0621' Alıntı:
Hocam 14 saatle norm fazlası olamazsınız. Ders saatiniz 6 saatten az ise norm fazlası olursunuz. 14 saat dersiniz var ilçe milli eğitim maaş karşılığını doldurmanız için sizi ek olarak başka bir okula görevlendirebilir. Yani bir saat başka okuldan ders alabilirsiniz. Siz ilçe milli eğitime gidip durumu görüşün.
Hocam keşke dediğiniz gibi olsa ama norm hesaplamasında saat hesabı direkt olarak 6 üzerinden yapılmıyor.. Bölge normu ile hesaplandığında 15 ten az olduğu sürece her zaman norm fazlası olma durumunuz var..

Hocam resen atama yapılır deniyor fakat emsal mahkeme kararları mevcut. Resen atama çıkarsa dahi mahkeme yoluna gitme imkanınız var.

resen atama yapabılırler mahkeme kararı ılede donebılmenız için usulsuz atama yapmaları lazım yanı yakından uzaga seklınde yapmadıklarında daha yakın (ılce ıcı yada en yakın ılce) seklınde olmalı yoksa mahkeme ılede donemezsınız Özellıkle tef mezunu norm fazlası ıse kesınlıkle tayın ıstemesını tavsıye ederım cunku ilin dıer tarafındakı bır meslek lısesıne tef mezunusunuz dıye atadık hocam yanıtını alabılırsınız .

bu arada kasımın sonuna kadar yapılır dıyor du yönetmelık oradan belkı yırtarız dıyordum bende malum gectı atama donemı

Geri